BezNakazu.pl
Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Bocian Pożyczki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" (/showthread.php?tid=367)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Łukasz_G - 25-05-2019

Jeżeli macie aktwyną pożyczkę w Everest Finanse - aneksowaną dokumentem podpisanym na tablecie, to w dość łatwy sposób możecie odzsykać kasę, którą (świadomie, lub tez nie) przeznaczyliscie na opłacenie usługi dodatkowej, tj. "prawnik dla domu".


Warunki są dwa

- nie otrzymaliście umowy usługi dodatkowej "prawnik dla domu" na maila
- nie minął rok od złożenia podpisu na tablecie

Jeżeli Wasze aneksy były podpisane w formie tradycyjnej - nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką umowę usługi dodatkowej wypowiedzieć. Otrzymacie wtedy zwrot kasy za okres usługi, w którym usługa nie będzie już wykonywana. Niekiedy "prawnik dla domu" podpisywany na 20 miesięcy, dlatego warto zwrócić się po swoje.

Oczywiście usługodawca nie miał zamiaru uznać racji wnoszącym odstąpienie, aczkolwiek wszystkim osobom zwrócił kasę. A były to kwoty rzędu 700 - 1900 zł. Niektórzy mieli dwie aktywne umowy Uśmiech

Jak tylko Availo odpowie na inne pisma, dam znać. Być może uda się odzyskać całość kasy także z "prawnika dla domu", który został podpisany ponad rok temu, a nawet z tych umów usługi dodatkowej podpisanej własnoręcznie.

PS "Misją Availo z/s w Jasionce jest służyć obywatelom i umożliwić im dostęp do usług w państwie prawa" Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Pani która to pisała, musiała zaczynać karierę w PRL-u chyba Duży uśmiech Duży uśmiech


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Katisia 77 - 26-05-2019

Ja z jednej pożyczki odzyskałam kwotę 650 zł. Ale odmówiłam wszystkie ubezpieczenia tej pożyczki. Gdy chciałam z wcześniejszej pożyczki wziętej kilka miesięcy wcześniej odmówiono mi zwrotu pieniędzy tłumacząc że mam 2 tygodnie od podpisania umowy.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Łukasz_G - 27-05-2019

(26-05-2019, 00:24:11)Katisia 77 napisał(a): Ja z jednej pożyczki odzyskałam kwotę 650 zł. Ale odmówiłam wszystkie ubezpieczenia tej pożyczki. Gdy chciałam z wcześniejszej pożyczki wziętej kilka miesięcy wcześniej odmówiono mi zwrotu pieniędzy tłumacząc że mam 2 tygodnie od podpisania umowy.


Jak podpisałaś umowę na tablecie, to reklamacja do Availo powinna załatwić sprawę. Poszukaj sobie, co to jest trwały nośnik i czemu strona internetowa tym nośnikiem nie jest Uśmiech

Naprawdę oddają kasę wszystkim po kolei, nie wysiliając się zbytnio - bo odpisują tą samą formułką.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Katisia 77 - 27-05-2019

Napiszę do nich i zobaczymy co z tego będzie.


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Agalew - 10-10-2019

Mi udało się odzyskać 840zł za usługę prawnik dla domu. Jednak pan,który ostatnio przyjechał po tatę ( jakiś tam kierownik bo osoby posiadające raty zmieniają się co chwilę) powiedział mi,że muszę od razu przelać te pieniądze do Bociana bo to nie są moje pieniądze. Argumentem było to,że Bocian mi skredytował ta usługę i muszę to oddać to zmniejszy mi się saldo. Szczerze to już się w tym pogubiłam.Czy faktycznie muszę oddać te pieniądze?


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - MarwPL - 10-10-2019

(10-10-2019, 12:23:27)Agalew napisał(a): Mi udało się odzyskać 840zł za usługę prawnik dla domu. Jednak pan,który ostatnio przyjechał po tatę ( jakiś tam kierownik bo osoby posiadające raty zmieniają się co chwilę) powiedział mi,że muszę od razu przelać te pieniądze do Bociana bo to nie są moje pieniądze. Argumentem było to,że Bocian mi skredytował ta usługę i muszę to oddać to zmniejszy mi się saldo. Szczerze to już się w tym pogubiłam.Czy faktycznie muszę oddać te pieniądze?

A masz dowód, że Bocian przelał tą kwotę za Ciebie?


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Łukasz_G - 12-10-2019

(10-10-2019, 12:23:27)Agalew napisał(a): Mi udało się odzyskać 840zł za usługę prawnik dla domu. Jednak pan,który ostatnio przyjechał po tatę ( jakiś tam kierownik bo osoby posiadające raty zmieniają się co chwilę) powiedział mi,że muszę od razu przelać te pieniądze do Bociana bo to nie są moje pieniądze. Argumentem było to,że Bocian mi skredytował ta usługę i muszę to oddać to zmniejszy mi się saldo. Szczerze to już się w tym pogubiłam.Czy faktycznie muszę oddać te pieniądze?

Nie musisz im nic oddawać

Po pierwsze, to na 99% Everest nie zapłacił Availo tych 840 zł - bo to pic na wodę, żeby tylko zwiększyć możliwość obciążenia Cię wyższymi kosztami

Po drugie, ta kasa należy do Ciebie - trzeba było powiedzieć kolesiowi, żeby te swoje mądrości napisał na kartce i się pod tym podpisał. Jak to nie jest Twoja kasa, to czemu jest wyszczególniona w całkowitej kwocie kredytu?


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - 29marzena - 09-11-2019

Czu można odstąpić od umowy z avalio po okresie więcej niż 30 dni


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - grabi_en - 09-11-2019

(09-11-2019, 15:05:59)29marzena88@wp.pl napisał(a): Czu można odstąpić od umowy z avalio po okresie więcej niż 30 dni

W umowie masz podany termin wypowiedzenia umowy i jak dla mnie termin dłuższy niż 30 dni  - mogą Ci nie uznać!


RE: Odstąpienie od usługi dodatkowej - "prawnik dla domu" - Łukasz_G - 10-11-2019

(09-11-2019, 15:05:59)29marzena napisał(a): Czu można odstąpić od umowy z avalio po okresie więcej niż 30 dni

Jeżeli umowa została "podpisana" na tablecie, to Availo zwróci pieniądze. Trzeba to tylko dobrze uargumentować.