BezNakazu.pl
Pomoc w wyjściu z chwilowek - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Pomoc w wyjściu z chwilowek (/showthread.php?tid=1818)

Strony: 1 2 3


Pomoc w wyjściu z chwilowek - Magda88 - 17-07-2023

Dzień dobry, chciałabym prosić o pomoc, wpadłam w pętlę chwilowek i nie wiem jak po kolei to spłacać by wyjść z tego bez sądu. Poniżej opiszę jak wygląda moja sytuacja:

VIA SMS, przejęło to CDRI do spłaty około 3400, pożyczka wzięta w grudniu 2022, kilka razy przesunięty termin płatności o miesiąc, była opłata za to w kwocie 600zł ( 4 razy były przesunięcia)

Wandoo do spłaty 5453, termin minął 23.05.2023, kilka razy był przesunięty termin płatności o miesiąc w kwocie 594zł

Lendon, 8614zl do spłaty, termin minął 15.06.2023, pożyczka była brana co miesiąc, spłacana i brana od nowa , otrzymałam maila że przejmie to zewnętrzna firma windykacyjna lex actum

Karta net credit 3000zł, termin minął 1.07.2023, przez kilka miesięcy spłacałam minimalną kwotę 480zl co nie umniejszalo spłaty, teraz nie jestem w stanie spłacić tego ale w sierpniu już bym mogła

Pożyczka Plus, cesja do Delta Wise, 5627 zł do spłaty na ten moment, spłacone 1400 , łącznie było ponad 8000, kilka razy była refinansowana po 900 zł i był przedłużany termin spłaty o kolejny miesiąc

Minicredit do spłaty 1400zl płatność przeterminowana ponad 45dni, proponują rozłożenie na dwie raty

Szybka gotówka do spłaty 2200 zł , 900 zł spłacone, rozłożone było na trzy raty :
900
1100
1100
Te 900zl spłaciłam, na koniec lipca mam kolejną 1100 i nie będę w stanie tego spłacić na czas

Od sierpnia jestem w stanie co miesiąc 1500-2000zl przeznaczyć na spłatę długu, tylko od czego zacząć? Które chwilówki pójdą szybko do sądu? Chciałabym tego uniknąć i komornika w szczególności


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - Mariuszd37 - 18-07-2023

Hej ja bym spłacił najpierw net credit, potem lendon i pozyczka plus, na koncu wandoo reszta sąd.
byla cesja niech sie przemieli przez Sąd.


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - Magda88 - 19-07-2023

Co w przypadku gdy pójdzie to na e-sąd i wyślę sprzeciw od nakazu zapłaty? Co dalej?


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - MarwPL - 19-07-2023

(17-07-2023, 08:13:49)Magda88 napisał(a): Dzień dobry, chciałabym prosić o pomoc, wpadłam w pętlę chwilowek i nie wiem jak po kolei to spłacać by wyjść z tego bez sądu. Poniżej opiszę jak wygląda moja sytuacja:

VIA SMS, przejęło to CDRI do spłaty około 3400, pożyczka wzięta w grudniu 2022, kilka razy przesunięty termin płatności o miesiąc, była opłata za to w kwocie 600zł ( 4 razy były przesunięcia)

Wandoo do spłaty 5453, termin minął 23.05.2023, kilka razy był przesunięty termin płatności o miesiąc w kwocie 594zł

Lendon, 8614zl do spłaty, termin minął 15.06.2023, pożyczka była brana co miesiąc, spłacana i brana od nowa , otrzymałam maila że przejmie to zewnętrzna firma windykacyjna lex actum

Karta net credit 3000zł, termin minął 1.07.2023, przez kilka miesięcy spłacałam minimalną kwotę 480zl co nie umniejszalo spłaty, teraz nie jestem w stanie spłacić tego ale w sierpniu już bym mogła

Pożyczka Plus, cesja do Delta Wise, 5627 zł do spłaty na ten moment, spłacone 1400 , łącznie było ponad 8000, kilka razy była refinansowana po 900 zł i był przedłużany termin spłaty o kolejny miesiąc

Minicredit do spłaty 1400zl płatność przeterminowana ponad 45dni, proponują rozłożenie na dwie raty

Szybka gotówka do spłaty 2200 zł , 900 zł spłacone, rozłożone było na trzy raty :
900
1100
1100
Te 900zl spłaciłam, na koniec lipca mam kolejną 1100 i nie będę w stanie tego spłacić na czas

Od sierpnia jestem w stanie co miesiąc 1500-2000zl przeznaczyć na spłatę długu, tylko od czego zacząć? Które chwilówki pójdą szybko do sądu? Chciałabym tego uniknąć i komornika w szczególności

Witam na naszym forum.
Mam nadzieje, że informacje tutaj zawarte pomogą Ci wyjść na prostą.
Odnosząc się do Twoich pytań to:
1. ViaSMS - powinnaś niezwłocznie rozpocząć starania przekształcenia tej umowy w tzw. Darmowy Kredyt z uwagi na naruszenie art. 36a Ustawy o kredycie konsumenckim. Do spłaty pozostanie sam kapitał pomniejszony o opłaty za przedłużenia.
2. Wandoo - powinnaś niezwłocznie rozpocząć starania przekształcenia tej umowy w tzw. Darmowy Kredyt z uwagi na naruszenie art. 36a Ustawy o kredycie konsumenckim. Do spłaty pozostanie sam kapitał pomniejszony o opłaty za przedłużenia.
3. Lendon - masz dwa wyjścia. Pierwsze spłacić lub drugie czekać na sąd i bronić się metodą braku udowodniania złożenia przez Ciebie oświadczenia woli.
4. Net Credit karta - sprawdź ile w sumie otrzymałaś pieniędzy, a ile w sumie wpłaciłaś. Ta umowę również powinnaś przekształcić w tzw. darmowy kredyt z uwagi na wysokość opłat.
5. PożyczkaPlus - w tej sprawie moim zdaniem powinnaś czekać cierpliwie na sąd, a w tym czasie zebrać cały ciąg umów i przelewów. 80-90% z tych pożyczek refinansujących wygrywam dla swoich klientów.
6. Minicredit jeśli nie było refinansowane lub przedłużone to musiałbym zobaczyć umowę.
7. Szybka gotówka - czy były jakieś przedłużenia?

Pilnuj poczty poleconej, aby Ci żaden nakaz lub pozew nie umknął.
Do komornika jeszcze jest daleka droga i od Ciebie zależy czy do tego dojdzie.

Jeśli masz życzenie możesz do mnie zadzwonić pod numer 531 655 000 i omówić szczegóły tego co należy zrobić i w czy dokładnie mogę Ci pomóc.


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - Magda88 - 19-07-2023

Czy w przypadku VIA SMS i Wandoo mam pewność że faktycznie uda się przekształcić te umowy w darmowy kredyt?

Minicredit nie było przedłużeń

Szybka gotówka było kilka przedłużeń o tydzień w kwocie 170zl około

Pożyczka Plus - co w przypadku sądu? Sprzeciw od nakazu zapłaty i co dalej? Czy delta vise która kupiła ten dług idzie do sądu czy sprzedaje jednak dług dalej?


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - MarwPL - 20-07-2023

(19-07-2023, 16:41:22)Magda88 napisał(a): Czy w przypadku VIA SMS i Wandoo mam pewność że faktycznie uda się przekształcić te umowy w darmowy kredyt?

Minicredit nie było przedłużeń

Szybka gotówka było kilka przedłużeń o tydzień w kwocie 170zl około

Pożyczka Plus - co w przypadku sądu? Sprzeciw od nakazu zapłaty i co dalej? Czy delta vise która kupiła ten dług idzie do sądu czy sprzedaje jednak dług dalej?

Witaj ponownie.
Pewności nigdy nie ma.
Mogę ocenić Twoje szanse wiedząc który sąd jest właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania.
Bynajmniej w mojej kancelarii większość takich spraw wygrywamy, aczkolwiek gwarancji nie dam.
Minicredit spłać i zapomnij. Oni sami pozywają więc mają duże szanse wygrania.
Szybka gotówka powinna zostać rozpatrzona przez sąd pod kątem nieważności umowy pożyczki.
Pożyczka Plus kupiona przez Delta Wise zostanie dalej sprzedana.
Delta Wise od kilku lat sama nie wnosi pozwów o zapłatę.
Przed sądem w tej sprawie podniesiemy wiele zarzutów o których mógłbym wiele pisać, a które dla zwykłego konsumenta nie będą zrozumiałe.


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - Magda88 - 20-07-2023

VIA SMS przejęła firma CDRI, czy oni idą do sądu czy sprzedają dług dalej?


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - Mariuszd37 - 20-07-2023

Delta najwyżej da do Kruka a szybka pozywa dopiero po 2 latach.


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - Magda88 - 20-07-2023

A CDRI?


RE: Pomoc w wyjściu z chwilowek - Mariuszd37 - 21-07-2023

Cdri to cesja czy windą?