BezNakazu.pl
Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Upadłość konsumencka (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Dział: Jak złożyć prawidłowy wniosek do sądu (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Wątek: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką (/showthread.php?tid=237)

Strony: 1 2


Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - upadlosc.konsumencka - 22-02-2019

Każdy dłużnik może napisać wniosek do sądu sam, jednak z uwagi na wymogi formalne osoby znajdujące się w trudnej sytuacji często nie wiedzą od czego zacząć i jak się w ogóle za to zabrać. To jednak nie powinno dłużnika zniechęcić do działania, ponieważ po to właśnie jesteśmy. Napiszemy za Państwa kompleksowy wniosek gotowy do złożenia w sądzie. Jedyne co powinien zrobić dłużnik to dostarczyć nam komplet wymaganych dokumentów. Lista dokumentów zostanie ustalona po przedstawieniu sytuacji związanej z zadłużeniem. Serdecznie zapraszam do kontaktu.
Z naszą pomocą pozbądź się długów już dziś i zacznij nowe życie dzięki Upadłości Konsumenckiej.


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - grabi_en - 22-02-2019

(22-02-2019, 13:08:53)upadlosc.konsumencka napisał(a): Każdy dłużnik może napisać wniosek do sądu sam, jednak z uwagi na wymogi formalne osoby znajdujące się w trudnej sytuacji często nie wiedzą od czego zacząć i jak się w ogóle za to zabrać. To jednak nie powinno dłużnika zniechęcić do działania, ponieważ po to właśnie jesteśmy. Napiszemy za Państwa kompleksowy wniosek gotowy do złożenia w sądzie. Jedyne co powinien zrobić dłużnik to dostarczyć nam komplet wymaganych dokumentów. Lista dokumentów zostanie ustalona po przedstawieniu sytuacji związanej z zadłużeniem. Serdecznie zapraszam do kontaktu.
Z naszą pomocą pozbądź się długów już dziś i zacznij nowe życie dzięki Upadłości Konsumenckiej.

 A co z majątkiem dłużnika - idzie pod młotek?


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - upadlosc.konsumencka - 22-02-2019

Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej pojawia się syndyk, który tworzy tzw. masę upadłości, a więc majątek dłużnika idzie na sprzedaż na poczet pokrycia chociażby części spłat wierzycieli. Jest to i tak korzystniejsze rozwiązanie niż licytacja komornicza, ponieważ po zakończeniu postępowania upadłościowego dłużnik co prawda nie ma majątku, ale zaczyna od zera nowe życie i nie ciągną się już za nim niekończące się egzekucje komornicze i co raz narastające odsetki. W chwili ogłoszenia upadłości wszystkie postępowania komornicze zostają wstrzymane i rozpoczyna się proces oddłużania.


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - grabi_en - 22-02-2019

(22-02-2019, 13:34:02)upadlosc.konsumencka napisał(a): Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej pojawia się syndyk, który tworzy tzw. masę upadłości, a więc majątek dłużnika idzie na sprzedaż na poczet pokrycia chociażby części spłat wierzycieli. Jest to i tak korzystniejsze rozwiązanie niż licytacja komornicza, ponieważ po zakończeniu postępowania upadłościowego dłużnik co prawda nie ma majątku, ale zaczyna od zera nowe życie i nie ciągną się już za nim niekończące się egzekucje komornicze i co raz narastające odsetki. W chwili ogłoszenia upadłości wszystkie postępowania komornicze zostają wstrzymane i rozpoczyna się proces oddłużania.

Czyli w tej materii nic się nie zmieniło. Ci którzy nie posiadają majątku i są w dość młodym wieku - mogą życie zacząć od nowa bez długów i brania kredytów - bo tu też jest chyba jakaś blokada na 10 lat?.


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - upadlosc.konsumencka - 22-02-2019

Po upadłości przez okres 5 lat dłużnik jest wpisany do Krajowego Rejestru Dłużników. Po tym okresie może na własną prośbę się odpisać od bazy. Jeśli w tym czasie jakiś bank zdecyduje się udzielić kredytu dłużnikowi widniejącemu w takiej bazie to jego sprawa. Z doświadczenia wiem, że co bank to obczyaj...


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - grabi_en - 22-02-2019

Niby syndyk ma zapewnić kwaterę na 2 lata, ale co dalej mieszkać w "skale"... bez prądu , wody i ogrzewania.


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - upadlosc.konsumencka - 22-02-2019

Od czegoś trzeba zacząć. Coś za coś. Moim zdaniem lepiej mieszkać w wynajętej "skale", ale bez długów niż w pałacu, który wkrótce zajmie komornik i zostawi z długami.


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - Margoe - 20-09-2020

Zgłosiłam się do Kancelarii w sprawie ogłoszenia upadłości, przygotowania wniosku i reprezentowania mnie przed Sądem. Za cały ten proces chcą ode mnie 7200 złotych. Nie ukrywam, że to dla mnie kosmiczna kwota, ale jestem pewna, że sama sobie z tym nie poradzę. Czy jest jakaś szansa na pomoc od Państwa. Czas mnie nagli...nie płacę kredytów już ponad 2 mce, bo nie pozwala mi na to sytuacja życiowa. Windykacja nie daje mi żyć, a dziś przyszło wypowiedzenie umowy jednej chwilówki...Proszę o pomoc.


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - Mariuszd37 - 20-09-2020

Kto chce 7200? Jakie masz długi?


RE: Pisanie wniosków o upadłość konsumencką - MarwPL - 21-09-2020

(20-09-2020, 15:44:13)Margoe napisał(a): Zgłosiłam się do Kancelarii w sprawie ogłoszenia upadłości, przygotowania wniosku i reprezentowania mnie przed Sądem. Za cały ten proces chcą ode mnie 7200 złotych. Nie ukrywam, że to dla mnie kosmiczna kwota, ale jestem pewna, że sama sobie z tym nie poradzę. Czy jest jakaś szansa na pomoc od Państwa. Czas mnie nagli...nie płacę kredytów już ponad 2 mce, bo nie pozwala mi na to sytuacja życiowa. Windykacja nie daje mi żyć, a dziś przyszło wypowiedzenie umowy jednej chwilówki...Proszę o pomoc.

Żądana cena jest zdecydowanie za wysoka.
Który sąd jest właściwy dla miejsca Twojego zamieszkania?
Jesteśmy w stanie zaproponować Ci zdecydowanie niższą cenę za pomoc w upadłości konsumenckiej.
Co do naglenia czasem, to widzę, że bardzo się przejmujesz nawet wypowiedzeniem.
Jeśli podjęłaś już decyzję o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, to otrzymanie wypowiedzenia jest dla Ciebie bez znaczenia.
Musisz teraz co najwyżej uzbroić się cierpliwość i grzecznie dziękować windykatorom za kontakt.