BezNakazu.pl
Chwilówki - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Chwilówki (/showthread.php?tid=1823)



Chwilówki - Magda88 - 27-08-2023

Dzień dobry 
Będę potrzebowała Państwa pomocy i porady

Lendon po nieskutecznej windykacji z Lex actum windykuje teraz Unicollect, do spłaty około 8800 nie było ani razu refinansowane, brałam pożyczkę, spłacałam i brałam od nowa (oczywiście odsetki płaciłam niemałe)
Głupota z mojej strony ale czasu nie cofnę

Wandoo windykuje Taxat, do spłaty około 5600, początkowo było wzięte chyba o ile dobrze pamiętam 3000, przedłużałam termin spłaty co miesiąc poprzez refinansowanie w kwocie 590zl około

Pożyczka Plus, cesja do Delta Wise, do spłaty było około 7500, spłaciłam 1400 i 900 (z czego te 900 miało być na kolejne refinansowanie ale spóźniłam się z terminem i poszło na kapitał) , dziś dostałam maila od Smart Al że wykupili dług od Delta Wise
Pożyczka Plus była wzięta na początku w kwocie 1500 zł we wrześniu 2022, potem dobierałam , spłacałam i brałam kolejna aż na początku tego roku przedłużałam termin spłaty w kwotach 930 zł (muszę dokładnie sprawdzić ale chyba 4 razy)

Vivus dostałam maila że za 3 dni wypowiedzą umowę (tym bym chciała zająć się na samym końcu)

Bardziej chcę pozamykać pierwsze 3 pożyczki, tylko czy wierzyciele zgodzą się na raty? Co robić? Jakie kolejne kroki będą z ich strony?


RE: Chwilówki - grabi_en - 28-08-2023

(27-08-2023, 17:43:21)Magda88 napisał(a): Dzień dobry 
Będę potrzebowała Państwa pomocy i porady

Lendon po nieskutecznej windykacji z Lex actum windykuje teraz Unicollect, do spłaty około 8800 nie było ani razu refinansowane, brałam pożyczkę, spłacałam i brałam od nowa (oczywiście odsetki płaciłam niemałe)
Głupota z mojej strony ale czasu nie cofnę

Wandoo windykuje Taxat, do spłaty około 5600, początkowo było wzięte chyba o ile dobrze pamiętam 3000, przedłużałam termin spłaty co miesiąc poprzez refinansowanie w kwocie 590zl około

Pożyczka Plus, cesja do Delta Wise, do spłaty było około 7500, spłaciłam 1400 i 900 (z czego te 900 miało być na kolejne refinansowanie ale spóźniłam się z terminem i poszło na kapitał) , dziś dostałam maila od Smart Al że wykupili dług od Delta Wise
Pożyczka Plus była wzięta na początku w kwocie 1500 zł we wrześniu 2022, potem dobierałam , spłacałam i brałam kolejna aż na początku tego roku przedłużałam termin spłaty w kwotach 930 zł (muszę dokładnie sprawdzić ale chyba 4 razy)

Vivus dostałam maila że za 3 dni wypowiedzą umowę (tym bym chciała zająć się na samym końcu)

Bardziej chcę pozamykać pierwsze 3 pożyczki, tylko czy wierzyciele zgodzą się na raty? Co robić? Jakie kolejne kroki będą z ich strony?
Ja po swoim doświadczeniu, chyba bym nie ryzykowała i nie pisała o raty, gdyż jak popłyniesz z ratą to zostanie to skrupulatnie wykorzystane przez wierzyciela w sądzie. Wierzyciele mogą Ci wyrazić zgodę na raty, ale ustalą tak wysokie, że nie dasz sobie z tym rady, bezpieczniej jest spłacać w swoim tempie i pisać częściowa spłata kapitału pożyczki nr.


RE: Chwilówki - Mariuszd37 - 28-08-2023

Ja bym lendon cisnął własnymi ratami.


RE: Chwilówki - MarwPL - 28-08-2023

(27-08-2023, 17:43:21)Magda88 napisał(a): Dzień dobry 
Będę potrzebowała Państwa pomocy i porady

Lendon po nieskutecznej windykacji z Lex actum windykuje teraz Unicollect, do spłaty około 8800 nie było ani razu refinansowane, brałam pożyczkę, spłacałam i brałam od nowa (oczywiście odsetki płaciłam niemałe)
Głupota z mojej strony ale czasu nie cofnę

Wandoo windykuje Taxat, do spłaty około 5600, początkowo było wzięte chyba o ile dobrze pamiętam 3000, przedłużałam termin spłaty co miesiąc poprzez refinansowanie w kwocie 590zl około

Pożyczka Plus, cesja do Delta Wise, do spłaty było około 7500, spłaciłam 1400 i 900 (z czego te 900 miało być na kolejne refinansowanie ale spóźniłam się z terminem i poszło na kapitał) , dziś dostałam maila od Smart Al że wykupili dług od Delta Wise
Pożyczka Plus była wzięta na początku w kwocie 1500 zł we wrześniu 2022, potem dobierałam , spłacałam i brałam kolejna aż na początku tego roku przedłużałam termin spłaty w kwotach 930 zł (muszę dokładnie sprawdzić ale chyba 4 razy)

Vivus dostałam maila że za 3 dni wypowiedzą umowę (tym bym chciała zająć się na samym końcu)

Bardziej chcę pozamykać pierwsze 3 pożyczki, tylko czy wierzyciele zgodzą się na raty? Co robić? Jakie kolejne kroki będą z ich strony?

Witam.
W sprawie pożyczki z portalu Lendon trzeba brać pod uwagę który sąd rejonowy będzie orzekać w tej sprawie.
Jeśli chodzi na Wandoo, powinnaś sprawdzić czy wpłaty jakie dokonałaś dotychczas tytułem przedłużeń lub refinansowań przewyższyły kwotę otrzymanej pożyczki lub czy znacznie się do niej zbliżyły.
Pożyczka Plus jeśli była refinansowana, to masz duże szanse na wygranie takiej sprawy.
Co do Vivusa, to czy wcześniej brałaś i spłacałaś pożyczki?
Jeśli tak, to możesz opłaty i odsetki z poprzednich umów wrzucić w spłatę ostatniej umowy, jeśli potwierdzimy błędy w umowach.


RE: Chwilówki - Magda88 - 28-08-2023

Tak, Vivus był brany, spłacany w terminie i kolejny raz brany, oczywiście odsetki niemałe.
W Pożyczka Plus były 4 lub 3 refinansowania na kwotę 930zł , by przedłużyć termin jej spłaty o miesiąc .
Wandoo , tu raczej te refinansowania nie przewyższyły kwoty którą otrzymałam
Lendon - tu sąd chyba Jasło, podkarpackie, bo tutaj mieszkam


RE: Chwilówki - Mariuszd37 - 28-08-2023

Ja bym vivus olał, wyjdą raczej z propozycją rat sami.
Lendon sie nie p.. w tańcu do roku sąd raczej.
Refinanse i te inne wynalazki obgadaj panem Markiem.


RE: Chwilówki - MarwPL - 29-08-2023

(28-08-2023, 14:27:20)Magda88 napisał(a): Tak, Vivus był brany, spłacany w terminie i kolejny raz brany, oczywiście odsetki niemałe.
W Pożyczka Plus były 4 lub 3 refinansowania na kwotę 930zł , by przedłużyć termin jej spłaty o miesiąc .
Wandoo , tu raczej te refinansowania nie przewyższyły kwoty którą otrzymałam
Lendon - tu sąd chyba Jasło, podkarpackie, bo tutaj mieszkam

W Vivusie przeanalizować umowy z ostatniego roku i ewentualnie jak są błędy w nich złożyć oświadczenia SKD i potrącić ze spłaconych umów nadpłaty na obecną umowę (tutaj się spiesz przed cesją - po cesji już tego nie będziesz mogła zrobić).
W Pożyczce Plus i Smart Pożyczce możesz zacząć działać teraz lub na etapie sądu.
Wandoo nawet jeśli refinansowania nie przekroczyły kwoty pożyczki, to i tak obniżą Twoje zadłużenie i to raczej znacznie.
Lendon jedyne wyjście czekać na sąd i robić to metodą, to nie była moja ręka.