BezNakazu.pl
Szybka gotówka a big - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Szybka Gotówka (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Wątek: Szybka gotówka a big (/showthread.php?tid=364)

Strony: 1 2 3 4 5


Szybka gotówka a big - Monika_00 - 24-05-2019

Dziś dowiedziałam się, że umorzono sprawę z szybką gotówką. Sprawa odbyła się w tamtym roku(nawet nie byłam świadoma), ale jeszcze nie otrzymałam postanowienia do domu.
W takim przypadku szybka gotówka powinna mnie wymazać z BIG prawda? Pobierałam kilka dni temu raport i nadal tam widnieję.
Czy mogę ich ponaglić, lub wystosować pismo do nich o usunięcie mnie z bazy?


RE: Szybka gotówka a big - MarwPL - 24-05-2019

Postanowienie o umorzeniu, nie jest rozstrzygnięciem merytorycznym sprawy przez sąd.
Nie jest to podstawa do usunięcia długu z list dłużników.


RE: Szybka gotówka a big - Monika_00 - 24-05-2019

(24-05-2019, 12:50:30)MarwPL napisał(a): Postanowienie o umorzeniu, nie jest rozstrzygnięciem merytorycznym sprawy przez sąd.
Nie jest to podstawa do usunięcia długu z list dłużników.

A co jest podstawą do usunięcia długu? Oczywiście oprócz spłaty długu.
Jakie powinnam podjąć kroki?


RE: Szybka gotówka a big - Mariuszd37 - 24-05-2019

Wygrana w sądzie.


RE: Szybka gotówka a big - Monika_00 - 24-05-2019

Może zadaję głupie pytania, ale nie mam pojęcia teraz jak pozbyć sie tego wpisu W BIG.
Czyli skoro sprawa zostala umorzona, to ten wpis może sobie widnieć bez końca?


RE: Szybka gotówka a big - KacperK - 24-05-2019

(24-05-2019, 13:36:50)Monika_00 napisał(a): Może zadaję głupie pytania, ale nie mam pojęcia teraz jak pozbyć sie tego wpisu W BIG.
Czyli skoro sprawa zostala umorzona, to ten wpis może sobie widnieć bez końca?

O wypisanie długu z bazy BIG można się ubiegać w przypadku całkowitej spłaty zadłużenia lub uzyskanie prawomocnego wyroku z Sądu o oddaleniu powództwa - czyli wygranej.
W tedy jest podstawa do naciskania wierzyciela o wykreślenie, czy usunięcie zadłużenia z bazy.
Umorzenie - to nie jest podstawa przesądzająca do wygranej, zapewne wierzyciel za chwilę złoży ponownie pozew.


RE: Szybka gotówka a big - Monika_00 - 24-05-2019

(24-05-2019, 14:06:24)KacperK napisał(a):
(24-05-2019, 13:36:50)Monika_00 napisał(a): Może zadaję głupie pytania, ale nie mam pojęcia teraz jak pozbyć sie tego wpisu W BIG.
Czyli skoro sprawa zostala umorzona, to ten wpis może sobie widnieć bez końca?

O wypisanie długu z bazy BIG można się ubiegać w przypadku całkowitej spłaty zadłużenia lub uzyskanie prawomocnego wyroku z Sądu o oddaleniu powództwa - czyli wygranej.
W tedy jest podstawa do naciskania wierzyciela o wykreślenie, czy usunięcie zadłużenia z bazy.
Umorzenie - to nie jest podstawa przesądzająca  do wygranej, zapewne wierzyciel za chwilę złoży ponownie pozew.

Teraz już rozumiem. Dziękuje za wyjaśnienie.


RE: Szybka gotówka a big - KacperK - 24-05-2019

(24-05-2019, 15:36:15)Monika_00 napisał(a):
(24-05-2019, 14:06:24)KacperK napisał(a):
(24-05-2019, 13:36:50)Monika_00 napisał(a): Może zadaję głupie pytania, ale nie mam pojęcia teraz jak pozbyć sie tego wpisu W BIG.
Czyli skoro sprawa zostala umorzona, to ten wpis może sobie widnieć bez końca?

O wypisanie długu z bazy BIG można się ubiegać w przypadku całkowitej spłaty zadłużenia lub uzyskanie prawomocnego wyroku z Sądu o oddaleniu powództwa - czyli wygranej.
W tedy jest podstawa do naciskania wierzyciela o wykreślenie, czy usunięcie zadłużenia z bazy.
Umorzenie - to nie jest podstawa przesądzająca  do wygranej, zapewne wierzyciel za chwilę złoży ponownie pozew.

Teraz już rozumiem. Dziękuje za wyjaśnienie.

Zawsze służymy pomocą i wyjaśniamy dotąd, aż dłużnik zrozumie, co mnie cieszy, że byłem w tej kwestii przydatny. Wszystkiego dobrego i nabrania energii przez weekend na niezłomną i niekończącą  walkę z długami w nadchodzącym czasie..


RE: Szybka gotówka a big - joanna310 - 29-07-2020

Mam pytanie za szybka gotowke mam umorzenie .
Poniewarz nie uzupelnili brakow w SR to moga mnie znow pozwac .


RE: Szybka gotówka a big - grabi_en - 29-07-2020

(29-07-2020, 07:59:56)joanna310 napisał(a): Mam pytanie za szybka gotowke mam umorzenie .
Poniewarz nie uzupelnili brakow w SR to moga mnie znow pozwac .

Umorzenie - to jest zakończenie tej sprawy - z tego wniosku.
Przerywa mu bieg 3 lat.
Otwiera to furtkę wierzycielowi do składania nowych pozwów