BezNakazu.pl
Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Główny (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Wygrane i przegrane (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=80)
+--- Wątek: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości (/showthread.php?tid=210)

Strony: 1 2


Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - MarwPL - 13-02-2019

Wspólnicy spółki cywilnej Nobiles 2 kupili wierzytelność względem naszej klientki i wnieśli pozew do sądu.
Sąd podzielił nasze zdanie i oddalił całe powództwo.
W uzasadnieniu sąd wskazał na nieważność całej umowy pożyczki.


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - Mila1 - 13-02-2019

Na chwilę obecną ich nie mam, ale wyrok bardzo mi się podoba!


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - Krysia15 - 13-02-2019

W epu za tę firmę dostałam nakaz zapłaty . Zrobiłam sprzeciw ,teraz czekam na sąd rejonowy. Czytając uzasadnienie powoda faktycznie coś jest w tej umowie nie tak . Umowa zawarta 21-08-2017 z inną firma , a 22-08-2017 cesja do Nobiles 2. Ja nie mam tak w umowie podpisanej u nich.


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - MarwPL - 14-02-2019

(13-02-2019, 22:53:18)Krysia15 napisał(a): W epu za tę firmę dostałam nakaz zapłaty . Zrobiłam sprzeciw ,teraz czekam na sąd rejonowy. Czytając uzasadnienie powoda faktycznie coś jest w tej umowie nie tak . Umowa zawarta 21-08-2017 z inną firma , a 22-08-2017 cesja do Nobiles 2. Ja nie mam tak w umowie podpisanej u nich.

Umowa pożyczki nie musi zawierać informacji o przyszłych cesjach.
Sama nie wygrasz z nimi, zbyt dokładnie pilnują dokumentów.


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - Krysia15 - 14-02-2019

Rozumiem ,że nie wygram bez fachowej pomocy . Czekam teraz na pismo z sądu rejonowego.


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - Mila1 - 14-02-2019

(14-02-2019, 18:56:42)Krysia15 napisał(a): Rozumiem ,że nie wygram bez fachowej pomocy . Czekam teraz na pismo z sądu rejonowego.


Jeśli się znasz to możesz, ja jestem zielona, więc oddaję swoje sprawy tym co się znają!


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - grabi_en - 14-02-2019

(14-02-2019, 18:56:42)Krysia15 napisał(a): Rozumiem ,że nie wygram bez fachowej pomocy . Czekam teraz na pismo z sądu rejonowego.

Jeszcze w to wątpisz, sama nie dasz rady!


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - MarwPL - 15-02-2019

Są osoby które bronią się skutecznie same, bez pełnomocnika przed sądem.
Na pewno to są osoby bardzo bystre i już oczytane w przepisach.
Czasami trafiają na moje biurko sprawy już rozgrzebane, do tzw. reanimacji, często po obronie przez profesjonalistów, którzy źle sformułowali zarzuty co i tak później skutkuje przegranym procesem.
Każdy może próbować bronić się sam, mnie jak boli ząb to idę do dentysty, a nie sam sobie robię leczenie kanałowe przed lustrem.


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - Krysia15 - 15-02-2019

epu wydało nakaz zapłaty , a Obligo napisali dziś sms że przyślą negocjatora . Złożyłam sprzeciw do epu . Dlaczego chcą negocjować


RE: Nobiles 2 s.c. i wyrok oddalający powództwo w całości - Mila1 - 15-02-2019

(15-02-2019, 11:34:18)Krysia15 napisał(a): epu wydało nakaz zapłaty , a Obligo napisali dziś sms że przyślą negocjatora . Złożyłam sprzeciw do epu . Dlaczego chcą negocjować

Coś ostatnio obligo dostaje nakazy w epu Smutny U mnie za tleno też nakaz.