BezNakazu.pl
Kasomat - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Kasomat (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=81)
+--- Wątek: Kasomat (/showthread.php?tid=208)

Strony: 1 2 3 4


RE: Kasomat - Umoczony79 - 02-09-2019

Sprawa powoli dobiega końca , gdzie moja osoba ją przegrała . W piątek wstawiłem się na komisariacie w moim mieście , obecnie sprawę prowadzi już inny policjant który juz jest po kontakcie z prokuratorem . Mam postawione zarzuty -wyłudzenia/oszustwa , kwotę muszę spłacić w całości a i dojdzie do tego grzywna , wysokość mam poznać w tym tygodniu . Próbowałem coś ugrać powołując się tez na informacje z netu...policjant ze ludzie mogą dużo pisać ale prawo jest prawem .
Podałem tez argument o przedawnieniu, wytłumaczył ze nic sie nie przedawnia tylko przeciąga w czasie o kilka lat , ludzie którzy niby sprawe wygrali to tylko przeszło na później a i tak pożyczkodawca odzyska pieniądze .
Kasomat ma ileś spraw w moim mieście i wszystkie sa przez nich wygrane ,

jak dla mnie czar prysł ze można coś ugrać w długach , każdy dług trzeba będzie prędzej czy później oddać taka jest rzeczywistość .

pozdrawiam


RE: Kasomat - Mila1 - 02-09-2019

(02-09-2019, 21:09:27)Umoczony79 napisał(a): Sprawa  powoli dobiega końca , gdzie  moja osoba ją przegrała . W piątek  wstawiłem się na komisariacie w moim mieście , obecnie sprawę prowadzi już inny policjant który juz jest po kontakcie z prokuratorem . Mam postawione zarzuty -wyłudzenia/oszustwa , kwotę muszę spłacić w całości a i dojdzie do tego grzywna , wysokość mam poznać w tym tygodniu . Próbowałem coś ugrać  powołując się tez na informacje z netu...policjant ze  ludzie mogą dużo pisać ale prawo jest prawem .
Podałem tez argument o przedawnieniu, wytłumaczył  ze nic sie nie przedawnia tylko przeciąga w czasie o kilka lat , ludzie którzy niby sprawe wygrali to  tylko  przeszło na później a i tak  pożyczkodawca odzyska  pieniądze .
Kasomat ma ileś spraw w moim mieście i wszystkie sa  przez nich wygrane ,

jak dla mnie czar prysł ze można coś ugrać w długach , każdy dług trzeba będzie prędzej czy później  oddać  taka jest rzeczywistość .

pozdrawiam

Ot, przykro... a zapowiadało się dobrze Smutny


RE: Kasomat - grabi_en - 03-09-2019

Ja też byłam na Policji za chwilówkę i myślę, że to kwestia argumentacji jakiej dłużnik używa na swoja obronę i przede wszystkim co ma logicznego do powiedzenia. Nie mam żadnego wyłudzenia, ani nie mam żadnego oszustwa, a sprawa w SR została zawieszona - bo to chwilówka ma udowodnić zawarcie umowy pożyczki, a nie ja pokornie mam pamiętać co robiłam dwa lata do tyłu.
Z Twojej wypowiedzi Umoczony79 wynika, że nie miałeś przy sobie żadnych dowodów na potwierdzenie, że to nie było wyłudzenie, wiesz na słowo to nie bardzo nikt wierzy, instytucje państwowe opierają się na dowodach, papierach - potwierdzeniach.


RE: Kasomat - Mariuszd37 - 03-09-2019

A wplaciles cokolwiek?


RE: Kasomat - MarwPL - 03-09-2019

Dużo też zależy od policjanta spisującego zeznania.
Jeśli policjant twierdzi, że chwilówka wygrywa wszystkie takie sprawy u niego w mieście, to nie jest uczciwy.


RE: Kasomat - Umoczony79 - 04-09-2019

Dzisiaj zostały podjęte decyzje wobec mojej sprawy .

Jako ze dobrowolnie poddałem sie karze , grzywna wynosi 500 zl , do tego dochodzi naprawienie szkody na kwotę 700 pln , czyli tyle ile wziąłem pożyczki .Policjant stwierdził ze tyle mam spłacić a o ewentualne odsetki kasomat może starać się na drodze cywilnej ..ale wedlug jego opinii skończy sie na 700 złotych


RE: Kasomat - MarwPL - 05-09-2019

(04-09-2019, 22:05:44)Umoczony79 napisał(a): Dzisiaj zostały podjęte decyzje wobec mojej sprawy .

Jako ze dobrowolnie poddałem sie karze , grzywna wynosi 500 zl , do tego dochodzi naprawienie szkody na kwotę 700 pln , czyli tyle ile wziąłem pożyczki .Policjant stwierdził ze tyle mam spłacić a o ewentualne odsetki kasomat może starać się na drodze cywilnej ..ale wedlug jego opinii skończy sie na 700 złotych

Kasomat, to jedna z kilku firm, która zawsze zgłasza sprawę do prokuratury. Mają jeden wzór zawiadomienia.
Należy pamiętać, że wyłudzenie oznacza, że już z chwilą zaciągania pożyczki nie miało się zamiaru jej spłacać.


RE: Kasomat - grabi_en - 05-09-2019

(05-09-2019, 09:12:44)MarwPL napisał(a):
(04-09-2019, 22:05:44)Umoczony79 napisał(a): Dzisiaj  zostały podjęte decyzje wobec mojej sprawy .

Jako ze dobrowolnie poddałem sie karze , grzywna wynosi 500 zl , do tego dochodzi naprawienie szkody na kwotę 700 pln , czyli tyle ile wziąłem pożyczki .Policjant stwierdził ze tyle mam spłacić a o ewentualne odsetki kasomat może starać się na drodze cywilnej ..ale wedlug jego opinii skończy sie na 700 złotych

Kasomat, to jedna z kilku firm, która zawsze zgłasza sprawę do prokuratury. Mają jeden wzór zawiadomienia.
Należy pamiętać, że wyłudzenie oznacza, że już z chwilą zaciągania pożyczki nie miało się zamiaru jej spłacać.

Nieśmiały


RE: Kasomat - Łukasz_G - 07-09-2019

(02-09-2019, 21:09:27)Umoczony79 napisał(a): Sprawa powoli dobiega końca , gdzie moja osoba ją przegrała . W piątek wstawiłem się na komisariacie w moim mieście , obecnie sprawę prowadzi już inny policjant który juz jest po kontakcie z prokuratorem . Mam postawione zarzuty -wyłudzenia/oszustwa , kwotę muszę spłacić w całości a i dojdzie do tego grzywna , wysokość mam poznać w tym tygodniu . Próbowałem coś ugrać powołując się tez na informacje z netu...policjant ze ludzie mogą dużo pisać ale prawo jest prawem .
Podałem tez argument o przedawnieniu, wytłumaczył ze nic sie nie przedawnia tylko przeciąga w czasie o kilka lat , ludzie którzy niby sprawe wygrali to tylko przeszło na później a i tak pożyczkodawca odzyska pieniądze .
Kasomat ma ileś spraw w moim mieście i wszystkie sa przez nich wygrane ,

jak dla mnie czar prysł ze można coś ugrać w długach , każdy dług trzeba będzie prędzej czy później oddać taka jest rzeczywistość .

pozdrawiam


A ja jestem wezwany na policję 12 września.

W charakterze świadka/pokrzywdzonego.

Podejrzanym jest ta cała klika związana z Kasomatem. Doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia moim mieniem, bo przywłaszczyli sobie moje pieniądze, które przeznaczyłem na refinansowanie. Dochodzenie prowadzi Komenda Policji z Poznania, zawiadomienie złożył najprawdopodobniej Rzecznik Finansowy.

W jednym z tematów dałem info, aby zgłaszały się do mnie osoby poszkodowane przez Kasomat. Czy to przez refinansowania, czy to nakładanie kar umownych. Nikt się nie zgłosił.

Masz postawione zarzuty oszustwa i nic nie powiedziałeś na temat tego, że oni bezprawnie okradają Cie z kasy doliczając 390 zł kary umownej? Że to jest roszczenie cywilnoprawne i nie ma związku z wyłudzeniem, kiedy kwestionujesz te ich chore opłaty i prowizje??

Ja za to słyszałem, że te ich zawiadomienia są umarzane na samym wstępie.

Kto ma rację?


RE: Kasomat - MarwPL - 07-09-2019

(07-09-2019, 10:15:58)Łukasz_G napisał(a):
(02-09-2019, 21:09:27)Umoczony79 napisał(a): Sprawa powoli dobiega końca , gdzie moja osoba ją przegrała . W piątek wstawiłem się na komisariacie w moim mieście , obecnie sprawę prowadzi już inny policjant który juz jest po kontakcie z prokuratorem . Mam postawione zarzuty -wyłudzenia/oszustwa , kwotę muszę spłacić w całości a i dojdzie do tego grzywna , wysokość mam poznać w tym tygodniu . Próbowałem coś ugrać powołując się tez na informacje z netu...policjant ze ludzie mogą dużo pisać ale prawo jest prawem .
Podałem tez argument o przedawnieniu, wytłumaczył ze nic sie nie przedawnia tylko przeciąga w czasie o kilka lat , ludzie którzy niby sprawe wygrali to tylko przeszło na później a i tak pożyczkodawca odzyska pieniądze .
Kasomat ma ileś spraw w moim mieście i wszystkie sa przez nich wygrane ,

jak dla mnie czar prysł ze można coś ugrać w długach , każdy dług trzeba będzie prędzej czy później oddać taka jest rzeczywistość .

pozdrawiam


A ja jestem wezwany na policję 12 września.

W charakterze świadka/pokrzywdzonego.

Podejrzanym jest ta cała klika związana z Kasomatem. Doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia moim mieniem, bo przywłaszczyli sobie moje pieniądze, które przeznaczyłem na refinansowanie. Dochodzenie prowadzi Komenda Policji z Poznania, zawiadomienie złożył najprawdopodobniej Rzecznik Finansowy.

W jednym z tematów dałem info, aby zgłaszały się do mnie osoby poszkodowane przez Kasomat. Czy to przez refinansowania, czy to nakładanie kar umownych. Nikt się nie zgłosił.

Masz postawione zarzuty oszustwa i nic nie powiedziałeś na temat tego, że oni bezprawnie okradają Cie z kasy doliczając 390 zł kary umownej? Że to jest roszczenie cywilnoprawne i nie ma związku z wyłudzeniem, kiedy kwestionujesz te ich chore opłaty i prowizje??

Ja za to słyszałem, że te ich zawiadomienia są umarzane na samym wstępie.

Kto ma rację?

Jedyna droga obrony, to raczej udokumentowanie wszystkich refinansów i kar jakie im zapłacił Umoczony i użycie tego argumentu.
Pozostaje jeszcze kwestia, że jak udowodni, że wzywał ich do dobrowolnej spłaty tych kwot, może mówić że dzwonił do nich lub oni do niego.

Rozważyłbym złożenie przez niego też zawiadomienia, ale szanse na podjęcie śledztwa są nie wielkie. Sprawa kar umownych i refinansów kwalifikuje się bardziej na proces cywilny o zapłatę.

Jak nie spróbuje, to nie będzie wiedzieć.