BezNakazu.pl
Zus egzekucja - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Zus egzekucja (/showthread.php?tid=358)



Zus egzekucja - Monika_00 - 22-05-2019

Witam,
Zapewne wybrałam zły dział, ale żaden nie pasował, więc proszę o wyrozumiałość.
Chodzi o egzekucję z konta. Pobrano mi jakiś czas temu 2200zł. Dziś sprawdziłam portal płatnika, jednak o dziwo dług zmniejszył się tylko o 1299zł. Tylko jeden z trzech tytułów został spłacony, czyli gdzie znikneła reszta, którą pobrali?
Nie orientuje się ktoś co mogło się stać? Koszty egzekucyjne w całości to 100zł, czyli zostaje 800 zł.
Czy jest możliwość, że one jeszcze się nie zaksięgowały?


RE: Zus egzekucja - KacperK - 23-05-2019

(22-05-2019, 22:05:39)Monika_00 napisał(a): Witam,
Zapewne wybrałam zły dział, ale żaden nie  pasował, więc proszę o wyrozumiałość.
Chodzi o egzekucję z konta. Pobrano mi jakiś czas temu 2200zł. Dziś sprawdziłam portal płatnika, jednak o dziwo dług zmniejszył się tylko o 1299zł. Tylko jeden z trzech tytułów został spłacony, czyli gdzie znikneła reszta, którą pobrali?
Nie orientuje się ktoś co mogło się stać? Koszty egzekucyjne w całości to 100zł, czyli zostaje 800 zł.
Czy jest możliwość, że one jeszcze się nie zaksięgowały?

Proszę uzupełnij swoją wypowiedź o:
- jaki jest łączny koszt zaległości z podziałem kwotowym na poszczególne egzekucje i z podaniem terminu ich  wymagalności?


RE: Zus egzekucja - Monika_00 - 23-05-2019

(23-05-2019, 07:57:52)KacperK napisał(a):
(22-05-2019, 22:05:39)Monika_00 napisał(a): Witam,
Zapewne wybrałam zły dział, ale żaden nie  pasował, więc proszę o wyrozumiałość.
Chodzi o egzekucję z konta. Pobrano mi jakiś czas temu 2200zł. Dziś sprawdziłam portal płatnika, jednak o dziwo dług zmniejszył się tylko o 1299zł. Tylko jeden z trzech tytułów został spłacony, czyli gdzie znikneła reszta, którą pobrali?
Nie orientuje się ktoś co mogło się stać? Koszty egzekucyjne w całości to 100zł, czyli zostaje 800 zł.
Czy jest możliwość, że one jeszcze się nie zaksięgowały?

Proszę uzupełnij swoją wypowiedź o:
- jaki jest łączny koszt zaległości z podziałem kwotowym na poszczególne egzekucje i z podaniem terminu ich  wymagalności?

Łączny koszt egzekucji wynosił 2219zł, i tyle ściągnięto mi z konta. Termin 14 dni, zmieściłam się w nim.
Chyba wszystko w porządku, ponieważ dziś przeglądając profil zusowski widziałam, że kolejne 400zł się zaksięgowało, wiec pewnie cała reszta też.
Najwidoczniej robią to na raty i stąd te opóznienia. W każdym razie czekam aż się wszystko zaksięguje i uderzam podpisywać ugodę z nimi na dalsze zadłużenie.
Dziękuje za zainteresowanie.
Pozdrawiam


RE: Zus egzekucja - KacperK - 23-05-2019

(23-05-2019, 17:14:54)Monika_00 napisał(a): Łączny koszt egzekucji wynosił 2219zł, i tyle ściągnięto mi z konta. Termin 14 dni, zmieściłam się w nim.
Chyba wszystko w porządku, ponieważ dziś przeglądając profil zusowski widziałam, że kolejne 400zł się zaksięgowało, wiec pewnie cała reszta też.
Najwidoczniej robią to na raty i stąd te opóznienia. W każdym razie czekam aż się wszystko zaksięguje i uderzam podpisywać ugodę z nimi na dalsze zadłużenie.
Dziękuje za zainteresowanie.
Pozdrawiam

Ugoda - to bardzo ważna rzecz, bo zbędne jest domyślanie się dlaczego, po co.
Również dziękuję.


RE: Zus egzekucja - MarwPL - 24-05-2019

W przypadku zadłużenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym podpisanie ugody to najrozsądniejsze wyjście.
Owszem odsetki się naliczają, ale wpłat nie konsumują koszty egzekucyjne.