BezNakazu.pl
Jakie podjąć kroki z chwilówkami - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Pomoc jak wyjść z pętli zadłużenia (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Negocjacje z wierzycielem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Jakie podjąć kroki z chwilówkami (/showthread.php?tid=1736)

Strony: 1 2 3 4


Jakie podjąć kroki z chwilówkami - keypress - 16-01-2022

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc, brat który od lat leczy się psychiatrycznie z powodu zaburzeń nastroju, w fazie manii za namową swojej świeżo poznanej partnerki zaciągnął szereg pożyczek. Niestety taka osoba do końca nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów i w dalszym ciągu nie jest świadom tego co zrobił. W każdym razie chciałbym mu pomóc w tej trudnej sytuacji, bo aktualnie jest bez pieniędzy. Jego zobowiązania kształtują się następująco:

1) Alior Bank - 2000 zł,  12 rat po 194 zł
2) VIVUS - 2000 zł, 1 rata do 8.02.2022
3) Ekstra Portfel - 3000 zł, do spłaty 3840 zł do 12.01.2022, 14.01 przedłużono o miesiąc i do zapłaty dodatkowe 1053 zł
4) WONGA - 1500 zł, 24 raty po 106 zł
5) GWARANT 24 - 1000 zł, do spłaty 1279 zł do 19.01.2022
6) KVIKU - 250 zł, 4 raty po 95 zł

Jestem w stanie mu pożyczyć 5000 zł, być może od rodziny uzyskam kolejne 5000 zł. Pożyczki ratalne będzie spłacał samodzielnie, nie wiem natomiast jak postąpić z tymi krótkoterminowymi, w szczególności Ekstra Portfel. 2 dni temu telefonicznie przedłużył spłatę o miesiąc i z tego co zrozumiałem to ma teraz dodatkowo 1053 zł do zapłaty, czyli w sumie prawie 5000 zł tylko u nich. 

Partnerka dysponuje zdjęciami jego dowodu, czy w takiej sytuacji wizyta na policji w celu jego zablokowania ma sens? Nie chciałbym, aby kolejne chwilówki zostały wzięte bez jego wiedzy. 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - grabi_en - 16-01-2022

Czy te 1053 zł zostało już wpłacone?
Nie przedłużamy, nie refinansujemy pożyczek, bo tylko dług rośnie.


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - Mariuszd37 - 16-01-2022

A czy on chce czy na siłę chcesz ty? Komfort uzależnienia od długów też niedobrze zapewniać. Też co to za związek, wykorzystywanie. Nie wiem czy bym się w to pakował większą krzywdę zrobisz. Lepiej wybij mu z głowy zadłużanie. Inaczej spłacisz a potem większe długi.


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - keypress - 16-01-2022

Jeszcze nie, nie stać go na to. Dziwne jest to, że dostaje teraz ponaglenia od jakiejś firmy FINRATE na właśnie tą kwotę, choć przedłużenie brał w Ekstra Portfel. Nawet umowę dostał od FINRATE o tytule "Umowa świadczenia e-konsultacji medycznych" a w treści jest dopiero mowa o przedłużeniu terminu spłaty pozyczki.


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - Mariuszd37 - 16-01-2022

Ty się lepiej dowiedz co on ma, pewnie ta lista ma z 20 pozycji. Ktoś uzależniony od brania pozyczek będzie raczej zwodzić nie dopowiadać bo coś się wydaje. Pomagać trzeba mądrze.


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - grabi_en - 16-01-2022

(16-01-2022, 19:43:33)Mariuszd37 napisał(a): A czy on chce czy na siłę chcesz ty? Komfort uzależnienia od długów też niedobrze zapewniać. Też co to za związek, wykorzystywanie. Nie wiem czy bym się w to pakował większą krzywdę zrobisz. Lepiej wybij mu z głowy zadłużanie. Inaczej spłacisz a potem większe długi.

A czy ta dziewczyna - partnerka myśli logicznie, bo może warto z nią przeprowadzić poważną i zdecydowana rozmowę, bo inaczej będzie wiecznie pod jej wpływem i będą dopóki będzie kasa  Smutny


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - keypress - 16-01-2022

(16-01-2022, 19:43:33)Mariuszd37 napisał(a): A czy on chce czy na siłę chcesz ty? Komfort uzależnienia od długów też niedobrze zapewniać. Też co to za związek, wykorzystywanie. Nie wiem czy bym się w to pakował większą krzywdę zrobisz. Lepiej wybij mu z głowy zadłużanie. Inaczej spłacisz a potem większe długi.

To są jego pierwsze jakiekolwiek pożyczki w życiu, chcę mu pomóc nawet jeżeli nigdy tej kwoty nie odzyskam. Oczywiście wszystko pod pewnymi warunki, że wróci do swojego terapeuty i podda się leczeniu.


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - grabi_en - 16-01-2022

(16-01-2022, 19:51:08)Mariuszd37 napisał(a): Ty się lepiej dowiedz co on ma, pewnie ta lista ma z 20 pozycji. Ktoś uzależniony od brania pozyczek będzie raczej zwodzić nie dopowiadać bo coś się wydaje. Pomagać trzeba mądrze.

Jak znamy życie długów jest znacznie więcej....


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - Mariuszd37 - 16-01-2022

I że nowych nie weźmie bo czysta karta i rodeo od nowa. Długi to jak ćpun, kolejna działka, kaska potrzebna.


RE: Jakie podjąć kroki z chwilówkami - keypress - 16-01-2022

(16-01-2022, 19:51:08)Mariuszd37 napisał(a): Ty się lepiej dowiedz co on ma, pewnie ta lista ma z 20 pozycji. Ktoś uzależniony od brania pozyczek będzie raczej zwodzić nie dopowiadać bo coś się wydaje. Pomagać trzeba mądrze.

Wydaje mi się, że to wszystko. A przynajmniej tak wynika z jego wyciągu bankowego który mi udostępnił. Również z wiadomości mailowych czy sms.