BezNakazu.pl
Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Banki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? (/showthread.php?tid=200)



Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - Monika_00 - 01-02-2019

Witam.
Od 2016 roku posiadam niestety kredyt inwestycyjny w Idea Bank. Prowadzilam wtedy jeszcze firmę, i dałam się namówić pracownikowi na pakiet płynnościowy.
Od ponad dwóch lat płacę co miesiąc za darmo 307 zł, za nic! Kredyt będę spłacała jeszcze 5 lat, także nie uśmiecha mi się oddawać im tyle pieniędzy za darmo, tym bardziej, ze firma zawieszona od pazdziernika 2018 roku.
Kredyt ponadto zabiezpieczony jest hipoteką, wiec tym bardziej nie rozumiem tłumaczeń banku, że pakiet to ich zabezpieczenie.
Proszę mi doradzić co w tej sytuacji zrobić. Rata miesięczna to 1630 zł, w czym sam pakiet jak pisałam to 307zł, nie mówiąć o kolosalnych odsetkach.
Po prostu interes życia.
Czy można zrezygnować z tego pakietu, orientuje się ktoś? I jeżeli zabezpieczeniem jest dla nich pakiet, to po co nalegali na hipotekę?
A moze wyjściem jest przeniesienie kredytu do innego banku, na dogodniejszych warunkach?


RE: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - MarwPL - 01-02-2019

(01-02-2019, 21:31:40)Monika_00 napisał(a): Witam.
Od 2016 roku posiadam niestety kredyt inwestycyjny w Idea Bank. Prowadzilam wtedy jeszcze firmę, i dałam się namówić pracownikowi na pakiet płynnościowy.
Od ponad dwóch lat płacę co miesiąc za darmo 307 zł, za nic! Kredyt będę spłacała jeszcze 5 lat, także nie uśmiecha mi się oddawać im tyle pieniędzy za darmo, tym bardziej, ze firma zawieszona od pazdziernika 2018 roku.
Kredyt ponadto zabiezpieczony jest hipoteką, wiec tym bardziej nie rozumiem tłumaczeń banku, że pakiet to ich zabezpieczenie.
Proszę mi doradzić co w tej sytuacji zrobić. Rata miesięczna to 1630 zł, w czym sam pakiet jak pisałam to 307zł, nie mówiąć o kolosalnych odsetkach.
Po prostu interes życia.
Czy można zrezygnować z tego pakietu, orientuje się ktoś? I jeżeli zabezpieczeniem jest dla nich pakiet, to po co nalegali na hipotekę?
A moze wyjściem jest przeniesienie kredytu do innego banku, na dogodniejszych warunkach?

Przeczytaj uważnie umowę, jakie warunki obowiązują w przypadku zamknięcia działalności gospodarczej.
Czy występowałaś do banku pisemnie o zmianę warunków kredytu z uwagi na zamknięcie działalności gospodarczej?
Jeśli Idea z tego kredytu, przed sądem broni się tak samo jak Getin, to szanse na wygraną masz bardzo duże.
W kwestii pakietu możesz zarzucić, że jest to czysta forma ominięcia ustawy o odsetkach maksymalnych, był to warunek nienegocjowalny przy umowie.
Samo przeniesienie kredytu wiele nie da, ponieważ bank nie zejdzie z hipoteki bez spłaty całości, a wtedy dopiero możesz wystąpić do sądu z powództwem o zwrot kosztów tego pakietu z którego nigdy nie skorzystałaś.
Na twoją niekorzyść przemawia fakt, że zawarłaś tę umowę jako przedsiębiorca, a nie konsument.


RE: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - Monika_00 - 16-10-2019

Wracając do tematu idei, czy orientuje się ktoś czy mogą wypowiedzieć mi umowę jeżeli od trzechmiesięcy nie płacę pakietu płynnościowego, tylko same raty?
Do tej pory płaciłam regularnie, jednak wszystko mi się posypało i nie starcza już na pakiet.
Skoro jest on podpięty pod umowę, to chyba jest duże prawdopodobieństwo wypowiedzenia prawda? Póki co dostaję tylko faktury z przypomnieniem, aby opłacić zaległe kwoty.


RE: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - MarwPL - 16-10-2019

(16-10-2019, 13:07:11)Monika_00 napisał(a): Wracając do tematu idei, czy orientuje się ktoś czy mogą wypowiedzieć mi umowę jeżeli od trzechmiesięcy nie płacę pakietu płynnościowego, tylko same raty?
Do tej pory płaciłam regularnie, jednak wszystko mi się posypało i nie starcza już na pakiet.
Skoro jest on podpięty pod umowę, to chyba jest duże prawdopodobieństwo wypowiedzenia prawda? Póki co dostaję tylko faktury z przypomnieniem, aby opłacić zaległe kwoty.

Sprawdź umowę, czy aby Twoje wpłaty na raty i tak nie są zaliczane na pakiet płynnościowy.
Oczywiście, że mogą jeśli niedopłata wynosi sumę wskazaną w umowie jako powód do wypowiedzenia.


RE: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - Monika_00 - 16-10-2019

(16-10-2019, 13:17:02)MarwPL napisał(a):
(16-10-2019, 13:07:11)Monika_00 napisał(a): Wracając do tematu idei, czy orientuje się ktoś czy mogą wypowiedzieć mi umowę jeżeli od trzechmiesięcy nie płacę pakietu płynnościowego, tylko same raty?
Do tej pory płaciłam regularnie, jednak wszystko mi się posypało i nie starcza już na pakiet.
Skoro jest on podpięty pod umowę, to chyba jest duże prawdopodobieństwo wypowiedzenia prawda? Póki co dostaję tylko faktury z przypomnieniem, aby opłacić zaległe kwoty.

Sprawdź umowę, czy aby Twoje wpłaty na raty i tak nie są zaliczane na pakiet płynnościowy.
Oczywiście, że mogą jeśli niedopłata wynosi sumę wskazaną w umowie jako powód do wypowiedzenia.

Nie są zaliczane. Pakiet zawsze pobierano mi bezpośrednio z konta i osobno raty kredytu.
Od niedawna spłacam raty poprzez punkt opłat na nr kont podane na stronie i w tym momencie jeżeli nie mam nic na koncie to pakiet nie jest spłacany, bo nie mają z czego pobrać. Mam chociaż nadzieję, że przed wypowiedzeniem wyślą jakieś pismo ponaglające, żebym wiedziała do kiedy mam czas spłacić tę zaległość.


RE: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - MarwPL - 17-10-2019

(16-10-2019, 17:05:55)Monika_00 napisał(a):
(16-10-2019, 13:17:02)MarwPL napisał(a):
(16-10-2019, 13:07:11)Monika_00 napisał(a): Wracając do tematu idei, czy orientuje się ktoś czy mogą wypowiedzieć mi umowę jeżeli od trzechmiesięcy nie płacę pakietu płynnościowego, tylko same raty?
Do tej pory płaciłam regularnie, jednak wszystko mi się posypało i nie starcza już na pakiet.
Skoro jest on podpięty pod umowę, to chyba jest duże prawdopodobieństwo wypowiedzenia prawda? Póki co dostaję tylko faktury z przypomnieniem, aby opłacić zaległe kwoty.

Sprawdź umowę, czy aby Twoje wpłaty na raty i tak nie są zaliczane na pakiet płynnościowy.
Oczywiście, że mogą jeśli niedopłata wynosi sumę wskazaną w umowie jako powód do wypowiedzenia.

Nie są zaliczane. Pakiet zawsze pobierano mi bezpośrednio z konta i osobno raty kredytu.
Od niedawna spłacam raty poprzez punkt opłat na nr kont podane na stronie i w tym momencie jeżeli nie mam nic na koncie to pakiet nie jest spłacany, bo nie mają z czego pobrać. Mam chociaż nadzieję, że przed wypowiedzeniem wyślą jakieś pismo ponaglające, żebym wiedziała do kiedy mam czas spłacić tę zaległość.

Należy bardzo dokładnie sprawdzić w umowie, czy brak zapłaty za pakiet płynnościowy nie spowoduje wypowiedzenia umowy, to powinno być w umowie napisane oraz jak umowa przewiduje wypowiedzenie przez klienta pakietu płynnościowego.
Bardzo dokładnie przeczytaj umowę i załączniki, a znajdziesz odpowiedz.


RE: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - Lukasz - 10-12-2019

(01-02-2019, 21:31:40)Monika_00 napisał(a): Witam.
Od 2016 roku posiadam niestety kredyt inwestycyjny w Idea Bank. Prowadzilam wtedy jeszcze firmę, i dałam się namówić pracownikowi na pakiet płynnościowy.
Od ponad dwóch lat płacę co miesiąc za darmo 307 zł, za nic! Kredyt będę spłacała jeszcze 5 lat, także nie uśmiecha mi się oddawać im tyle pieniędzy za darmo, tym bardziej, ze firma zawieszona od pazdziernika 2018 roku.
Kredyt ponadto zabiezpieczony jest hipoteką, wiec tym bardziej nie rozumiem tłumaczeń banku, że pakiet to ich zabezpieczenie.
Proszę mi doradzić co w tej sytuacji zrobić. Rata miesięczna to 1630 zł, w czym sam pakiet jak pisałam to 307zł, nie mówiąć o kolosalnych odsetkach.
Po prostu interes życia.
Czy można zrezygnować z tego pakietu, orientuje się ktoś? I jeżeli zabezpieczeniem jest dla nich pakiet, to po co nalegali na hipotekę?
A moze wyjściem jest przeniesienie kredytu do innego banku, na dogodniejszych warunkach?

Witam wszystkich,
Monika_00 możesz powiedzieć jak sobie poradziłaś z tym pakietem? 
Mam identyczną sytuację.


RE: Idea bank pakiet płynnościowy, co zrobić? - Monika_00 - 11-12-2019

(10-12-2019, 22:55:23)Lukasz napisał(a):
(01-02-2019, 21:31:40)Monika_00 napisał(a): Witam.
Od 2016 roku posiadam niestety kredyt inwestycyjny w Idea Bank. Prowadzilam wtedy jeszcze firmę, i dałam się namówić pracownikowi na pakiet płynnościowy.
Od ponad dwóch lat płacę co miesiąc za darmo 307 zł, za nic! Kredyt będę spłacała jeszcze 5 lat, także nie uśmiecha mi się oddawać im tyle pieniędzy za darmo, tym bardziej, ze firma zawieszona od pazdziernika 2018 roku.
Kredyt ponadto zabiezpieczony jest hipoteką, wiec tym bardziej nie rozumiem tłumaczeń banku, że pakiet to ich zabezpieczenie.
Proszę mi doradzić co w tej sytuacji zrobić. Rata miesięczna to 1630 zł, w czym sam pakiet jak pisałam to 307zł, nie mówiąć o kolosalnych odsetkach.
Po prostu interes życia.
Czy można zrezygnować z tego pakietu, orientuje się ktoś? I jeżeli zabezpieczeniem jest dla nich pakiet, to po co nalegali na hipotekę?
A moze wyjściem jest przeniesienie kredytu do innego banku, na dogodniejszych warunkach?

Witam wszystkich,
Monika_00 możesz powiedzieć jak sobie poradziłaś z tym pakietem? 
Mam identyczną sytuację.

Niestety nie poradziłam sobie, jestem zmuszona spłacać go dalej.
Przez to, że miałam opóznienia, dowalili mi jeszcze monity.