BezNakazu.pl
Petla chwilowek - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: chcę opisać swoją historię jak się wpakowałam w długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Petla chwilowek (/showthread.php?tid=1723)

Strony: 1 2


Petla chwilowek - Madziarenga82 - 17-10-2021

Witam 
Z powodu zaciągniętych chwilówek i teraz brak możliwości ich splacenia szukałam sposobu jak z tego wybrnąć. No i trafiłam tutaj. Moje zobiwuazania wygladaja następująca :
1. Netcredit 5818.,24/splacone 300/pozostało 5597/nie refinansowalam /kolejny raz wzieta/term8n splaty 29.09
2. Wandoo 2676 /wplacone 300/pozostali 2364,3/nie refinansowalam /kolejny raz wzieta/termmin splaty 29.09
3. ViaSms 1283/nir wpłacane /kokejny raz wzieta/termin 7.10
4. Feniko tutaj były dwie raty 1127,47 do splacenia /termin 15.10
5. Wonga rata po 496.85 pozostało 3 raty
6.i ostatnia najgorszy bo Axi Card karta limit 3900/spkata minimalna kwota 580/ na dzien dzisiejszy do zaplacenia mam im 5500

Pomocy. Jestem póki co na radzicielskim do stycznia 2022 i mimo to juz piszykuje pracy dorywczej. Na dzień dzisiejszy jestem wstanie odlozyc 300 - 400 zł. Jak mój partner się dowie to bedzie katastrofa. Od stycznia moge przeznaczyc nawet 1000 zl. Bajbardziej nie daje mi spac axi card. Pomóżcie....


RE: Petla chwilowek - grabi_en - 18-10-2021

(17-10-2021, 23:08:47)Madziarenga82 napisał(a): Witam 
Z powodu zaciągniętych chwilówek i teraz brak możliwości ich splacenia szukałam sposobu jak z tego wybrnąć. No i trafiłam tutaj. Moje zobiwuazania wygladaja następująca :
1. Netcredit 5818.,24/splacone 300/pozostało 5597/nie refinansowalam /kolejny raz wzieta/term8n splaty 29.09
2. Wandoo 2676 /wplacone 300/pozostali 2364,3/nie refinansowalam /kolejny raz wzieta/termmin splaty 29.09
3. ViaSms 1283/nir wpłacane /kokejny raz wzieta/termin 7.10
4. Feniko tutaj były dwie raty 1127,47 do splacenia /termin 15.10
5. Wonga rata po 496.85 pozostało 3 raty
6.i ostatnia najgorszy bo Axi Card karta limit 3900/spkata minimalna kwota 580/ na dzien dzisiejszy do zaplacenia mam im 5500

Pomocy. Jestem póki co na radzicielskim do stycznia 2022 i mimo to juz piszykuje pracy dorywczej. Na dzień dzisiejszy jestem wstanie odlozyc 300 - 400 zł. Jak mój partner się dowie to bedzie katastrofa. Od stycznia moge przeznaczyc nawet 1000 zl. Bajbardziej nie daje mi spac axi card. Pomóżcie....

Dzień Dobry, pierwsza podstawowa sprawa to praca, praca, praca...
Druga bardzo ważna, to - partner powinien Cię wspierać, bo w życiu nie są tylko radosne chwile, ale też i gorsze dni, jak się okaże odpowiedzialny to pomoże, a jak ucieknie to puść go wolno - bo po co Ci kolejne dziecko w domu do niańczenia.
Nie jest tak tragicznie, nie odbieraj telefonów poza kontaktami, gdyż chwilówki potrafią dzwonić z mnóstwa numerów rozrzuconych po całej Polsce.
Teraz powinnaś się skupić na jakiejkolwiek pracy, żeby mieć grosz w portfelu, wiele z tych chwilówek pójdzie Ci na dogodne raty teraz, czy po przegranej... ale inni też niech się wypowiedzą bo ja Fenico i Axi Carty nie miałam.
Cały szkopuł wychodzenia z długów polega na posiadaniu grubego portfela, tak wiem, że gdybyś miała  kasę byś nie miała długów - czyli tak jak my wszyscy na tym forum.


RE: Petla chwilowek - Mariuszd37 - 18-10-2021

Ja bym feniko najpierw zamknął i od największej jechał do końca.


RE: Petla chwilowek - BezNakazu.pl - 18-10-2021

(17-10-2021, 23:08:47)Madziarenga82 napisał(a): Witam 
Z powodu zaciągniętych chwilówek i teraz brak możliwości ich splacenia szukałam sposobu jak z tego wybrnąć. No i trafiłam tutaj. Moje zobiwuazania wygladaja następująca :
1. Netcredit 5818.,24/splacone 300/pozostało 5597/nie refinansowalam /kolejny raz wzieta/term8n splaty 29.09
2. Wandoo 2676 /wplacone 300/pozostali 2364,3/nie refinansowalam /kolejny raz wzieta/termmin splaty 29.09
3. ViaSms 1283/nir wpłacane /kokejny raz wzieta/termin 7.10
4. Feniko tutaj były dwie raty 1127,47 do splacenia /termin 15.10
5. Wonga rata po 496.85 pozostało 3 raty
6.i ostatnia najgorszy bo Axi Card karta limit 3900/spkata minimalna kwota 580/ na dzien dzisiejszy do zaplacenia mam im 5500

Pomocy. Jestem póki co na radzicielskim do stycznia 2022 i mimo to juz piszykuje pracy dorywczej. Na dzień dzisiejszy jestem wstanie odlozyc 300 - 400 zł. Jak mój partner się dowie to bedzie katastrofa. Od stycznia moge przeznaczyc nawet 1000 zl. Bajbardziej nie daje mi spac axi card. Pomóżcie....

Witaj na naszym forum.
A więc z pożyczek które podała w pierwszej kolejności pozbyłbym się, tak jak napisał Mariusz, pożyczki od Feniko.
Następnie ViaSMS, a później Wongę.
Z resztą rozważyłbym dopłatę obronę procesową.
Decyzję podejmujesz Ty.
Pamiętaj, aby spłacać pożyczkę po jednej, a nie "kapać" po trochu każdemu.
Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, pytaj tutaj lub dzwoń do mnie (numer telefonu jest po prawej stronie forum).
Co do partnera, to lepiej jak o długach dowie się od Ciebie, niż przypadkiem z poczty.


RE: Petla chwilowek - grabi_en - 18-10-2021

Tabletka na życie
" Do drzwi pewnej apteki zapukała kobieta. Miała około 40 lat, podkrążone oczy, przygarbione plecy i ciężki chód.
To był środek nocy i stary aptekarz wyjątkowo wziął dyżur. Mógł tego nie robić, ale z jakiegoś powodu tutaj był.
- W czym mogę pani pomóc?
Tej nocy nie padał deszcz, a mimo to twarz kobiety była mokra.
- Czy coś się stało? - zaniepokoił się mężczyzna.
Kobieta otarła dłonią policzki i wzięła oddech.
Westchnęła.
- Czy ma pan tabletkę na życie?
Zapadła cisza.
Mężczyzna zakasłał. Zastanawiał się, czy może powiedzieć kobiecie to, co usłyszał pewnej nocy kilkadziesiąt lat wcześniej. Nie wiedział, czy mu uwierzy.
- Oczywiście, że mam. Proszę poczekać.
Przez chwilę go nie było, a gdy wrócił, szedł bardzo powoli, niosąc coś ostrożnie.
To był kubek z parującym płynem. Podał go kobiecie.
- Proszę napić się tej herbaty.
Kobieta upiła kilka łyków, badając smak napoju.
-Rozumiem, że w środku jest tabletka?
-Tak.
Aptekarz przyglądał się jej twarzy. Cienie pod oczami znikały, a nawet pojawiły się rumieńce.
Usiadł obok kobiety i nic nie mówił.
Nie spieszył się. Nie pytał.
Po prostu był przy niej.
Lek działał.
W końcu kobieta się odezwała.
- Czy mogę o coś zapytać?
Aptekarz uśmiechnął się.
- To była zwykła herbata, prawda?
- Prawda.
- Co jest w takim razie tabletką na życie?
- Mogę to pani powiedzieć, ale pani powie to komuś, kto spyta panią o to samo. Obiecuje pani?
- Jasne.
- Tabletką na życie jest uwaga, czas i życzliwość.
- To zbyt proste. I takie zwykłe.
- Takie jest życie. Proste i zwykłe. I nie trzeba go komplikować.
- A co jeśli lek nie zadziała?
- Proszę wziąć tych tabletek więcej.
Noc była wyjątkowo długa.
A tabletka zadziałała.
Dziś Ty możesz przekazać ją dalej. "
Maja Wąsala
Dotykam życia
Ode mnie
To nasze jestem jest taką tabletką.
Nasza obecność, dobre słowo, uśmiech .
Nic nie kosztują, a potrafią tak wiele czasem zmienić w życiu drugiego człowieka.
Potrafią zdziałać cuda.
Nasze jestem ma Moc.
Warto o tym pamiętać.


RE: Petla chwilowek - grabi_en - 25-10-2021

Pewnego razu wędrowny kaznodzieja, otrzymał pozwolenie, by odwiedzić Niebo i Piekło. Z Aniołem kaznodzieja przekroczył wpierw bramy Piekieł. Wszystko wokół było piękne. Kaznodzieja patrzył z niedowierzaniem
-To wszystko jest takie piękne. Widok łąk i gór, śpiew ptaków, zapach tysiąca kwiatów... – mówił, idąc przez Piekło.
Wtem poczuł kuszący aromat. Wszedł do dużej sali jadalnej. Zobaczył stoły, rząd za rzędem obłożone talerzami wyśmienitego jadła. Ludzie siedzący wokół stołów byli jednak bladzi i wychudzeni, byli głodni. Zbliżając się, zobaczył, że każdy z tych ludzi trzymał długą łyżkę, ale obie ręce miał unieruchomione drewnianymi listwami, tak że nie można było zgiąć łokcia, by podać sobie jedzenie do ust. Kaznodzieję przejął ogromny smutek na ten widok. Pomyślał, że to miejsce to prawdziwe Piekło.
Następnie Anioł zabrał kaznodzieję do Nieba. Tam spotkali to samo piękno, którego byli świadkami w Piekle. Wchodząc do jadalni, zobaczyli tę samą scenę, tyle że w przeciwieństwie do Piekła ludzie siedzący przy stołach w Niebie, mimo że również mieli obie ręce unieruchomione drewnianymi listwami, siedzieli zadowoleni, wesoło rozmawiając ze sobą i jedząc posiłek. Gdy kaznodzieja zbliżał się bliżej, był zdumiony. Zobaczył, że każda osoba, która siedzi przy stole karmi osobę siedzącą naprzeciwko niej. Mnóstwo było w tym dobroci i wdzięczności. Każdy z obdarowanych odwdzięczał się tym samym, pochylając się i karmiąc swojego dobroczyńcę. Kaznodzieja, widząc to, poprosił swojego Anioła, aby sprowadził go z powrotem do Piekła, aby tam mógł podzielić się tym cudownym rozwiązaniem, które ujrzał w Niebie. Gdy już dotarli do Piekła, pobiegł do jadalni i krzyknął do pierwszego głodującego mężczyzny, którego zobaczył:
-Nie musisz chodzić już głodny. Użyj łyżki, którą masz obok talerza, aby nakarmić sąsiada, a on odwdzięczy się tym samym i nakarmi Ciebie. Staniecie się obaj syci i szczęśliwi.
Wtedy usłyszał słowa:
-Oczekujesz, że nakarmię obrzydliwego człowieka siedzącego po drugiej stronie stołu? Wolę umrzeć z głodu niż dać mu przyjemność jedzenia!
Wtedy kaznodzieja zrozumiał. Niebo i Piekło to te same miejsca. Różnią je jedynie ludzie, którzy je zamieszkują i to, jak traktują siebie nawzajem.
Co ja sobie myślę?
Ano myślę sobie, że każdy z nas ma i te łyżkę i to jadło. Każdy z nas ma też i swoje kłopoty i to z czym sobie nie radzi. I co go zatrzymuje gdzieś dłużej, jak te ręce w tym opowiadaniu, co to karmić nie mogły, bo były unieruchomione. Każdy z nas mierzy się z czymś, co go boli. Co sprawia, że czasem nie ma siły, czasem sensu nie widzi. Ot życie, ktoś powie. Zgadzam się. Życie nie jednego powaliło. Jednak myślę sobie, że gdy spróbujemy zrozumieć, że razem możemy więcej, wtedy jest szansa na to, że świat wokół nas też stanie się lepszym. Ot wdzięczność i dobroć budują. Złość, nienawiść niszczą. Niszczą świat, ale też i Nas samych. Dobrze by było, byśmy to zrozumieli, zanim będzie na późno.
Dobrze by było.
Edyta Maria Bożydar


RE: Petla chwilowek - Madziarenga82 - 01-03-2022

Mam pytanie. Feniko wniosło do epu 08.02.2022.wyrok zapadl 24.02.2022. Zaznaczylam doreczenie mailową droga. Na końcu striny w aktach na dolepisze tak:
Data wniesienia pozwu 2022-02-08; Elektroniczne Doręczenie prawidłowe Konrad Bożek w dniu 2022-02-25.;
Nc-e 168362/22
Co to moze znaczyć


RE: Petla chwilowek - Mariuszd37 - 01-03-2022

Że ci doręczyli elektronicznie.


RE: Petla chwilowek - Madziarenga82 - 01-03-2022

(01-03-2022, 17:08:37)Mariuszd37 napisał(a): Że ci doręczyli elektronicznie.

Czyli pocztą tradycyjna juz nie? Czy ktos ma może wzor jak napisać sprzeciw.


RE: Petla chwilowek - grabi_en - 01-03-2022

(01-03-2022, 17:16:59)Madziarenga82 napisał(a):
(01-03-2022, 17:08:37)Mariuszd37 napisał(a): Że ci doręczyli elektronicznie.

Czyli pocztą tradycyjna juz nie? Czy ktos ma może wzor jak napisać sprzeciw.

Jest wzór sprzeciwu w EPU na forum, szukaj EPU - sprzeciw.
https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=27