BezNakazu.pl
oddalenie - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sądy (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Dział: postępowanie przed sądem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: oddalenie (/showthread.php?tid=172)

Strony: 1 2


RE: oddalenie - grabi_en - 07-01-2019

(07-01-2019, 19:40:42)Krysia15 napisał(a): mam prośbę może mi ktoś odpowiedzieć na takie pytanie-parę dni temu  wysłałam sprzeciw do E sądu . Dalej cisza. Weszłam w akta sprawy a tam tylko nakaz zapłaty. Nawet nie ma tego pisma od firmy która mnie pozwała .

Raczej nie zginęło pismo, spróbuj wejść w akta sprawy ( po lewej stronie - aktówka) i strzałką ( prawa strona)  przeszukać dokumenty jakie się znajdują, a może Ty źle wchodzisz?


RE: oddalenie - Krysia15 - 07-01-2019

myślę że dobrze wchodzę - weszłam dostęp do akt i nakazów, jest aktówka jak piszesz ale tam jest tylko nakaz zapłaty

wchodząc dostęp do akt i nakazów wpisałam numer kod i też tylko jest ten nakaz . Na stronie moje sprawy jest nakaz zapłaty i ta aktówka ale jak już pisałam nie ma tam żadnych pism tylko nakaz zapłaty


RE: oddalenie - Łukasz_G - 07-01-2019

Krysia, do e-sądu spływa dziennie kilka tysięcy przesyłek. Nie pracuje tam nie wiadomo ile osob. Ktoś to musi otworzyć, zeskanować, wprowadzić do systemu. To trochę potrwa.


RE: oddalenie - Mila1 - 07-01-2019

(07-01-2019, 20:01:21)Krysia15 napisał(a): myślę że dobrze wchodzę - weszłam dostęp do akt i nakazów, jest aktówka jak piszesz ale tam jest tylko nakaz zapłaty

wchodząc dostęp do akt i nakazów wpisałam numer kod i też tylko jest ten nakaz . Na stronie moje sprawy jest nakaz zapłaty i ta aktówka ale jak już pisałam nie ma tam żadnych pism tylko nakaz zapłaty
To pobierz pdf i powinno być wszystko.


RE: oddalenie - Krysia15 - 07-01-2019

Dziękuję za pomoc już znalazłam . Mam jeszcze pytanie co teraz mam robić


RE: oddalenie - grabi_en - 07-01-2019

(07-01-2019, 20:21:52)Krysia15 napisał(a): Dziękuję za pomoc już znalazłam .  Mam jeszcze pytanie co teraz mam robić

z czym masz problem?
Jak wpłynie twój sprzeciw, to sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego Twojego miejsca zamieszkania i powinnaś ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania w sprawie, żeby Cię skutecznie bronił.


RE: oddalenie - MarwPL - 07-01-2019

(07-01-2019, 19:40:42)Krysia15 napisał(a): mam prośbę może mi ktoś odpowiedzieć na takie pytanie-parę dni temu wysłałam sprzeciw do E sądu . Dalej cisza. Weszłam w akta sprawy a tam tylko nakaz zapłaty. Nawet nie ma tego pisma od firmy która mnie pozwała .

Jeśli wysłałaś sprzeciw do sądu listem poleconym, to trzeba poczekać kilka dni.
W Sądzie Rejonowym w Lublinie, VI Wydziale Cywilnym skanowaniem zajmuje się tylko 10 osób.
W miesiącu grudniu 2018 roku był duży wysyp nakazów zapłaty, a w związku z tym i bardzo duża ilość listów przychodzi teraz do sądu.
Także musisz się uzbroić w cierpliwość.
Jeśli wysłałaś sprzeciw listem poleconym to na pewno powinien dojść i będzie lada dzień widzieć jego skan po zalogowaniu się do konta na EPU i wejściu w akta sprawy.
Co masz na myśli "Nawet nie ma tego pisma od firmy która mnie pozwała"?
Jeśli mówisz o pozwie, to jeśli otrzymałaś do domu nakaz zapłaty, to na pewno w aktach sprawy jest i pozew.

(07-01-2019, 20:01:21)Krysia15 napisał(a): myślę że dobrze wchodzę - weszłam dostęp do akt i nakazów, jest aktówka jak piszesz ale tam jest tylko nakaz zapłaty

wchodząc dostęp do akt i nakazów wpisałam numer kod i też tylko jest ten nakaz . Na stronie moje sprawy jest nakaz zapłaty i ta aktówka ale jak już pisałam nie ma tam żadnych pism tylko nakaz zapłaty

Wejść w:
Moje sprawy
Zakreślone
Wybierz sprawę która się interesuje i kliknij w "Akta sprawy"
Tam będzie pozew, nakaz i wszystko co się wiąże z tą sprawą w jednym pliku.