BezNakazu.pl
co się dzieje - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: SMS365 (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: co się dzieje (/showthread.php?tid=31)

Strony: 1 2 3


RE: co się dzieje - Mila1 - 14-01-2019

(14-01-2019, 12:20:57)grabi_en napisał(a): A oni dalej są nieustępliwy i dzisiejszy sms, że będą zmuszeni powołać kuratora w mojej sprawie.
Ciekawe jak mnie uśmiercą i czy wystąpią do Sadu o kuratora, nie będę z nimi rozmawiała, skoro sprawa przeszła do Sądu Rejonowego.

U mnie w EPU umorzono.


RE: co się dzieje - Katisia 77 - 14-01-2019

U mnie brak jakichkolwiek działań że strony via SMS Smart pożyczka i pożyczki plus. Nic zero. Nawet gdybym chciała coś wpłacic to niewiem komu.. Czekam co dalej.


RE: co się dzieje - Mila1 - 14-01-2019

(14-01-2019, 21:37:35)Katisia 77 napisał(a): U mnie brak jakichkolwiek działań że strony via SMS Smart pożyczka i pożyczki plus. Nic zero. Nawet gdybym chciała coś wpłacic to niewiem komu.. Czekam co dalej.

Za via pewnie odezwie się inkaso kredytowe.


RE: co się dzieje - grabi_en - 14-01-2019

(14-01-2019, 21:45:56)Mila1 napisał(a):
(14-01-2019, 21:37:35)Katisia 77 napisał(a): U mnie brak jakichkolwiek działań że strony via SMS Smart pożyczka i pożyczki plus. Nic zero. Nawet gdybym chciała coś wpłacic to niewiem komu.. Czekam co dalej.

Za via pewnie odezwie się inkaso kredytowe.

Z którymi można dojść do porozumienia w sprawie długu na raty, ale przemyśl to dokładnie bo pewnie mniejszej raty niż w granicach 500 nie zaproponują, można u nich przesunąć termin spłaty raty, gdzie trzeba się wywiązać z zaproponowanego terminu  - uważaj bo później będą chcieli dwie - jak przesuniesz o m-c ratę.Jedyny plus to nie wydzwaniają tylko piszą na e-mail.


RE: co się dzieje - Mila1 - 14-01-2019

(14-01-2019, 21:54:20)grabi_en napisał(a):
(14-01-2019, 21:45:56)Mila1 napisał(a):
(14-01-2019, 21:37:35)Katisia 77 napisał(a): U mnie brak jakichkolwiek działań że strony via SMS Smart pożyczka i pożyczki plus. Nic zero. Nawet gdybym chciała coś wpłacic to niewiem komu.. Czekam co dalej.

Za via pewnie odezwie się inkaso kredytowe.

Z którymi można dojść do porozumienia w sprawie długu na raty, ale przemyśl to dokładnie bo pewnie mniejszej raty niż w granicach 500 nie zaproponują, można u nich przesunąć termin spłaty raty, gdzie trzeba się wywiązać z zaproponowanego terminu  - uważaj bo później będą chcieli dwie - jak przesuniesz o m-c ratę.Jedyny plus to nie wydzwaniają tylko piszą na e-mail.
Pod warunkiem, że stać na taką ratę. Jeśli nie to chyba lepiej z nimi nie negocjować.


RE: co się dzieje - Katisia 77 - 15-01-2019

Z tymi ratami to muszelka się zastanowić. Ale poczekam co będzie. Żałuję że z fillarum mam ugodę. Bo doliczyli 1500 zł. Mogłam poczekać i już bym ich spłaciła. A tak rata 560 zł. Miałam skończyć w czerwcu ale mam poślizg miesięczny. To duża rata. W tym miesiącu chcę wpłacić na happi bo zostało tam 460 zł. I znowu jedna z głowy. Tam gdzie jest mało to staram się spłacać.


RE: co się dzieje - Mariuszd37 - 15-01-2019

Najgorzej ze jak poprosisz o raty to sobie będą chcieli bonus zaliczyć i tak dadzą do sądu,
mówie o kosztach, bardzo trzeba uwazac i czytac ktore firmy powaznie podchodzą do uzgodnien.


RE: co się dzieje - grabi_en - 15-01-2019

(15-01-2019, 01:27:39)Mariuszd37 napisał(a): Najgorzej ze jak poprosisz o raty to sobie będą chcieli bonus zaliczyć i tak dadzą do sądu,
mówie o kosztach, bardzo trzeba uwazac i czytac ktore firmy powaznie podchodzą do uzgodnien.
Nie pamiętam dokładnie kiedy skończyłam rozmawiać z Inkaso, ale to chyba były wakacje, że z moich wyliczeń wynika, że ich spłaciłam, a oni dalej piszą na przemian zalegasz, spłać na raty - bo idziemy do sadu. Teraz już nic nie odpisuję bo wiem, że to wyciągną wszystkie moje wypociny w Sądzie, przynajmniej piszą teraz raz na jakiś czas, a nie jak miała być rata to przed na 3 dni codziennie e-mail - pamiętaj masz ratę do spłaty.


RE: co się dzieje - grabi_en - 21-01-2019

Tym razem dostałam sms z podstawa prawną:

W związku z brakiem kontaktu Wierzyciel podejmie działania zmierzające do ustanowienie KURATORA w państwa sparwie (att. 143 i 144 KPC)

Art. 143. Jeżeli stronie, której miejsce pobytu nie jest znane, ma być doręczony pozew lub inne pismo procesowe wywołujące potrzebę podjęcia obrony jej praw, doręczenie może do chwili zgłoszenia się strony albo jej przedstawiciela lub pełnomocnika nastąpić tylko do rąk kuratora ustanowionego na wniosek osoby zainteresowanej przez sąd orzekający.

Art. 144. § 1. Przewodniczący ustanowi kuratora, jeżeli wnioskodawca uprawdopodobni, że miejsce pobytu strony nie jest znane. W sprawach o roszczenia alimentacyjne, jak również w sprawach o ustalenie pochodzenia dziecka i o związane z tym roszczenia, przewodniczący przed ustanowieniem kuratora przeprowadzi stosowne dochodzenie w celu ustalenia miejsca zamieszkania lub pobytu pozwanego.
§ 2. O ustanowieniu kuratora przewodniczący ogłosi publicznie w budynku sądowym i lokalu wójta (burmistrza, prezydenta miasta), w sprawach zaś większej wagi, gdy uzna to za potrzebne, także w prasie.
§ 3. Z chwilą doręczenia pisma kuratorowi doręczenie staje się skuteczne. Sąd może jednak uzależnić skuteczność doręczenia od upływu oznaczonego terminu od chwili wywieszenia obwieszczenia w budynku sądowym.
§ 4. Czynności określone w § 1-3 może wykonywać także referendarz sądowy.


RE: co się dzieje - Sk0pek - 21-01-2019

ja skomentuje to tak.

HAHAHAHA