BezNakazu.pl
Długi , sąd i co dalej - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Główny (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Początek (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Długi , sąd i co dalej (/showthread.php?tid=1720)



Długi , sąd i co dalej - Goscbeznazwiska - 17-09-2021

Witam wszystkich.
Jestem na poczatku drogi walki z długami . Troszkę mi sie tego nazbierało i sam nie wiem co z tym robic . Zastanawiam się nad walką w sądzie tulko zastanawia mnie jedna rzecz . Jak przegram to wiadomo spłata albo komornik , a jak wygram ? Co się dzieje z tym dlugiem ? On po prostu znika ? Wierzyciel go usuwa ze wszystkich baz ? Czy pomimo wygranej on dalej wisi we wszystkich bazach ?. 
Dziekuje za pomoc i odpowiedzi .


RE: Długi , sąd i co dalej - grabi_en - 17-09-2021

(17-09-2021, 20:28:13)Goscbeznazwiska napisał(a): Witam wszystkich.
Jestem na poczatku drogi walki z długami . Troszkę mi sie tego nazbierało i sam nie wiem co z tym robic . Zastanawiam się nad walką w sądzie tulko zastanawia mnie jedna rzecz . Jak przegram to wiadomo spłata albo komornik , a jak wygram ? Co się dzieje z tym dlugiem ? On po prostu znika ? Wierzyciel go usuwa ze wszystkich baz ? Czy pomimo wygranej on dalej wisi we wszystkich bazach ?. 
Dziekuje za pomoc i odpowiedzi .
 Hej,
Baz i wpisów to raczej sam musisz pilnować i ponaglać wierzyciela, żeby Ci ten wpis usunął - jak ma podstawę, bo wiadomo - to nie jest w interesie wierzyciela, tylko dłużnika żeby mieć czyste konto. Niby wierzyciel powinien to uczynić, ale im jakoś zawsze się zapomina, dlatego musimy mieć oczy na około głowy.


RE: Długi , sąd i co dalej - Mariuszd37 - 18-09-2021

Jak nie pogonisz by usunął to wpis będzie wisiał i wisiał.


RE: Długi , sąd i co dalej - MarwPL - 18-09-2021

(17-09-2021, 20:28:13)Goscbeznazwiska napisał(a): Witam wszystkich.
Jestem na poczatku drogi walki z długami . Troszkę mi sie tego nazbierało i sam nie wiem co z tym robic . Zastanawiam się nad walką w sądzie tulko zastanawia mnie jedna rzecz . Jak przegram to wiadomo spłata albo komornik , a jak wygram ? Co się dzieje z tym dlugiem ? On po prostu znika ? Wierzyciel go usuwa ze wszystkich baz ? Czy pomimo wygranej on dalej wisi we wszystkich bazach ?. 
Dziekuje za pomoc i odpowiedzi .


Witaj na naszym forum.
Jeśli powództwo zostaje oddalone przez sąd oznacza, to że wierzyciel nie udowodnił, że roszczenie objęte pozwem mu się zwyczajnie należy.
Jest to podstawa do zażądania od wierzyciela usunięcia wpisów w bazach.
Zazwyczaj wierzyciel usuwa taki wpis nawet bez wezwania.
Inna kwestia jest, kiedy powództwo jest oddalone z braku wymagalności roszczenia.
Tutaj wierzyciel może zmienić stan faktyczny poprzez prawidłowe wypowiedzenie umowy i wnieść pozew na nowo.
Ale jeśli sąd oddali powództwo z powodu braku wymagalności i jakiegoś innego powodu, np. z braku wykazania wysokości roszczenia, to wtedy wierzycielowi nie przysługuje prawo wnoszenia ponownego pozwu, nawet jeśli prawidłowo wypowie umowę pożyczki lub kredytu.