BezNakazu.pl
zadluzenie - jak wyjsc - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: zadluzenie - jak wyjsc (/showthread.php?tid=227)

Strony: 1 2


zadluzenie - jak wyjsc - teresa - 15-02-2019

Mam kilka chwilowek   na 30 i 45 dni oraz 3 ratalne- takze bralam   te krotkie  by splacac ratalne i sie narobilo -a ze mam  bardzo malą  emeryture to nie jestem splacić.Myslę o pożyczce konsolidacyjnej - tylko kto mi da?    Narazie nie mam upomnien  , komornika  ani  ponaglen  ale dlug sie powieksza  i okres splat coraz blizej-  oto moje zobowiazania 
Cytat:zaplo 9800zl  rata298zl     assa  5500zl  rata309zl    supergrosz  3700zl 199zl  - 2 chwilowki vivus 3000zl    smart 2500zl i mam kredyt z pekao sa  okolo 28 000tys  ale regularnie mam potrącany - tak że  nie mam żadnych jak na razie upomnien- kredyt w PEKAO z ubezpieczeniem  Vivus zazyczyl sobie po  odstapieniu umowy przed terminem i  do zwrotu  mam splacic odsetki umowneCo mam zrobic  by dalej nie wpasc w spirale zadluzen.Prosze o pomoc 



RE: zadluzenie - jak wyjsc - uspokajaczka - 15-02-2019

(15-02-2019, 22:37:12)teresa napisał(a): Mam kilka chwilowek   na 30 i 45 dni oraz 3 ratalne- takze bralam   te krotkie  by splacac ratalne i sie narobilo -a ze mam  bardzo malą  emeryture to nie jestem splacić.Myslę o pożyczce konsolidacyjnej - tylko kto mi da?    Narazie nie mam upomnien  , komornika  ani  ponaglen  ale dlug sie powieksza  i okres splat coraz blizej-  oto moje zobowiazania 
Cytat:zaplo 9800zl  rata298zl     assa  5500zl  rata309zl    supergrosz  3700zl 199zl  - 2 chwilowki vivus 3000zl    smart 2500zl i mam kredyt z pekao sa  okolo 28 000tys  ale regularnie mam potrącany - tak że  nie mam żadnych jak na razie upomnien- kredyt w PEKAO z ubezpieczeniem  Vivus zazyczyl sobie po  odstapieniu umowy przed terminem i  do zwrotu  mam splacic odsetki umowneCo mam zrobic  by dalej nie wpasc w spirale zadluzen.Prosze o pomoc 

Witamy na forum Tereso,
Czy kredyt w PKO ma dobrowolne ubezpieczenie, czy obligatoryjne?
Żeby wyjść z długów, NIE BIERZEMY nowych zobowiązań! Nie jest tak u Ciebie tragicznie, rozpracujemy te Twoje długi.
Odpowiedz czy masz na tych zobowiązaniach jakieś przedłużenie lub refinansowania?


RE: zadluzenie - jak wyjsc - MarwPL - 16-02-2019

(15-02-2019, 22:37:12)teresa napisał(a): Mam kilka chwilowek   na 30 i 45 dni oraz 3 ratalne- takze bralam   te krotkie  by splacac ratalne i sie narobilo -a ze mam  bardzo malą  emeryture to nie jestem splacić.Myslę o pożyczce konsolidacyjnej - tylko kto mi da?    Narazie nie mam upomnien  , komornika  ani  ponaglen  ale dlug sie powieksza  i okres splat coraz blizej-  oto moje zobowiazania 
Cytat:zaplo 9800zl  rata298zl     assa  5500zl  rata309zl    supergrosz  3700zl 199zl  - 2 chwilowki vivus 3000zl    smart 2500zl i mam kredyt z pekao sa  okolo 28 000tys  ale regularnie mam potrącany - tak że  nie mam żadnych jak na razie upomnien- kredyt w PEKAO z ubezpieczeniem  Vivus zazyczyl sobie po  odstapieniu umowy przed terminem i  do zwrotu  mam splacic odsetki umowneCo mam zrobic  by dalej nie wpasc w spirale zadluzen.Prosze o pomoc 

Witam Serdecznie.
Podaj mi proszę, ile dostałaś z każdej pożyczki gotówki, a ile w sumie spłaciłaś już każdą z osobna.


RE: zadluzenie - jak wyjsc - teresa - 16-02-2019

ok
Zaplo- pierwsza 2500 i później dobrałam 2000 tys
Supergrosz 2500- spłacono 1200
Assa 4000 -spłata 1545
Vivus 3000 do 1 marca muszę spłacić 3600,
kuki 2500 do 12 marca do zapłaty 3025

Tak Pekao mam ubezpieczony oprócz Zaplo dobrana kwota i nie mam przedlużeń ani nie refinsowan


RE: zadluzenie - jak wyjsc - uspokajaczka - 16-02-2019

Przeczytaj w umowie lub sprawdź w PKO czy możesz zrezygnować z tego ubezpieczenia - to zawsze jakąś kwota będzie do zwrotu.


RE: zadluzenie - jak wyjsc - teresa - 16-02-2019

Bylam w banku i pytalam - powiedziala mi pani ze to w koncowym rozliczeniu bedzie zwrot lub skrócony czas spłat . Jeszcze ma sie rozeznac i w poniedzialek zajrze i da mi znac


RE: zadluzenie - jak wyjsc - MarwPL - 16-02-2019

(16-02-2019, 09:16:33)teresa napisał(a): ok
Zaplo- pierwsza 2500 i później dobrałam 2000 tys
Supergrosz 2500- spłacono 1200
Assa 4000 -spłata 1545
Vivus 3000 do 1 marca muszę spłacić 3600,
kuki 2500 do 12 marca do zapłaty 3025

Tak Pekao mam ubezpieczony oprócz Zaplo dobrana kwota i nie mam przedlużeń ani nie refinsowan

Czyli kapitału jeszcze nie spłaciłaś.
Czy Super Grosz już został sprzedany do któregoś z Eques-ów?
Aasa jest na starym wzorze umowy, czy nowym wzorze?(możesz podesłać pierwszą stronę umowy na maila).
Zaplo ile ma prowizji w umowie?
Jeśli Vivus i Kuki były brane elektronicznie kilka razy, to masz kilka argumentów aby z nimi wygrać.


RE: zadluzenie - jak wyjsc - teresa - 16-02-2019

1. Całkowita kwota pożyczki
Kwota pożyczki udzielonej na podstawie niniejszej Umowy wynosi 4000.00 zł.
2. Zawarcie Umowy
Niniejsza Umowa nr 47481271 zostaje zawarta w dniu 25.09.2018. po zapoznaniu się przez Klienta z warunkami, na jakich udzielona ma
zostać pożyczka i po zweryfikowaniu przez Pożyczkodawcę tożsamości Klienta i jego zdolności kredytowej. Przed zawarciem Umowy
Pożyczkodawca daje Pożyczkobiorcy możliwość zapoznania się, w odpowiednim czasie do tego potrzebnym, z treścią Umowy i
formularza informacyjnego. Przed zawarciem Umowy Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych.
Umowa może być zawarta poprzez osobisty kontakt z przedstawicielem Pożyczkodawcy, albo z wykorzystaniem środków porozumiewania
się na odległość, tj: przez internet, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, bądź przez telefon. W przypadku zawarcia Umowy poprzez osobisty kontakt z przedstawicielem Pożyczkodawcy, Klient podpisuje Umowę w obecności
przedstawiciela Pożyczkodawcy. Po podpisaniu Umowy Klient otrzymuje podpisany przez strony egzemplarz Umowy w formie
papierowej. W przypadku zawarcia Umowy za pomocą środków porozumiewania się na odległość, składając oświadczenie o zawarciu Umowy, w
formie odpowiedniej dla danego środka porozumiewania się na odległość, Klient potwierdza, że zapoznał się z warunkami Umowy.
Dokument Umowy nie wymaga podpisu i jest przesyłany Klientowi na trwałym nośniku niezwłocznie po zawarciu Umowy w celu
potwierdzenia jej zawarcia, na wskazane w Umowie: adres korespondencyjny, bądź w przypadku gdy Klient wyraził zgodę, adres e-mail. W wyjątkowych przypadkach, gdy Strony ustaliły taką formę zawarcia Umowy, dopuszcza się podpisanie Umowy przez Klienta w
obecności kuriera. Składając podpis na Umowie w obecności kuriera, Klient potwierdza, że zapoznał się z warunkami Umowy i otrzymuje
od kuriera egzemplarz Umowy podpisanej przez Pożyczkodawcę wraz z formularzem informacyjnym w formie papierowej. W celu zawarcia Umowy i weryfikacji tożsamości Klienta, Klient może być poproszony o dokonanie przelewu kwoty 1 (jeden) zł na
wskazane przez Pożyczkodawcę konto bankowe, kwota ta zostanie niezwłocznie zwrócona na konto Klienta, z którego dokonany został
przelew. Weryfikacja tożsamości Klienta może być dokonana także poprzez realizację czeku GIRO, jeśli Klient wybrał tę opcję wypłaty
pożyczki, w takim wypadku, zadanie poprzednie nie stosuje się. W przypadku, gdy Klient podpisuje Umowę w obecności kuriera,
weryfikacja tożsamości Klienta dokonywana jest przez kuriera, a dwa zdania poprzednie nie mają zastosowania.
Jeśli pożyczka nie zostanie Klientowi przyznana na skutek negatywnej weryfikacji zdolności kredytowej Klienta, Pożyczkobiorca
poinformuje o tym Klienta niezwłocznie, wskazując jednocześnie bazę, z której ta negatywna ocena wynika.
3. Pożyczkobiorca oświadcza, że wszelkie środki finansowe przeznaczone przez niego na spłatę swoich zobowiązań finansowych
wynikających z umowy pożyczki pochodzą z legalnych źródeł i nie są środkami pochodzącymi z korzyści związanych z popełnieniem
czynu zabronionego. Jednocześnie Pożyczkobiorca wyraża zgodę na realizację przez Pożyczkodawcę wszystkich zobowiązań
nałożonych na niego przez ustawę z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
(Dz.U.2018.723) i oświadcza, że w związku z takimi działaniami Pożyczkobiorca nie będzie podnosił wobec niego jakichkolwiek roszczeń
lub zarzutów.
II. Szczegółowe Warunki Umowy
1. Kwota pożyczki: 4000.00 zł.
2. Oprocentowanie pożyczki:
Roczna Stopa Oprocentowania (stopa stała): 10.00 %
Do oprocentowania pożyczki zastosowanie ma stopa oprocentowania równa dwukrotności stopy procentowej odsetek ustawowych
obliczonych zgodnie z art. 359 § 2 kodeksu cywilnego (stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego i 3,5 punktów procentowych).
Odsetki naliczane są od pozostającego do spłaty kapitału pożyczki, od dnia następującego po dniu wypłaty pożyczki na rzecz Klienta do
dnia poprzedzającego spłatę pożyczki, według stopy procentowej wskazanej w Umowie przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz
przyjmując, iż rok ma 365 dni. Roczna stopa oprocentowania zadłużenia przeterminowanego w przypadku zalegania przez Klienta ze
spłatą należności wynikających z Umowy równa jest stopie odsetek maksymalnych za opóźnienie, o których mowa w art. 481 § 2 1
Kodeksu cywilnego, tj. dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie. Aktualna stopa odsetek maksymalnych za
opóźnienie wynosi 14%. Zmiana stopy procentowej stosowanej do oprocentowania pożyczki w przypadku zadłużenia
47481271
Aasa Polska S.A. | Hrubieszowska 2 | 01-209 Warszawa | tel. +48 22 4 600 300, tel. 801 40 40 40 | e-mail inf o@aasapolska.pl | http://www.aasapolsk

Zaplo prowizja 4841 po dobraniu 3600 zł

Kwota operacji

2.500,00 PLN

Tytułem

Kuki.pl pozyczka ......... Kwota d­ o splaty 3025.00 zl ..........­ ­ ­AVENTUS GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ  ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UL. WYSZYŃSKIEGO 2B

Kwota operacji

2.500,00 PLN

Tytułem

POZYCZKA Z UMOWY NR ZAPLO SP. Z O.O.  17 STYCZNIA 56

Kwota operacji

3.600,00 PLN

Tytułem

ZAPLO.PL UMOWA KWOTY DODATKOWEJ9690­ ....... (2)­ ­ ­CUENTA SP. Z O O.  UL. JANA ZAMOYSKIEGO 65/L2

Kwota operacji

2.500,00 PLN

Tytułem

......... Wpłata od ID Finance­ Poland sp. z o.o. - MoneyMan­ ­ ­

Data ks

Data księgowania

04/12/2018


RE: zadluzenie - jak wyjsc - MarwPL - 16-02-2019

Czyli umowa z Aasą to Twoja pierwsza z nimi umowa. Dobrze myślę?
Z Zaplo jest duża szansa, że prowizja upadnie w sądzie, będą mieli również problemy z wykazaniem wymagalności roszczenia.


RE: zadluzenie - jak wyjsc - teresa - 16-02-2019

Assa -to pierwsza u nich pozyczka - a co robic z zaplp- czy mam placic?