BezNakazu.pl
E- sąd - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: E- sąd (/showthread.php?tid=1817)

Strony: 1 2


E- sąd - Magda88 - 07-07-2023

Chciałabym się dowiedzieć co w przypadku gdy zadłużenie zostało spłacone w całości dla wierzyciela a dzień wcześniej wierzyciel wysłał pismo do e- sądu i widnieje to już w sprawach niezakreślonych w EPU ?


RE: E- sąd - Mariuszd37 - 07-07-2023

Daj sprzeciw jak będzie nakaz.


RE: E- sąd - Magda88 - 07-07-2023

Po wysłaniu sprzeciwu zostanie umorzone? Jest to już spłacone , czy mam również wraz ze sprzeciwem wysłać potwierdzenie zapłaty? I jeszcze mam jedno pytanie czy jeśli już wierzyciel otrzymał spłatę w całości to wysyła do EPU o wycofanie pozwu?


RE: E- sąd - Mariuszd37 - 07-07-2023

Nie, często tak wył...


RE: E- sąd - Magda88 - 07-07-2023

Nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedź


RE: E- sąd - Mariuszd37 - 08-07-2023

Będa pozywać chcąc uzyskać koszty sadowe


RE: E- sąd - Magda88 - 08-07-2023

I co w tym wypadku powinnam zrobić?

Mam jeszcze jedno pytanie, z firmy Miloan otrzymałam takiego SMS : Zakonczylismy etap polubowny. Sprawa trafila na etap przedsadowy. Oczekujemy niezwlocznego zwrotu kwoty 1483.62 zl, 6013920 222673167

Pożyczka jest przeterminowana o 23 dni, mam się już martwić że faktycznie idą do sądu? Czy spłacać swoim tempem? Całości nie jestem w stanie spłacić


RE: E- sąd - Mariuszd37 - 08-07-2023

Splacaj


RE: E- sąd - grabi_en - 10-07-2023

(07-07-2023, 10:32:33)Magda88 napisał(a): Chciałabym się dowiedzieć co w przypadku gdy zadłużenie zostało spłacone w całości dla wierzyciela a dzień wcześniej wierzyciel wysłał pismo do e- sądu i widnieje to już w sprawach niezakreślonych w EPU ?

Sprawa niezakreślona, czyli oczekująca rozstrzygnięcia. Czekaj co się wydarzy, gdyby był nakaz zapłaty pisz sprzeciw (wzór masz na forum i jako dowód załącz wyciąg z banku jako spłacone. Nie wiem czy Cię to ochroni od kosztów sądowych, bo się spóźniłaś jeden dzień - wszystko będzie zależało od wierzyciela.

(08-07-2023, 10:30:49)Magda88 napisał(a): I co w tym wypadku powinnam zrobić?

Mam jeszcze jedno pytanie, z firmy Miloan otrzymałam takiego SMS : Zakonczylismy etap polubowny. Sprawa trafila na etap przedsadowy. Oczekujemy niezwlocznego zwrotu kwoty 1483.62 zl, 6013920  222673167

Pożyczka jest przeterminowana o 23 dni, mam się już martwić że faktycznie idą do sądu? Czy spłacać swoim tempem? Całości nie jestem w stanie spłacić
Typowy straszak, na pośpieszenie dłużnika ze spłatą, skoro nie masz kasy to jej nie wyczarujesz - spłacaj dalej spokojnie.


RE: E- sąd - MarwPL - 11-07-2023

(07-07-2023, 10:32:33)Magda88 napisał(a): Chciałabym się dowiedzieć co w przypadku gdy zadłużenie zostało spłacone w całości dla wierzyciela a dzień wcześniej wierzyciel wysłał pismo do e- sądu i widnieje to już w sprawach niezakreślonych w EPU ?

Poczekaj jak sąd wyda nakaz zapłaty.
Odbierz przesyłkę sądową z nakazem i wnieś od tego nakazu sprzeciw zarzucając bezzasadność powództwa i nieistnienie roszczenia.
To spowoduje, że Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie umorzy to postępowanie, a powód nie będzie mieć wtedy podstaw do wniesienia pozwu do sądu właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania.

(07-07-2023, 16:59:16)Magda88 napisał(a): Po wysłaniu sprzeciwu zostanie umorzone? Jest to już spłacone , czy mam również wraz ze sprzeciwem wysłać potwierdzenie zapłaty? I jeszcze mam jedno pytanie czy jeśli już wierzyciel otrzymał spłatę w całości to wysyła do EPU o wycofanie pozwu?

Nie wysyłaj żadnego potwierdzenia i nie pisz nic w sprzeciwie o tym, że spłaciłaś.

(08-07-2023, 10:30:49)Magda88 napisał(a): I co w tym wypadku powinnam zrobić?

Mam jeszcze jedno pytanie, z firmy Miloan otrzymałam takiego SMS : Zakonczylismy etap polubowny. Sprawa trafila na etap przedsadowy. Oczekujemy niezwlocznego zwrotu kwoty 1483.62 zl, 6013920 222673167

Pożyczka jest przeterminowana o 23 dni, mam się już martwić że faktycznie idą do sądu? Czy spłacać swoim tempem? Całości nie jestem w stanie spłacić

Czy ta pożyczką była przedłużana umowami medycznymi?