BezNakazu.pl
Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Bocian Pożyczki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" (/showthread.php?tid=367)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - 29marzena - 19-11-2019

Tak mam konto na esadzie został wydany nakaz zapłaty i już nie widzę pozwu do tej sprawy bo tam było napisane za co ile jaka umowa a w nakazie są tylko kwoty?


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - grabi_en - 19-11-2019

(19-11-2019, 18:31:57)29marzena napisał(a): Tak mam konto na esadzie został wydany nakaz zapłaty i już nie widzę pozwu do tej sprawy bo tam było napisane za co ile jaka umowa a w nakazie są tylko kwoty?

całe akta sprawy masz w sprawach zakreślonych! i zieloną strzałką przechodzisz strona po stronie.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - 29marzena - 25-11-2019

A jeżeli odstepuje się od aneksu w bocianie i od razu z prawnik dla domu to czy trzeba zwrócić pieniądze za avalio dla bociana


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - MarwPL - 26-11-2019

(25-11-2019, 21:58:19)29marzena napisał(a): A jeżeli odstepuje się od aneksu w bocianie i od razu z prawnik dla domu to czy trzeba zwrócić pieniądze za avalio dla bociana

Wszystko zależy od tego, czy uważasz, że Bocian jest Ci winny jakieś pieniądze, na przykład za nienależne opłaty, prowizji.
Jeśli Bocian nie jest Ci nic winien, to powinnaś zwrócić.
Jeśli uważasz, że jest winny, to powinnaś tą kwotę zatrzymać w ramach wzajemnych rozliczeń.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - 29marzena - 26-11-2019

No właśnie przy każdym aneksie płaci się podwójnie nie ma zwrotu mimo wcześniejszej spłaty. Dodatkowo piszą że dają pieniążki na kartę a rąk naprawdę nie można ich pobrać bo idą na opłate prawnik dla domu i ubezpieczenie. A na infolinii mówią że jak się nie odda zwrotu z prawnik dla domu to nie będzie uwzględnione odstąpienie od umowy i co w takiej sytuacji zrobić?


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - MarwPL - 26-11-2019

(26-11-2019, 12:11:38)29marzena napisał(a): No właśnie przy każdym aneksie płaci się podwójnie nie ma zwrotu mimo wcześniejszej spłaty. Dodatkowo piszą że dają pieniążki na kartę a rąk naprawdę nie można ich pobrać bo idą na opłate prawnik dla domu i ubezpieczenie. A na infolinii mówią że jak się nie odda zwrotu z prawnik dla domu to nie będzie uwzględnione odstąpienie od umowy i co w takiej sytuacji zrobić?

Na infolinii różne rzeczy mówią.
Prawo mówi jednoznacznie, że dla zachowania ważności odstąpienia od umowy wystarczy złożyć w terminie oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy.
Odstąpienie od umowy, a raczej jego skuteczność nie może być uzależniona od zwrotu środków. Ostatnio potwierdził nam to w wyroku Sąd Okręgowy w Legnicy.
Skoro środki z karty miały być częścią pożyczki przeznaczone dla pożyczkobiorcy, to nie należą się pożyczkodawcy ich zwrot za usługę od której odstąpiono.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - 29marzena - 26-11-2019

A jak napisać do nich reklamację czy coś takiego ze właśnie z tej karty nic nie pobrałem nic nie otrzymałam


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - MarwPL - 26-11-2019

(26-11-2019, 14:59:14)29marzena napisał(a): A jak napisać do nich reklamację czy coś takiego ze właśnie z tej karty nic nie pobrałem nic nie otrzymałam

Reklamację napisz swoimi słowami, ale za pewne będzie to jak walenie głową w mur.
Oni wiedzą, że na 100 takich klientów jak Ty, 90 da sobie spokój.
Najważniejsze, że nie dostałaś od nich karty i pieniędzy z tej karty i tego się trzymaj.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Łukasz_G - 29-11-2019

(26-11-2019, 14:59:14)29marzena napisał(a): A jak napisać do nich reklamację czy coś takiego ze właśnie z tej karty nic nie pobrałem nic nie otrzymałam

Arvailo oddaje kasę za prawnika dla domu. Napisz, że nie otrzymalaś umów na trwałym nośniku.

Na kilkadziesiąt reklamacji ani razu nie odmowili zwrotu


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - 29marzena - 29-11-2019

odstapiłam od aneksu w bocianie i od avalio.teraz bocian chce zwrotu takze za usługe prawnik dla domu gdyz twierdzi ze jezeli oddam wplace za prawnika nie bedzie odstapienia umowy czy moze ktos cos doradzi