BezNakazu.pl
Windykacja - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Komornicy (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Ile kosztuje komornik (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: Windykacja (/showthread.php?tid=1787)



Windykacja - izka14523 - 23-09-2022

Dzień dobry, 
Chciałam zapytać Państwa o poradę. Miałam pożyczkę w P.HU Nobiles Tychy Chwilówki. Część splaciłam, ale nie wszystko. Była sprawa w Sądzie. Wyrok prawomocny w 2019 roku. Kwota wraz z kosztami sądowymi komorniczymi i odsetkami jest bardzo zawyżona. Żałuję, że kiedyś nie broniłam się i nie znałam Pana Marka. Czy jeśli już jest egzekucja to można złożyć jakieś pismo do Sądu o weryfikację tych umów czy już za późno?


RE: Windykacja - Mariuszd37 - 23-09-2022

Za późno.


RE: Windykacja - grabi_en - 23-09-2022

(23-09-2022, 16:22:59)izka14523 napisał(a): Dzień dobry, 
Chciałam zapytać Państwa o poradę. Miałam pożyczkę w P.HU Nobiles Tychy Chwilówki. Część splaciłam, ale nie wszystko. Była sprawa w Sądzie. Wyrok prawomocny w 2019 roku. Kwota wraz z kosztami sądowymi komorniczymi i odsetkami jest bardzo zawyżona. Żałuję, że kiedyś nie broniłam się i nie znałam Pana Marka. Czy jeśli już jest egzekucja to można złożyć jakieś pismo do Sądu o weryfikację tych umów czy już za późno?

Takich rzeczy jak sprawy w sądzie pilnujemy i obowiązkowo się bronimy, nie dajemy satysfakcji wierzycielowi, że wygrał bez obrony.
Pytanie, odbierałaś osobiście listy na poczcie z sądu?


RE: Windykacja - MarwPL - 24-09-2022

(23-09-2022, 16:22:59)izka14523 napisał(a): Dzień dobry, 
Chciałam zapytać Państwa o poradę. Miałam pożyczkę w P.HU Nobiles Tychy Chwilówki. Część splaciłam, ale nie wszystko. Była sprawa w Sądzie. Wyrok prawomocny w 2019 roku. Kwota wraz z kosztami sądowymi komorniczymi i odsetkami jest bardzo zawyżona. Żałuję, że kiedyś nie broniłam się i nie znałam Pana Marka. Czy jeśli już jest egzekucja to można złożyć jakieś pismo do Sądu o weryfikację tych umów czy już za późno?

Jeśli zapadł wyrok prawomocny (nie mylić z wyrokiem zaocznym) to już nic nie jesteś w stanie zrobić.
Jeśli zapadł wyrok zaoczny, a nie doręczono Ci żadnej przesyłki sądowej w tej sprawie, to można próbować odkręcić tą sprawę.


RE: Windykacja - Mariuszd37 - 25-09-2022

Szkoda ze tak późno, ale z drugiej strony podpisałaś umowę w biurze kredytów chwilówek. Oni cesji nie robią i to pokazują w sądzie...
Z drugiej strony są w miarę ugodowi tylko teraz jak komornik a olewalas od 2019 to raczej nie będą chcieli.

Kwota pewnie nie duża, ptzemecz się niech się spłaci i zapomnij.


RE: Windykacja - izka14523 - 25-09-2022

Dziękuję za odpowiedzi. Pożyczyłam 2500 oddalam 1200, kosztami sądowymi, komorniczymi wyszło ponad 5000, ale za głupotę się płaci. Korzystałam kiedyś z takich rozwiązań, które mają przykre konsekwencje, ale na szczęście już dużo za mną, a to co jeszcze pójdzie do Sądu będę prosić o pomoc Kancelarię Pana Marka. Dziękuję Państwu za wyrażenie opinii.