BezNakazu.pl
Ferratum - odpowiedź na SKD - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sankcja Kredytu darmowego (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Kiedy przysługuje SKD (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: Ferratum - odpowiedź na SKD (/showthread.php?tid=235)

Strony: 1 2 3


Ferratum - odpowiedź na SKD - grabi_en - 22-02-2019

Pomyślę skąd zorganizować kasę, żeby mojego Pełnomocnika wysłać na min. 7 dniowy pobyt na MALCIE.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - AnowiB - 22-02-2019

Też dostałam taką odpowiedż już po interwencj rzecznika finansowego.Reklamacja była pisana do zamknietej pożyczki.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - grabi_en - 22-02-2019

(22-02-2019, 13:41:43)AnowiB napisał(a): Też dostałam taką odpowiedż już po interwencj rzecznika finansowego.Reklamacja była pisana do zamknietej pożyczki.
Mam też zamkniętą tą pożyczkę, ale na końcu tego pisma odsyłają, że w przypadku nie podzielenia ich stanowiska odsyłają do Biura Arbitra d/s Finansowych na Malcie!, więc stanowisko naszego RF nie wiele daje. Gdybym chciała się z nimi procesować, to mój Pełnomocnik musi dojechać na Maltę, więc chyba im daruję tą kasę.
Teraz rozumiem, dlaczego siedziby tych chwilówek są rozsiane po całym świecie, dając przykład chcesz odzyskać około 800 zł, a musisz na to wydać od 3 do 5 tysięcy, więc rachunek jest prosty.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - AnowiB - 22-02-2019

Duży uśmiech Złożymy sìe na bilet


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - grabi_en - 22-02-2019

(22-02-2019, 13:54:52)AnowiB napisał(a): Duży uśmiech Złożymy sìe na bilet

To by musiał Łukasz_G pojechać + do tego tłumacz w sądzie, ja chyba zrezygnuję.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - Łukasz_G - 22-02-2019

(22-02-2019, 13:56:08)grabi_en napisał(a):
(22-02-2019, 13:54:52)AnowiB napisał(a): Duży uśmiech Złożymy sìe na bilet

To by musiał Łukasz_G pojechać + do tego tłumacz w sądzie, ja chyba zrezygnuję.


Ok, to kiedy mam brać wolne? Duży uśmiech


Ferratum odpisał Ci drogą elektroniczną, czy pocztowo? Jeśli drogą elektroniczną, to można to potraktować jako brak odpowiedzi.

Poza tym, coś kojarzę, że w Twojej umowie nie było kwoty odsetek w stosunku dziennym pobieranych przy odstąpieniu - oni w ogóle się do tego nie odnieśli, wobec czego w tej kwestii uznali Twoją reklamację. 

Poza tym, formularz informacyjny to nie jest umowa kredytu konsumenckiego.   Formularz informacyjny konsument otrzymuje przed zawarciem umowy i jest to spełnienie obowiązku przedkontraktowego pożyczkodawcy.  Wszystkie informacje wymagane prawem mają być umieszczone umowie pożyczkowej.


 Stanowisko Prezesa UOKIK w sprawie RBG-61-22/14/JM

"Art. 30 ust. 1 ukk wskazuje na obowiązek zawarcia wymienionych tam informacji w umowie, nie w innych dokumentach dotyczących kredytu konsumenckiego. Warunku wskazanego wyżej nie spełnia zwłaszcza formularz informacyjny, który pełni inną rolę (przedkontraktowa informacja o ofercie) i którego dotyczą osobne przepisy (art. 13 i 14 ukk)"

Jeśli zaś chodzi o pozwanie Ferratum - w przypadku osób prawnych miarodajna będzie siedziba, jeżeli więc ma ona miejsce za granicą na terenie Unii to będzie możliwe pozwanie osoby prawnej przed sąd polski, jeśli w Polsce zobowiązanie zostało wykonane albo miało być wykonane. Tak samo zasadne będzie stanowisko Rzecznika Finansowego, Ferratum działa na terenie Polski i obowiązuje tą spółkę prawo polskie.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - grabi_en - 22-02-2019

Dostałam odpowiedź na e-maila i listem poleconym, który wczoraj odebrałam. Jak mnie przekonasz, że warto walczyć - to się złożymy z AnowiB i Ci zafundujemy Maltę Duży uśmiech.
Zmieścili się w terminie 30 dniowym licząc wcześniejszą odp. na e-maila - 14 lutego wysłali z Malty a 15 stycznia odebrali moje pismo.

Sprawdziłam ile by ta podróż kosztowała więc od 930 do 1300 idzie ją opanować.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - Łukasz_G - 22-02-2019

Podesle Ci wniosek do RF - odpowiedz Ferratum jest wg mnie nic nie warta.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - grabi_en - 22-02-2019

(22-02-2019, 18:37:01)Łukasz_G napisał(a): Podesle Ci wniosek do RF - odpowiedz Ferratum jest wg mnie nic nie warta.

Pewnie z wielką chęcią.


RE: Ferratum - odpowiedź na SKD - Łukasz_G - 23-02-2019

(22-02-2019, 20:03:38)grabi_en napisał(a):
(22-02-2019, 18:37:01)Łukasz_G napisał(a): Podesle Ci wniosek do RF - odpowiedz Ferratum jest wg mnie nic nie warta.

Pewnie z wielką chęcią.

do odpowiedzi na reklamację dołączono umowę? Sprawdź proszę, czy jest identyczna, jak ta którą zawarłaś z nimi.