BezNakazu.pl
Długi, długi i jeszcze raz długi - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: chcę opisać swoją historię jak się wpakowałam w długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Długi, długi i jeszcze raz długi (/showthread.php?tid=322)

Strony: 1 2 3


Długi, długi i jeszcze raz długi - Becia63 - 04-05-2019

WITAM.

Tak jak w temacie: długi, długi i jeszcze raz długi. Dobrze ktoś powiedział, ze życie to nie jest bajka a przynajmniej dla mnie. Dla mnie zycie to ciągły strach, zasypiam z nim i budzę się z nim rano. Jesli nie obudzę sie sama to budzą mnie telefony od wierzycieli. Moja codzienna lektura to sms-y i maile od firm finansowych i windykatorów. Poczta to wezwania do zapłaty. Mam mnóstwo długów w dwóch bankach i firmach pozyczkowych typu: Profi Credit, Money Man, Ferratum, Hapi, oraz Kasa Stefczyka ( ta powoli sie szykuje do wypowiedzenia pozyczek- są dwie). Jeden z banków BNP Paribas też urządził mnie na perłowo...( jeszcze jako Raiffeisen) udzielił kredytu przy braku zdolnosci kredytowej (?) stosując tzw; konsolidacje na spłatę zobowiazan. Uzyskanie tego kredytu ( Kredyt na Miarę) procesował posrednik. Suma jaką dostałam nie wystarczyła na spłatę wszystkich zobowiązań i na dodatek rata tego kredytu powaliła mnie na łopatki. gdybym wiedziała ze stracę dodatkowe żródło dochodu nie wziełabym tego kredytu, ale cóz..stało sie i niestety ległam totalnie. Swoją drogą zastanawiam sie jak przebiegła analiza kredytowa i jak sobie wyobrazał bank poprawę mojej sytuacji przy racie 1200 zł i drugiej racie 740 z drugiego banku przy zarobkach 3100. A gdzie opłaty za nieruchomość, media, gaz, prąd i zycie z dwójką dzieci??.. Zeby spłacać zobowiazania zaczęłam wpadac w nowe zadłuzenia i tak powstała petlaSmutny. Bank nie chce zrestrukturyzowac kredytu, a pozostałe firmy również pokazują swoje niewzruszone oblicze. Zero zrozumienia... Popadłam w depresję, mam trudnosci ze spłatami rat, nawet i tych bankowych. Zyje na ochłapach, zarabiam na raty. Smutek, strach i czarne mysli. Nie wiem co robic, jak to ugryżć . Bardzo prosze o jakies rady bo zupełnioe jestem zagubionaSmutny


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - grabi_en - 04-05-2019

Witaj
Masz podobną sytuację, jak prawie każdy z nas tutaj.
Wypisz swoje zobowiązania według wzoru:
Nazwa pożyczkodawcy, kwota wypłacona, kwota do spłaty, kwota już spłacona, stan pożyczki (spłacana, wypowiedziana, po cesji, w sądzie, po sądzie. u komornika).
Takie rozpisanie pozwoli osobom nam pomagającym najtrafniej Ci odpowiedzieć i doradzić.
Jeśli chciałabyś, to możesz również zadzwonić do osoby, która nam pomaga wyjść z długów.
Numer telefonu jest na stronie głównej forum, a rozmowa jest bezpłatna.


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - Becia63 - 05-05-2019

Hej...Własnie wszystko spisuję, jeszcze dziś podam co, ,gdzie , ile....Trudno mi jest się zebrać w sobie. Jestem tak zdołowana, że nie potrafię się skupićSmutny


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - grabi_en - 05-05-2019

(05-05-2019, 14:18:11)Becia63 napisał(a): Hej...Własnie wszystko spisuję, jeszcze dziś podam co, ,gdzie ,  ile....Trudno mi jest się zebrać w sobie. Jestem tak zdołowana, że nie potrafię się skupićSmutny

Jak każdy z nas, gdy sobie uświadomił w co się wpakował, mnie chyba ze dwa dni zeszło przy porządkowaniu długów i ich wyliczania.


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - MarwPL - 05-05-2019

(05-05-2019, 14:18:11)Becia63 napisał(a): Hej...Własnie wszystko spisuję, jeszcze dziś podam co, ,gdzie , ile....Trudno mi jest się zebrać w sobie. Jestem tak zdołowana, że nie potrafię się skupićSmutny

Zasada jest prosta.
Jeśli się nie bronisz, to zawsze przegrywasz.


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - Becia63 - 05-05-2019

Troszkę poszperałam i znalazłam na razie to:

1. Kasa Stefczyka
"Pozyczka za wpływy" na 4 lata ( z dn 28.07.2017) , Kwota początkowa 10 000 zł, saldo 6664,80 zł , rata 244 zł, zalegam 3 ratySmutny...windykacja, ale moze i mają zamiar juz wymówić. Dwa pisma o restrukturyzacje odmowneSmutny

2. Kasa Stewczyka
" Pożyczka Prestige"na 9 lat ( z dn 23.11. 2016 ), kwota początkowa 57 000, saldo 49 171,62 zł ,rata748 zł, zalegam 3 raty i tak samo jak wyżej: windykacja i byc moze w trakcie wypowiedzenia, pisma o restrukturyzacje odmowne. Obydwie pozyczki windykuje Kaczmarski Inaksso

3. ZAPLO
Obecnie to jest niby pozyczka konsolidacyjna. ( z dn 4.03.2018) kwota początkowa 9731,87 zł, do spłaty 20994,57 zł, rata 583,20 zł, zalegam 1 ratę zostało do spłaty 14579.37 zł

4. MoneyMan
Z dn 27.02. 2019 kwota początkowa 1700zł, do spłaty 2334,16, rata 583,54 , pierwsza rata zapłacona teraz druga po terminie ( 27.04), pogmatwane zasady jak dla mnie

5.Ferratum Bank
z dn 23.02.2018 kwota początkowa 4500 zł, do spłaty 8607,32 zł, rata 358,64, zalegam 1 ratę, niedługo bedzie 2 raty, windykacja długu w ARMADA... upierdliwi do granic wytrzymałości, straszenie terenówka i czym tylko

6. Hapi Pozyczki
16.05.2017. kwota początkowa 5000 zł, do spłaty 10 804,89 zł rata 300,14, pozostało do spłaty 2732,12 zalegam 2 raty, windykuje firma Arvato

7.Provident ( 7.09.2018) kwota początkowa 1500 ,do spłaty 2736,52, rata 152,03 zł,pozostało do spłaty 1430,54 zł nie zalegam z płatnością
Jest to juz trzecia pozyczka u nich. Z dwóch ostatnich spłaconych przed czasem nie otrzymałam zadnych zwrotów.

8. Bank BNP Paribas kredyt konsumencki na kwotę 78.000 rata 1200 ( w tym 58 zł ubezpieczenie) ogólna kwota do spłaty 109 000 zł..zalegam półtorej raty. Na chwilę obecną nie mam dokładniejszych informacji.
Upoierdliwi, dzwonią codziennenie po kilka razy i sms

9.Bank Plus kredyt konsumencki na około 60 000 rata 740 zł ostatnia rata nie wpłacona w całości.. pozostało do spłaty 54 391,06

I na koniec pozostał Profi Credit. Nie mogę znależć umówSmutny ( gdzieś się zawieruszyły w tym wszystkim) .Mam dwie pozyczki płacę raty: 405 zł i 456 zł Pierwsza z ratą 405 zł jest na bieżąco druga z ratą 456 jest przeterminowana ( 2 raty zalegam)...Niegrzeczna pani dzwoni i straszy i krzyczy.


Tyle na dziś spisu moich "osiągnięć w pożyczaniu". Jesli cos mam wyjaśnić, dopisać to postaram się pogrzebać w papierach, ale zupełnie nie mam siły juz do tego wszystkiego. Szukam rozpaczliwie wyjscia z sytuacji. Nie chce juz pozyczać aby płacić zobowiazania.To był najgorszy bład. Teraz jak juz przystopowałam to okazuje sie ze nie mam za co zyc,a i tak wszystkich rat nie jestem w stanie płacic. O upoadłosci nie chce myslec, bo juz nigdy nie dorobie sie tego co mam...Zresztą sama nie wiem co jest lepsze, co zrobic, jak polepszyc sytuację.. jak dalej zyc?


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - Becia63 - 05-05-2019

No szczerze to tak super dokładnie nie doczytałam tej umowy bo jest kolosalnie wielka i niezrozumiała. Mnóstwo pojęc i wyrażeń których nie jestem w stanie do niczego dopasować. Przy pierwszym wniosku o restrukturyzację zaznaczylam ze utraciłam dodatkowe żródło, ale... widocznie ich to nie obchodzi. Napisali że utraciłam zdolnośc przez wzięcie pozyczek po udzieleniu przez nich kredytu, który to niby miał byż przeznaczony na spłatę rzeczowych zobowiązań. Długo musiałabym tu pisac jak przebiegał proces starania się o ten kredyt, ale coś cały czas mi nie pasuje, cos mi się wtym nie podoba...cos jest nie tak..

Co mi się nie podoba?.. Otóz tzw DTI i DI w kredycie.. Poza tym jak niby miał mi poprawić sytuację ten kredyt skoro rata była niewspółmiernie wysoka w porównaniu do dochodu faktycznego?... Nie da rady przezyć za 400 zł z czego jeszcze trzeba zrobic opłaty..No gdzie tu miał głowę analityk?.. Może to ja nie pojmuję prawa handlowego i wszystkich kruczków, ale gdzieś te granice przyzwoitości w tych prawach powinny byc utrzymane..


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - grabi_en - 05-05-2019

Człowiek to miał taki amok na oczach i rozumie jak się ratował gdzie przewoziła myśl - muszę siebie uratować, bo jak to zawsze wszystko spłacałam na czas, a teraz co będę nie wiarygodna, teraz już nie mam takich przemyśleń, teraz to ja muszę się bronić. Z mojego doświadczenia MoneyMan mam wygrane w sądzie dzięki BN (Bez Nakazu) bo raczej wszystkie moje dowody wskazywały na przegraną. Ferratum - spłaciłam, ale oni mają bardzo zawyżone koszty i bym ich spłaciła do kapitału - czyli tyle ile pożyczyłaś i bym czekała za sądem. Hapi - też spłaciłam. Reszty nie mam. Zaplo jak dobrze pamiętam jest w pozycjach wygranych w BN - ja ich nie mam. Kasa Stefczyka tak działa, że odmawia, ja też mam u nich 2 odmowy i przymierzam się do 3, ale zasada jest jedna nie możesz pisać, że jesteś w pętli zadłużenia - bo to ich kompletnie nie interesuje.
Co Ci doradzić, musisz bardzo mocno uzbroić się w cierpliwość i nie odbierać telefonów od numerów nie zapisanych w telefonie, gdyż wiadomo co chcą wierzyciele - spłaty, a Ty na nią nie masz kasy, czyli nie ma sensu z nimi rozmawiać, bo tylko nagrają rozmowę i będą mieli dowód w sądzie o uznanie długu, a wiadomo, że ta lichwa ma mnóstwo błędów w umowach i można coś ugrać w sądzie. Jeżeli chcesz żeby ktoś zerknął na Twoje umowy to masz tu email:
kontakt@beznakazu.pl lub Pogromca długów Lukasz_G - on na swoim profilu na forum ma podany do sobie kontakt na pocztę, tylko nie licz dzisiaj raczej na odpowiedź, gdyż po pierwsze jest niedziela, po drugie ludzie wracają do domu z majówki.


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - Becia63 - 05-05-2019

To była konsolidacja długów, ale kredyt nie objał ich wszystkich. Spłaciłam to co uwazałam za pilne i naglące. Swoja drogą gdybym spłaciła wszystko to co oni uważali za rzeczowe, to i tak pozostawał jeszcze kredyt w Plus Bank .Rata kredytu z Plusa + rata z BNP Paribas to 2000 zł a ja ( co jest do udowodnienia) na reke otrzymywałam pensje miedzy 2200 a 2400 około 10-tego kazdego miesiaca i dodatek do pensji płatny ostatniego w wysokosci około 600zł. W moim przypadku w miesiacu wrzesniu i pazdzierniku 2018 roku pracodawca nie wypłacił nam tego dodatku i wtedy ległam totalnie ze zobowiazaniami, zaczeły sie przeterminowywać raty. Od razu powiadomiłam o tym banki ale... kicha, nie uznały tegoSmutny

Nie wiem dlaczego ale mam przeczucia, ze moje dochody zostały podciagniete. Nie mam na to dowodu na papierze,ale telefonicznie posrednik prosił mnie o wyciag z ZUS twierdzac, ze podstawa wymiaru składek wpłynie na zwiekszenie kwoty kredytu. Nie bardzo rozumiałam o co chodzi. Dostarczyłam zaświadczenie i wtedy kwota została powiekszona.. więc?... O co tu chodziło?


RE: Długi, długi i jeszcze raz długi - Becia63 - 05-05-2019

Wiesz, ja tez mysle ze za duzo pisac to tez mie dobrze,ale ja już się pochorowałam przez to wszystko. Co pójdę na dyzur to zamiast pomagać , to mnie pomagają bo cisnienie zagrazajace zdrowiu i życiu.. depresja też juz jest, więc czasami już nie hamuję sie z oceną i moimi domyslami. Ja mam dokumentację całą ood momentu strania sie o kredyt do momentu jego otrzymania. Płaciłam go przez rok sumiennie, ale teraz niestety nie daję już rady po pamietnym fiasku z wypłatą pensji...Drugi bank pobiera sobie sam raty z wpływów na konto,ale tym razem nie mieli z czego....Czy ja to wszystko przezyję?? Smutny(