BezNakazu.pl
Zobowiązanie w Rapida - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Rapid (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Wątek: Zobowiązanie w Rapida (/showthread.php?tid=25)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 05-02-2019

(05-02-2019, 21:42:56)Monika_00 napisał(a):
(05-02-2019, 20:41:14)Mila1 napisał(a): A sprawdziłaś czy rzeczywiście wycofali sprawę z epu?

Od razu to zrobiłam. Póki co nadal widnieje.

Czyli nie jest pewne, że wycofają...


RE: Zobowiązanie w Rapida - MarwPL - 06-02-2019

(05-02-2019, 21:42:56)Monika_00 napisał(a):
(05-02-2019, 20:41:14)Mila1 napisał(a): A sprawdziłaś czy rzeczywiście wycofali sprawę z epu?

Od razu to zrobiłam. Póki co nadal widnieje.

Wejdź w akta sprawy i zobacz czy na końcu akt jest wniosek o cofnięcie pozwu.
Ale ja bym się nie łudził, że tak szybko i łatwo cofnęli.
To był raczej chwyt dla naiwnych.


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 06-02-2019

(06-02-2019, 00:43:56)MarwPL napisał(a):
(05-02-2019, 21:42:56)Monika_00 napisał(a):
(05-02-2019, 20:41:14)Mila1 napisał(a): A sprawdziłaś czy rzeczywiście wycofali sprawę z epu?

Od razu to zrobiłam. Póki co nadal widnieje.

Wejdź w akta sprawy i zobacz czy na końcu akt jest wniosek o cofnięcie pozwu.
Ale ja bym się nie łudził, że tak szybko i łatwo cofnęli.
To był raczej chwyt dla naiwnych.

No właśnie, znając ich tak myślałam. Oczywiście  Moniko życzę ci, żeby cofnęli - jeśli tak wolisz.


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 06-02-2019

(06-02-2019, 13:12:41)Monika_00 napisał(a):
(06-02-2019, 08:16:59)Mila1 napisał(a):
(06-02-2019, 00:43:56)MarwPL napisał(a):
(05-02-2019, 21:42:56)Monika_00 napisał(a):
(05-02-2019, 20:41:14)Mila1 napisał(a): A sprawdziłaś czy rzeczywiście wycofali sprawę z epu?

Od razu to zrobiłam. Póki co nadal widnieje.

Wejdź w akta sprawy i zobacz czy na końcu akt jest wniosek o cofnięcie pozwu.
Ale ja bym się nie łudził, że tak szybko i łatwo cofnęli.
To był raczej chwyt dla naiwnych.

No właśnie, znając ich tak myślałam. Oczywiście  Moniko życzę ci, żeby cofnęli - jeśli tak wolisz.
Szczerze mówiąc wolę, żeby nie cofali, bo i tak nie będę płaciła im w terminie, i znowu się zacznie to samo.Martwi mnie tylko jedna rzecz, od samego początku nie mam od nich umowy, a przecież w sądzie zapewne będzie potrzebna. Moje maile z prosbą o dostarczenie ignorują, albo twierdzą, że wysłali już dawno, ale gdyby wysłali to bym ją miała!
Pan Marek pisał, abym wszystkie maile z prośbą o umowę zachowała, tylko niestety dużo mi się wiadomości pokasowało, i naliczyłam się tylko 4.
Wczoraj i dziś znowu wysłałam maila, i cisza z ich strony.

W tym momencie dostałam tego maila:
"Ze względu na brak odpowiedzi na nasze wiadomości oraz zignorowanie dokumentów wysłanych do Państwa drogą pocztową zmuszeni jesteśmy przekazać sprawę do egzekucji komorniczej. 

W przypadku braku innej możliwości odzyskania wartości długu, poinstruujemy komornika by niezwłocznie dokonał wpisu w księdze wieczystej Państwa nieruchomości,  co zabezpieczy kwotę długu na jej wartości a w efekcie sprawi, iż nie unikną Państwo spłaty. 

W przypadku braku możliwości zabezpieczenia długu w księgach wieczystych komornik rozpocznie licytację Państwa mienia"


W życiu nie widziałam tak beznadziejnej firmy, chaos jaki tam panuje, nie mówiąc o pracownikach, przechodzi wszelkie pojecie.
jestem zażenowana. Straszą mnie komornikiem, mimo, że nawet nakazu nie mają!

Ha ha ha! Właśnie weszłam na forum żeby napisać o identycznym mailu. Sprawa w epu- zadekretowana nowa, a oni już wysyłają do mnie komornika. Ciekawe od kiedy to można oddawać sprawę komorników bez nakazu zapłaty!? Huh


RE: Zobowiązanie w Rapida - MarwPL - 06-02-2019

Żaden komornik bez tytułu wykonawczego nie rozpocznie egzekucji.


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 06-02-2019

(06-02-2019, 15:31:17)MarwPL napisał(a): Żaden komornik bez tytułu wykonawczego nie rozpocznie egzekucji.

A według rapidy- rozpocznie Język


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mariuszd37 - 06-02-2019

Albo z humoru windykacji - gadasz, gadasz a na koncu, to my idziemy do komornika i sluchawka
ktos mysli ze ktos w strachu oddzwoni hahaha.


RE: Zobowiązanie w Rapida - uspokajaczka - 06-02-2019

(06-02-2019, 20:08:40)Monika_00 napisał(a):
(06-02-2019, 15:18:05)Mila1 napisał(a):
(06-02-2019, 13:12:41)Monika_00 napisał(a):
(06-02-2019, 08:16:59)Mila1 napisał(a):
(06-02-2019, 00:43:56)MarwPL napisał(a): Wejdź w akta sprawy i zobacz czy na końcu akt jest wniosek o cofnięcie pozwu.
Ale ja bym się nie łudził, że tak szybko i łatwo cofnęli.
To był raczej chwyt dla naiwnych.

No właśnie, znając ich tak myślałam. Oczywiście  Moniko życzę ci, żeby cofnęli - jeśli tak wolisz.
Szczerze mówiąc wolę, żeby nie cofali, bo i tak nie będę płaciła im w terminie, i znowu się zacznie to samo.Martwi mnie tylko jedna rzecz, od samego początku nie mam od nich umowy, a przecież w sądzie zapewne będzie potrzebna. Moje maile z prosbą o dostarczenie ignorują, albo twierdzą, że wysłali już dawno, ale gdyby wysłali to bym ją miała!
Pan Marek pisał, abym wszystkie maile z prośbą o umowę zachowała, tylko niestety dużo mi się wiadomości pokasowało, i naliczyłam się tylko 4.
Wczoraj i dziś znowu wysłałam maila, i cisza z ich strony.

W tym momencie dostałam tego maila:
"Ze względu na brak odpowiedzi na nasze wiadomości oraz zignorowanie dokumentów wysłanych do Państwa drogą pocztową zmuszeni jesteśmy przekazać sprawę do egzekucji komorniczej. 

W przypadku braku innej możliwości odzyskania wartości długu, poinstruujemy komornika by niezwłocznie dokonał wpisu w księdze wieczystej Państwa nieruchomości,  co zabezpieczy kwotę długu na jej wartości a w efekcie sprawi, iż nie unikną Państwo spłaty. 

W przypadku braku możliwości zabezpieczenia długu w księgach wieczystych komornik rozpocznie licytację Państwa mienia"


W życiu nie widziałam tak beznadziejnej firmy, chaos jaki tam panuje, nie mówiąc o pracownikach, przechodzi wszelkie pojecie.
jestem zażenowana. Straszą mnie komornikiem, mimo, że nawet nakazu nie mają!

Ha ha ha! Właśnie weszłam na forum żeby napisać o identycznym mailu. Sprawa w epu- zadekretowana nowa, a oni już wysyłają do mnie komornika. Ciekawe od kiedy to można oddawać sprawę komorników bez nakazu zapłaty!? Huh

Dziś wysyłali to masowo, bo moje dwie koleżanki również dostały to samo.
Żebym czasem nie zwątpiła w "powagę sytuacji" dostałam jeszcze 4 smsy o tej samej treści!
Rapida ma jakąś nową politykę ściągania długów Uśmiech. Poważna kancelaria prawno-komorniczo-egzekucyjna.

Ma poważnie brzmieć i docierać na strach dłużnika.


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 06-02-2019

(06-02-2019, 20:54:22)uspokajaczka napisał(a):
(06-02-2019, 20:08:40)Monika_00 napisał(a):
(06-02-2019, 15:18:05)Mila1 napisał(a):
(06-02-2019, 13:12:41)Monika_00 napisał(a):
(06-02-2019, 08:16:59)Mila1 napisał(a): No właśnie, znając ich tak myślałam. Oczywiście  Moniko życzę ci, żeby cofnęli - jeśli tak wolisz.
Szczerze mówiąc wolę, żeby nie cofali, bo i tak nie będę płaciła im w terminie, i znowu się zacznie to samo.Martwi mnie tylko jedna rzecz, od samego początku nie mam od nich umowy, a przecież w sądzie zapewne będzie potrzebna. Moje maile z prosbą o dostarczenie ignorują, albo twierdzą, że wysłali już dawno, ale gdyby wysłali to bym ją miała!
Pan Marek pisał, abym wszystkie maile z prośbą o umowę zachowała, tylko niestety dużo mi się wiadomości pokasowało, i naliczyłam się tylko 4.
Wczoraj i dziś znowu wysłałam maila, i cisza z ich strony.

W tym momencie dostałam tego maila:
"Ze względu na brak odpowiedzi na nasze wiadomości oraz zignorowanie dokumentów wysłanych do Państwa drogą pocztową zmuszeni jesteśmy przekazać sprawę do egzekucji komorniczej. 

W przypadku braku innej możliwości odzyskania wartości długu, poinstruujemy komornika by niezwłocznie dokonał wpisu w księdze wieczystej Państwa nieruchomości,  co zabezpieczy kwotę długu na jej wartości a w efekcie sprawi, iż nie unikną Państwo spłaty. 

W przypadku braku możliwości zabezpieczenia długu w księgach wieczystych komornik rozpocznie licytację Państwa mienia"


W życiu nie widziałam tak beznadziejnej firmy, chaos jaki tam panuje, nie mówiąc o pracownikach, przechodzi wszelkie pojecie.
jestem zażenowana. Straszą mnie komornikiem, mimo, że nawet nakazu nie mają!

Ha ha ha! Właśnie weszłam na forum żeby napisać o identycznym mailu. Sprawa w epu- zadekretowana nowa, a oni już wysyłają do mnie komornika. Ciekawe od kiedy to można oddawać sprawę komorników bez nakazu zapłaty!? Huh

Dziś wysyłali to masowo, bo moje dwie koleżanki również dostały to samo.
Żebym czasem nie zwątpiła w "powagę sytuacji" dostałam jeszcze 4 smsy o tej samej treści!
Rapida ma jakąś nową politykę ściągania długów Uśmiech. Poważna kancelaria prawno-komorniczo-egzekucyjna.

Ma poważnie brzmieć i docierać na strach dłużnika.

Na mnie jakoś nie działa- archiwizuję i tyle!


RE: Zobowiązanie w Rapida - Mila1 - 25-02-2019

E sąd z dzisiaj- brak podstaw przekazanie wg. właściwości. No to czekam co Rapida na to.