BezNakazu.pl
Klub Bociana- pomoc prawna - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Bocian Pożyczki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Klub Bociana- pomoc prawna (/showthread.php?tid=1705)

Strony: 1 2


Klub Bociana- pomoc prawna - sylvvek - 11-06-2021

Czy ktoś z Was spotkał się z nowymi umowami w Bocian. Ostatnio taką podpisałem i teraz zajrzałem na stronę klienta i widzę że się wycwanili nie ma już pomocy prawnej od availo tylko jest jakas pomoc prawna dla stowarzyszenia przyjaciół bociana <wow> Myślałem że odzyskam kaskę z tej pomoc prawnej ale teraz mają ją z AXA a w OWU zapis, że  '' W przypadku wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej przed zakończeniem Okresu ubezpieczenia Ubezpieczyciel zwraca Ubezpieczającemu część wpłaconej składki ubezpieczeniowej za okres, w którym Ubezpieczyciel nie świadczył ochrony ubezpieczeniowej w stosunku do danego Ubezpieczonego'' czyli pewnie po ptakach- mimo to napisałem odstąpienie, w sumie to powinni wtedy obniżyć mi saldo do spłaty? bo usułga ta kosztuje 702 zł... + jeszcze jakieś ubezpieczenie mieszkania za 88 zł i też w axa .


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - Mariuszd37 - 12-06-2021

Pewnie ci nic nie obniża pewnie bez sądu ani rusz


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - MarwPL - 12-06-2021

(11-06-2021, 21:28:24)sylvvek napisał(a): Czy ktoś z Was spotkał się z nowymi umowami w Bocian. Ostatnio taką podpisałem i teraz zajrzałem na stronę klienta i widzę że się wycwanili nie ma już pomocy prawnej od availo tylko jest jakas pomoc prawna dla stowarzyszenia przyjaciół bociana <wow> Myślałem że odzyskam kaskę z tej pomoc prawnej ale teraz mają ją z AXA a w OWU zapis, że  '' W przypadku wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej przed zakończeniem Okresu ubezpieczenia Ubezpieczyciel zwraca Ubezpieczającemu część wpłaconej składki ubezpieczeniowej za okres, w którym Ubezpieczyciel nie świadczył ochrony ubezpieczeniowej w stosunku do danego Ubezpieczonego'' czyli pewnie po ptakach- mimo to napisałem odstąpienie, w sumie to powinni wtedy obniżyć mi saldo do spłaty? bo usułga ta kosztuje 702 zł... + jeszcze jakieś ubezpieczenie mieszkania za 88 zł i też w axa .

Czy usługa pomocy prawnej oraz ubezpieczenia AXA jest ujęta w samej umowie pożyczki jako pozaodsetkowy koszt pożyczki?
Czy część wypłaty pożyczki była "wypłacona" jako zasilona karta przedpłacona?
Czy umowę podpisałeś papierowo czy na tablecie?


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - sylvvek - 20-06-2021

(12-06-2021, 21:57:32)MarwPL napisał(a):
(11-06-2021, 21:28:24)sylvvek napisał(a): Czy ktoś z Was spotkał się z nowymi umowami w Bocian. Ostatnio taką podpisałem i teraz zajrzałem na stronę klienta i widzę że się wycwanili nie ma już pomocy prawnej od availo tylko jest jakas pomoc prawna dla stowarzyszenia przyjaciół bociana <wow> Myślałem że odzyskam kaskę z tej pomoc prawnej ale teraz mają ją z AXA a w OWU zapis, że  '' W przypadku wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej przed zakończeniem Okresu ubezpieczenia Ubezpieczyciel zwraca Ubezpieczającemu część wpłaconej składki ubezpieczeniowej za okres, w którym Ubezpieczyciel nie świadczył ochrony ubezpieczeniowej w stosunku do danego Ubezpieczonego'' czyli pewnie po ptakach- mimo to napisałem odstąpienie, w sumie to powinni wtedy obniżyć mi saldo do spłaty? bo usułga ta kosztuje 702 zł... + jeszcze jakieś ubezpieczenie mieszkania za 88 zł i też w axa .

Czy usługa pomocy prawnej oraz ubezpieczenia AXA jest ujęta w samej umowie pożyczki jako pozaodsetkowy koszt pożyczki?
Czy część wypłaty pożyczki była "wypłacona" jako zasilona karta przedpłacona?
Czy umowę podpisałeś papierowo czy na tablecie?

Cześć,
Wnioskowałem o 1500 zł. 500 zł dostałem do ręki, pozostałą kwotę na kartę przedpłaconą. Umowa podpisana na tablecie. Co to tego AXA to w fomularzu informacyjnym nic nie ma o tym jest tylko że całkowita kwota kredytu to 2316 zł oraz że  Koszty, które zobowiązana/y będzie Pani/Pan ponieść w związku z umową o kredyt  1 012,68 zł  zł . Następnie rozbicie tej kwoty na : 

Opłata przygotowawcza: 50,00 zł
Prowizja za udzielenie pożyczki: 836,08 zł
Opłata za dostarczenie środków: 10,00 zł
Opłata za usługę terenowej obsługi pożyczki: 44,00 zł
 Oprocentowanie: 72,60 zł

W dalszej części: 
Całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta : Łączne zobowiązanie do spłaty wynosi 3 328,68 zł 


A na samej historii karty przedpłaconej :

Najpierw karta została zasilona kwotą 1816 zł oraz 3.5 zł Nastepnie z karty zostało pobrane 816 zł  a potem była moja wypłata w kwocie 1000 zł. Więc tak jakby w tym formularzu dot. pożyczki właśnie brakuje tej kwoty 816 zł. Co do samej rezygnacji przesłałem pismo do AXA, następnie uzyskałem info że rezygnacja trafiła do Bociana. Tam na czacie zostałem poinformowany że pozostała część składki zostanie zwrócona do ręki - ale brzmi to zbyt pięknie-znając praktyki praconików Bociana. Co o tym sądzisz ? Jeśli będe miał jakieś szersze info to dam znać czy udało się coś odzyskać .


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - olek59 - 20-06-2021

Tam są dwa ubezpiczenia jeden bezpiczny dom i drugi pomoc prawnik. Bezpiczny dom składka 104zl pomoc prawna 864


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - MarwPL - 21-06-2021

(20-06-2021, 22:29:05)sylvvek napisał(a):
(12-06-2021, 21:57:32)MarwPL napisał(a):
(11-06-2021, 21:28:24)sylvvek napisał(a): Czy ktoś z Was spotkał się z nowymi umowami w Bocian. Ostatnio taką podpisałem i teraz zajrzałem na stronę klienta i widzę że się wycwanili nie ma już pomocy prawnej od availo tylko jest jakas pomoc prawna dla stowarzyszenia przyjaciół bociana <wow> Myślałem że odzyskam kaskę z tej pomoc prawnej ale teraz mają ją z AXA a w OWU zapis, że  '' W przypadku wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej przed zakończeniem Okresu ubezpieczenia Ubezpieczyciel zwraca Ubezpieczającemu część wpłaconej składki ubezpieczeniowej za okres, w którym Ubezpieczyciel nie świadczył ochrony ubezpieczeniowej w stosunku do danego Ubezpieczonego'' czyli pewnie po ptakach- mimo to napisałem odstąpienie, w sumie to powinni wtedy obniżyć mi saldo do spłaty? bo usułga ta kosztuje 702 zł... + jeszcze jakieś ubezpieczenie mieszkania za 88 zł i też w axa .

Czy usługa pomocy prawnej oraz ubezpieczenia AXA jest ujęta w samej umowie pożyczki jako pozaodsetkowy koszt pożyczki?
Czy część wypłaty pożyczki była "wypłacona" jako zasilona karta przedpłacona?
Czy umowę podpisałeś papierowo czy na tablecie?

Cześć,
Wnioskowałem o 1500 zł. 500 zł dostałem do ręki, pozostałą kwotę na kartę przedpłaconą. Umowa podpisana na tablecie. Co to tego AXA to w fomularzu informacyjnym nic nie ma o tym jest tylko że całkowita kwota kredytu to 2316 zł oraz że  Koszty, które zobowiązana/y będzie Pani/Pan ponieść w związku z umową o kredyt  1 012,68 zł  zł . Następnie rozbicie tej kwoty na : 

Opłata przygotowawcza: 50,00 zł
Prowizja za udzielenie pożyczki: 836,08 zł
Opłata za dostarczenie środków: 10,00 zł
Opłata za usługę terenowej obsługi pożyczki: 44,00 zł
 Oprocentowanie: 72,60 zł

W dalszej części: 
Całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta : Łączne zobowiązanie do spłaty wynosi 3 328,68 zł 


A na samej historii karty przedpłaconej :

Najpierw karta została zasilona kwotą 1816 zł oraz 3.5 zł Nastepnie z karty zostało pobrane 816 zł  a potem była moja wypłata w kwocie 1000 zł. Więc tak jakby w tym formularzu dot. pożyczki właśnie brakuje tej kwoty 816 zł. Co do samej rezygnacji przesłałem pismo do AXA, następnie uzyskałem info że rezygnacja trafiła do Bociana. Tam na czacie zostałem poinformowany że pozostała część składki zostanie zwrócona do ręki - ale brzmi to zbyt pięknie-znając praktyki praconików Bociana. Co o tym sądzisz ? Jeśli będe miał jakieś szersze info to dam znać czy udało się coś odzyskać .

Zostałeś zwyczajnie naciągnięty.


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - olek59 - 21-06-2021

Interesuje mnie czy można z tych ubezpiczenia napisać rezygnacje czy kasa zwrócą?


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - Mariuszd37 - 21-06-2021

Swoją drogą to tak zakręcone że ja nawet nie wiem co będzie jak odstąpisz.


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - MarwPL - 22-06-2021

(21-06-2021, 17:38:40)olek59 napisał(a): Interesuje mnie czy można z tych ubezpiczenia napisać rezygnacje czy kasa zwrócą?

A to już trzeba sprawdzić w warunkach tych ubezpieczeń.
Siądź i przeczytaj warunki rezygnacji i rozliczenia składki.


RE: Klub Bociana- pomoc prawna - sylvvek - 22-06-2021

Dziś skontaktował się ze mną mój Doradca- przekazał info o składce do zwrotu. Zapytał czy chcę do ręki czy rozliczyć. Poinformowałem że do ręki- powiedział że nie ma problemu. Ale narazie jestem na wypoczynku więc umówiliśmy się na przyszły tydzień. Myślę że w dużej mierze zależy to od samego doradcy..niestety.