BezNakazu.pl
Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sankcja Kredytu darmowego (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Ogólnie o SKD (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. (/showthread.php?tid=33)

Strony: 1 2


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - ultra - 07-02-2020

witam

proszę o pomoc czy przy takim zapisie o zmianę opłat i prowizji można starać się o SKD ??


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - AngaS - 11-02-2021

Mam kilkanaście spłaconych i zamkniętych chwilowek w tym lendon , extraportfel, ferratum, Provident, Smart pożyczka i net credit
.myślicie że warto szukać i próbować składać o SKD oraz reklamacje co.do.refonansowan? w sumie kosztować mnie to będzie tylko czas ... A nóż widelec się uda ? Cokolwiek żeby spłacić to co teraz mam...a można gdzieś przeczytać jak analizować umowę i czego szukać ?


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - Mariuszd37 - 11-02-2021

Ale nie samemu


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - AngaS - 11-02-2021

Doczytałam że wchodzą w grę tylko te chwilówki, od daty spłaty których nie minął rok ? Czy jest sens próbować pisać też o zwrot refinansowań? Może akurat się uda .. sporo by tego było. Czy jeśli piszemy reklamacje dotycząca zwrotu refinansowań też jest jakiś termin rok czy to już obojętne z kiedy ? Ściągnę umowy które się kąpią na SKD i odezwać się najlepiej do Łukasza tak ?


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - MarwPL - 12-02-2021

(11-02-2021, 22:49:44)AngaS napisał(a): Doczytałam że wchodzą w grę tylko te chwilówki, od daty spłaty których nie minął rok ? Czy jest sens próbować pisać też o zwrot refinansowań? Może akurat się uda .. sporo by tego było. Czy jeśli piszemy reklamacje dotycząca zwrotu refinansowań też jest jakiś termin rok czy to już obojętne z kiedy ? Ściągnę umowy które się kąpią na SKD i odezwać się najlepiej do Łukasza tak ?

Jeśli refinansowania lub przedłużenia są świadczeniem nienależnym pożyczkodawcy, to okres przedawnienia wynosi 10 lat.
Jeśli chodzi o SKD, to liczy się rok na jego złożenie, ale od daty wykonania umowy przez obie strony.
Czyli mogą być sytuacje, że należy Ci się zwrot od pożyczkodawcy nienależnego świadczenia i to będzie powodować, że bieg rocznego terminu na złożenie oświadczenia SKD jeszcze nie zaczął biec.


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - AngaS - 12-02-2021

Ok. co muszę przygotować żeby zacząć sprawę w tej kwestii z Wami? Może uda się odzyskać chociaż na cześć długu .. a to by mi bardzo pomogło i w rok ogarnęła bym się ...

Jeszcze jedno jeśli nie mam umów do części bo nie drukowalam a konta u nich zamknęłam to czy jak napiszę do nich prośbe o te umowy to wyślą?


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - AngaS - 12-02-2021

Znalazłam na mailu umowy ze Smart pożyczki
Mogę wrzucić żebyście zerknęli czy w ogóle jest sens się w to bawić ?


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - grabi_en - 12-02-2021

(12-02-2021, 11:26:56)AngaS napisał(a): Znalazłam na mailu umowy ze Smart pożyczki
Mogę wrzucić żebyście zerknęli czy w ogóle jest sens się w to bawić ?
 Wrzucaj, tylko pozasłaniaj dane wrażliwe, jak imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania, numer pożyczki.


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - AngaS - 12-02-2021

Umowa


RE: Sankcja kredytu darmowego - podstawowe informacje. - MarwPL - 12-02-2021

(12-02-2021, 10:12:07)AngaS napisał(a): Ok. co muszę przygotować żeby zacząć sprawę w tej kwestii z Wami? Może uda się odzyskać chociaż na cześć długu .. a to by mi bardzo pomogło i w rok ogarnęła bym się ...

Jeszcze jedno jeśli nie mam umów do części bo nie drukowalam a konta u nich zamknęłam to czy jak napiszę do nich prośbe o te umowy to wyślą?

Potrzebne są wszystkie umowy pożyczek, dowody wypłat i wpłat, aby można było wyliczyć czy i ile się należy do zwrotu oraz czy w takim przypadku będzie zasadne składnie oświadczenia o SKD.
Tak, na prośbę konsumenta powinni wydać.
Proszę poszperaj również na mailu, tam też powinny być.