BezNakazu.pl
Zobowiązanie w Rapida - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Rapid (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Wątek: Zobowiązanie w Rapida (/showthread.php?tid=25)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mariuszd37 - 14-10-2018

Nie mozesz po prostu jej zastrzec? Po prostu nawet mozesz powiedziec ze dziecko ci zniszczylo i ja zegnij.


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 14-10-2018

(14-10-2018, 07:34:21)Mariuszd37 napisał(a): Nie mozesz po prostu jej zastrzec? Po prostu nawet mozesz powiedziec ze dziecko ci zniszczylo i ja zegnij.

Przecież pisałam, że to zrobię Uśmiech w sobotę i niedzielę bank zamknięty!


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mariuszd37 - 14-10-2018

A nie moglabys kradziezy zglosic ze ci z konta zniknely piwniadze? Nie wiem czy tak sobie rapida moze wlamac sie i kase wziac. Rownie dobrze ja komus karte zdjecia zrobie i powiem ze byl mi winny stowe. Nie daj sie oszukac im.


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 14-10-2018

Nie wiem, w tę stronę nie myślałam.


RE: Zobowiązanie w Rapida - grabi_en - 14-10-2018

(14-10-2018, 08:25:28)Mariuszd37 napisał(a): A nie moglabys kradziezy zglosic ze ci z konta zniknely piwniadze? Nie wiem czy tak sobie rapida moze wlamac sie i kase wziac. Rownie dobrze ja komus karte zdjecia zrobie i powiem ze byl mi winny stowe. Nie daj sie oszukac im.

Nie można zgłosić kradzieży kasy z konta, bo oni to zrobili legalnie. Gwarant to osoba która zabezpiecza roszczenia wierzyciela, na wypadek braku wywiązywania się dłużnika i warunkiem takiego posunięcia jest podanie karty. Jeszcze czegoś Mariusz nie rozumiesz?


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mariuszd37 - 14-10-2018

Rownie dobrze profi by z buta wjechalo i tv zabieralo, ale..
Niech prawnik sie wypowie, czesto co na logike jest w przepisach jest nielogiczne.
Tak nie rozumiem, bo zawsze sie mowi zemusi byc sąd, potem egzekucja, tego nie rozumiem.

Mam jeszcze watpliwosc, czy pofawanie karty samo w sobie juz nie lamie jakiegos regulaminu banku?


RE: Zobowiązanie w Rapida - grabi_en - 14-10-2018

(14-10-2018, 08:46:30)Mariuszd37 napisał(a): Rownie dobrze profi by z buta wjechalo i tv zabieralo, ale..
Niech prawnik sie wypowie, czesto co na logike jest w przepisach jest nielogiczne.
Tak nie rozumiem, bo zawsze sie mowi zemusi byc sąd, potem egzekucja, tego nie rozumiem.

Nie wierzysz mi? Sąd to jest gdy dłuznik nie płaci, a tu jest zabezpieczenie w postaci gwaranta - żyranta. I gdyby nie można było ściągnąć kasy z obydwojga to dopiero idzie do sądu.


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 14-10-2018

(14-10-2018, 08:45:24)grabi_en napisał(a):
(14-10-2018, 08:25:28)Mariuszd37 napisał(a): A nie moglabys kradziezy zglosic ze ci z konta zniknely piwniadze? Nie wiem czy tak sobie rapida moze wlamac sie i kase wziac. Rownie dobrze ja komus karte zdjecia zrobie i powiem ze byl mi winny stowe. Nie daj sie oszukac im.

Nie można zgłosić kradzieży kasy z konta, bo oni to zrobili legalnie. Gwarant to osoba która zabezpiecza roszczenia wierzyciela, na wypadek braku wywiązywania się dłużnika i warunkiem takiego posunięcie jest podanie karty. Jeszcze czegoś Mariusz nie rozumiesz?
Też tak myślałam, ale w sumie niczego im nie podpisałam. Wszystko było na tzw. gębę przez telefon, ale pewnie to też się liczy.



RE: Zobowiązanie w Rapida - MarwPL - 14-10-2018

(14-10-2018, 08:25:28)Mariuszd37 napisał(a): A nie moglabys kradziezy zglosic ze ci z konta zniknely piwniadze? Nie wiem czy tak sobie rapida moze wlamac sie i kase wziac. Rownie dobrze ja komus karte zdjecia zrobie i powiem ze byl mi winny stowe. Nie daj sie oszukac im.

Skoro wyraziła zgodę, na pobieranie zaległych rat z konta(za pośrednictwem karty), to nie doszło do kradzieży.


RE: Zobowiązanie w Rapida - AnowiB - 14-10-2018

Chyba opatrzność nade mną czuwała aby u nich nic nie brać.Bo miałam taki zamiar aby nią pospłacać chwilówki.Na szczęście mąż odmówił mi bycia gwarantem a nikogo więcej nie chciałam w to wciągać.Ale jak człowiek w desperacji to wszystkiego się łapie.