BezNakazu.pl
Sprawa w e sad - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pożyczkodaj (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=66)
+--- Wątek: Sprawa w e sad (/showthread.php?tid=206)



Sprawa w e sad - Guzik - 09-02-2019

Wczoraj firma podała mnie do epu sprawa zadeklarowana jako nowa. Kwota nie duża do splaty nie chce płacić dodatkowo kosztow procesu. Czy jest sens dogadania sie teraz z wierzycielem czy jak splace cofnie pozew? Prosze o porady. Załamana jestem tym sądem


RE: Sprawa w e sad - grabi_en - 09-02-2019

(09-02-2019, 21:56:25)Guzik napisał(a): Wczoraj firma podała mnie do epu sprawa zadeklarowana jako nowa. Kwota nie duża do splaty nie chce płacić dodatkowo kosztow procesu. Czy jest sens dogadania sie teraz z wierzycielem czy jak splace cofnie pozew? Prosze o porady. Załamana jestem tym sądem

Witaj.
Jak Cię pozwali to teraz czekaj nic nie rób - tylko się broń. Możliwe, że nie dostaną nakazu zapłaty. Kto Cię pozwał?


RE: Sprawa w e sad - Mila1 - 09-02-2019

(09-02-2019, 21:56:25)Guzik napisał(a): Wczoraj firma podała mnie do epu sprawa zadeklarowana jako nowa. Kwota nie duża do splaty nie chce płacić dodatkowo kosztow procesu. Czy jest sens dogadania sie teraz z wierzycielem czy jak splace cofnie pozew? Prosze o porady. Załamana jestem tym sądem

Panuje pogląd, że jak sprawa w sądzie to nic nie płacimy tylko czekamy co się wydarzy i się bronimy- jeśli jest nakaz. Równie dobrze może być umorzenie.


RE: Sprawa w e sad - Guzik - 09-02-2019

Pozyczkodaj problem w tym ze pozyczylam pierwszy raz nie splacilam nie refinansowalam nie odebralam telefonu jak sie bronic więc?


RE: Sprawa w e sad - MarwPL - 09-02-2019

Z Finansec z Kielc łatwo wygranić nie jest.
Potrafią tworzyć dowody na potrzeby procesu.
Z reguły sądy wierzą im a nie pozwanym.
Sprawdz czy masz od nich swojego pierwszego maila z umową ramową i pełnomocnictwem.
Być może będzie Ci potrzebny, aby z nimi wygrać.
Jeśli teraz im zapłacisz, sąd i tak zasądzi Ci koszty procesu do zapłaty.
Masz do wyboru zapłacić pożyczkę i koszty, lub bronić się i być może wygrać albo przegrać.
Wybór należy do Ciebie.
Jeśli to pierwsza pożyczka to szanse niewielkie.
Masz tylko cztery zarzuty do wykorzystania i to dopiero w sądzie rejonowym.


RE: Sprawa w e sad - uspokajaczka - 09-02-2019

(09-02-2019, 22:08:48)Guzik napisał(a): Pozyczkodaj problem w tym ze pozyczylam pierwszy raz nie splacilam nie refinansowalam nie odebralam telefonu jak sie bronic więc?

Sama to raczej nic nie zdziałasz, musisz mieć dobrą pomoc prawną, która będzie wiedziała co im zarzucić tu na forum jest obrońca MarkwPL, który udzielił Ci odpowiedzi pod tematem.


RE: Sprawa w e sad - Guzik - 09-02-2019

Czyli pozwu nie cofną?nawet jak zapłacę?


RE: Sprawa w e sad - uspokajaczka - 09-02-2019

(09-02-2019, 22:14:26)Guzik napisał(a): Czyli pozwu nie cofną?nawet jak zapłacę?

Nie cofną, ale wejdź w akta sprawy i zobacz czy tam nie ma wniosku o umorzeniu w przypadku braku nakazu zapłaty.
Zapłata to jest uznanie długu i wierzyciel ma prawo obciążyć Cię kosztami procesu i uwierz mi na pewno to uczyni.


RE: Sprawa w e sad - MarwPL - 10-02-2019

(09-02-2019, 22:14:26)Guzik napisał(a): Czyli pozwu nie cofną?nawet jak zapłacę?

Jeśli teraz im zapłacisz, to zwyczajnie cofną pozew, ale... napiszą również wniosek do sądu z taką na przykład regułką:
"
Pozwany w dniu ____________roku przelewem bankowym dokonał spłaty roszczenia dochodzonego pozwem wraz z należnymi powodowi odsetkami za opóźnienie.
Cofam pozew ze zrzeczeniem się roszczenia, wnoszę o zasądzenie od strony pozwanej kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych i o zwrot opłaty sądowej.
Wskazać należy, że co do zasady strona cofająca pozew jest uznawana za przegrywającą sprawę, co rodzi obowiązek zwrotu przez nią kosztów procesu poniesionych przez przeciwnika. Odstępstwem od tej zasady jest jedynie sytuacja w której cofnięcie pozwu następuje na skutek zaspokojenia w toku sprawy roszczenia powoda, jeżeli wystąpienie z pozwem było niezbędne do celowego dochodzenia praw lub celowej obrony. Powyższe potwierdza ugruntowane stanowisko orzecznictwa, zgodnie z którym za stronę przegrywającą sprawę w rozumieniu przepisów o kosztach procesu należy także uważać pozwanego, który w toku procesu spełnił dochodzone od niego świadczenie, czym zaspokoił roszczenie powoda wymagalne w chwili wytoczenia powództwa (por. postanowienie SN z dnia 6.11.1984 r., IV CZ 196/84, LEX nr 8642; postanowienie SN z dnia 20.08.1979 r.,
I CZ 92/79, LEX nr 8188)."

Na gruncie niniejszej sprawy spełnienie przez pozwanego świadczenia nastąpiło dopiero po wszczęciu postępowania.

I dostaniesz do domu poleconym postanowienie sądu o zasądzeniu od Ciebie dodatkowych 180 zł w Twoim przypadku.