BezNakazu.pl
Efficenter. Kolejne ku przestrodze... - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Główny (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Początek (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Efficenter. Kolejne ku przestrodze... (/showthread.php?tid=1741)



Efficenter. Kolejne ku przestrodze... - nikoo - 09-02-2022

Uważajcie na nich, okropna firma. Dogadali się ze mną na spłatę w ratach. Termin pierwszej raty jeszcze nie minął a tu komornik zablokował mi konto. Gdy zadzwoniłem z pytaniem dlaczego, skoro jesteśmy dogadani odpowiedzieli bardzo inteligentnie, że nie zapłaciłem jeszcze żadnej raty. Gdy powiedziałem, że nie zapłaciłem bo termin mam za kilka dni, a ten termin jest powiązany z moją wypłatą to odpowiedzieli, że nic nie mogą zrobić dopóki nie zapłacę. Na pytanie jak mam zapłacić, skoro komornik zablokował mi konto odpowiedzieli tylko, równie inteligentnie, że windykacja komornicza nie zostanie cofnięta dopóki nie zapłacę. Także to, że jesteście z nimi dogadani nie gwarantuje wam absolutnie nic! W dodatku jak komornik zablokuje wam konto to macie problem ze wszystkim, nawet za chleb w sklepie nie zapłacicie. W dodatku bank z automatu blokuje całe konto na 7 dni roboczych, więc nawet jakbyście mieli 10x więcej niż chce komornik to i tak nie skorzystacie z tych pieniędzy przez ponad tydzień. Nie mówiąc już o tym, że komornik dolicza sobie koszty, więc macie jeszcze więcej do zapłacenia.
Ja szukając w internecie opinii znalazłem wiele złych wpisów i wiele firm która zajmuje się właśnie takimi przypadkami, czyli walczą z Efficenter. Jednak stwierdziłem, że szkoda się bawić, lepiej się z nimi dogadać. Teraz już wiem, że to był wielki błąd. Trzeba było ich sądzić, nie dałbym im satysfakcji że zarabiają na mnie ile chcą (jak wiadomo oni kupują dług za bezcen, płacą może połowę tego co wisisz, a potem od nominału wraz z odsetkami doliczają swoje koszty i swoje odsetki i tak z 1500zł które miałem oddać zrobiło się prawie 3000 a po kosztach komornika sporo ponad 3000). Ale najciekawsze jest to, że z komornikiem dało się dogadać, rozmawiał normalnie i rozłożył na raty a z tą @!!#$$@ firmą nie. PRZESTRZEGAM!


RE: Efficenter. Kolejne ku przestrodze... - grabi_en - 09-02-2022

Za jaką to jest chwilówkę, lub co oni skupują?

Już wiem skupują m.in Zaliczkę.pl, którą niestety mam - jedyne pocieszenie, że mała kwota.

I doczytałam:
Spółka Efficenter, skupuje zadłużenia w głównej mierze od firm pożyczkowych takich jak: Arena Finance Sp. z o.o., Adegua B.V., LTU Finance Sp. z o.o. oraz Delta Wise OU.


RE: Efficenter. Kolejne ku przestrodze... - Mariuszd37 - 09-02-2022

To samo miałem, tylko się kapnąłem i olałem ich ratę. Pan Marek z nimi wygrał w sądzie. Ale zonk był tu czekam by płacić a tu epu.


RE: Efficenter. Kolejne ku przestrodze... - BezNakazu.pl - 10-02-2022

(09-02-2022, 11:47:24)nikoo napisał(a): Uważajcie na nich, okropna firma. Dogadali się ze mną na spłatę w ratach. Termin pierwszej raty jeszcze nie minął a tu komornik zablokował mi konto. Gdy zadzwoniłem z pytaniem dlaczego, skoro jesteśmy dogadani odpowiedzieli bardzo inteligentnie, że nie zapłaciłem jeszcze żadnej raty. Gdy powiedziałem, że nie zapłaciłem bo termin mam za kilka dni, a ten termin jest powiązany z moją wypłatą to odpowiedzieli, że nic nie mogą zrobić dopóki nie zapłacę. Na pytanie jak mam zapłacić, skoro komornik zablokował mi konto odpowiedzieli tylko, równie inteligentnie, że windykacja komornicza nie zostanie cofnięta dopóki nie zapłacę. Także to, że jesteście z nimi dogadani nie gwarantuje wam absolutnie nic! W dodatku jak komornik zablokuje wam konto to macie problem ze wszystkim, nawet za chleb w sklepie nie zapłacicie. W dodatku bank z automatu blokuje całe konto na 7 dni roboczych, więc nawet jakbyście mieli 10x więcej niż chce komornik to i tak nie skorzystacie z tych pieniędzy przez ponad tydzień. Nie mówiąc już o tym, że komornik dolicza sobie koszty, więc macie jeszcze więcej do zapłacenia.
Ja szukając w internecie opinii znalazłem wiele złych wpisów i wiele firm która zajmuje się właśnie takimi przypadkami, czyli walczą z Efficenter. Jednak stwierdziłem, że szkoda się bawić, lepiej się z nimi dogadać. Teraz już wiem, że to był wielki błąd. Trzeba było ich sądzić, nie dałbym im satysfakcji że zarabiają na mnie ile chcą (jak wiadomo oni kupują dług za bezcen, płacą może połowę tego co wisisz, a potem od nominału wraz z odsetkami doliczają swoje koszty i swoje odsetki i tak z 1500zł które miałem oddać zrobiło się prawie 3000 a po kosztach komornika sporo ponad 3000). Ale najciekawsze jest to, że z komornikiem dało się dogadać, rozmawiał normalnie i rozłożył na raty a z tą @!!#$$@ firmą nie. PRZESTRZEGAM!
Jest to podmiot, który nie ogrania prowadzonych spraw.
Zapewne z jedną osobą umówiłeś się na raty, a ta nie odnotowała tych ustaleń na Twoim koncie.
Natomiast inny pracownik kancelarii wziął akta do ręki, zobaczył że jest nadana klauzula i skierował wniosek do komornika.
Oczywiście do błędu żadna z nich się nie przyzna, bo to teraz problem dłużnika jest, a nie ich.