BezNakazu.pl
Chwilowki - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: chcę opisać swoją historię jak się wpakowałam w długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Chwilowki (/showthread.php?tid=1704)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Chwilowki - grabi_en - 07-06-2021

(07-06-2021, 20:04:38)Mrówa napisał(a): Będę zatem sprawdzać Epu i SR czemu boję się sądu..lęk przed nieznanym. Nie znam się na prawie,  może przesadzam, masz rację, prędzej czy później mnie to czeka, już tak mam że wymyślam najgorsze scenariusze.

Opanuj emocje, jedynie  tylko pilnuj wszystkich poleconych, resztą zajmie się  Pełnomocnik on się na tym zna w końcu bierze za to kasę, Ty naprawdę nic nie musisz, myślisz, że siedzący tu dłużnicy się znają na przepisach prawa - NIE, po to zatrudniamy Pełnomocnika żeby nas bronił i reprezentował w sądzie.


RE: Chwilowki - Mariuszd37 - 07-06-2021

Gdybyśmy znali przepisy prawa to by nas tu nie było.


RE: Chwilowki - Mrówa - 07-06-2021

Będę pilnować poleconych. Dobrze że jesteście..bo już byłam bliska depresji. Nikt tu się wyśmiewa i nie ocenia, zaczynam wierzyć że w końcu wyjdę z tego bagna. Na początku jest najtrudniej,kiedy zjada stres.


RE: Chwilowki - grabi_en - 08-06-2021

(07-06-2021, 23:10:31)Mrówa napisał(a): Będę pilnować poleconych. Dobrze że jesteście..bo już byłam bliska depresji. Nikt tu się wyśmiewa i nie ocenia, zaczynam wierzyć że w końcu wyjdę z tego bagna. Na początku jest najtrudniej,kiedy zjada stres.

Z czasem przejdzie Ci stres i emocje z tym związane i sama sobie przyznasz, po co ja się tak denerwowałam, zamiast się skupić nad poszukaniem dodatkowego źródła zarobku to powinno być teraz dla Ciebie najważniejsze.. I taka rada jak dostaniesz awizo do odbioru poleconego z sądu (te druczki z poczty się różnią między sobą, z sądu jest w poziomie) to odczekaj na 2 awizo i odbierz tuż przed terminem, zyskasz 2 tygodnie czasu. I nigdy nie odbieraj w piątek listów bo po co sobie psuć humor na weekend.
Forum ma służyć pomocy, a nie do dołowanie dłużnika, wystarczająco sami sobie już naważyliśmy piwa i zafundowaliśmy darmowe niepotrzebne emocje. Najważniejsze, że zrozumiałaś, że zapożyczanie się pogłębia dług, a nie rozwiązuje problemów.


RE: Chwilowki - Mrówa - 08-06-2021

Ja bylam gotowa lecieć na poczte od razu jak tylko dostanę awizo. Nigdy więcej chwilówek..bo już myślałam o konsolidacji ale na szczęście się powstrzymałam.


RE: Chwilowki - grabi_en - 08-06-2021

(08-06-2021, 08:01:48)Mrówa napisał(a): Ja bylam gotowa lecieć na poczte od razu jak tylko dostanę awizo. Nigdy więcej chwilówek..bo już myślałam o konsolidacji ale na szczęście się powstrzymałam.

Dlatego nie można bać się zadawać nawet najprostszych  pytań - zawsze ktoś odpowie, a BN nas ewentualnie koryguje jak źle odpowiemy, a zazwyczaj dobrze radzimy i odpowiadamy. Całe szczęście, że nie poszłaś w kolejne długi, bo to by była tylko chwilowa ulga, a dług podwójny do spłacenia.


RE: Chwilowki - MarwPL - 08-06-2021

(07-06-2021, 18:53:07)Mrówa napisał(a): Trochę mnie nie bylo, dostałam maile od miloan i kuki że występują na drogę sądową. Czy orientujecie się po jakim czasie coś pojawi się w Epu?Emaile przyszly wczoraj , może jeszcze za wcześnie , może dopiero przygotowują pozew. Jak na razie o moich dlugach powiedziałam dwóm siostrom, rozmowa naprawde pomaga, dalej się denerwuję tym sądem. Plan był taki że spłacam vivusa potem odkładam na miloan i kuki .

Takiego maila dostało pewnie tego dnia z kilka tysięcy ludzi.
Miloan nie pozywa sam do sądu, tylko sprzedaje wierzytelność.
Kuki nie jest pożyczkodawcą, a jedynie stroną pośredniczącą, więc też nie może Cię pozwać do sądu.
Jak widzisz, dłużnicy są okłamywani, zastraszani, aby tylko jak najszybciej wpłacili pieniądze.


RE: Chwilowki - Mrówa - 08-06-2021

Własnie to jest najgorsze..czułam taki stres że nie mogłam normalnie funkcjonować przez jakis czas, na szczęście trafilam tutaj zanim popelniłam więcej błędów. Będę sprawdzać czy coś się pojawi w Epu no i odkładać w razie czego. Na razie tylko straszą, tak jak z terenowymi cóż przejęłam się tymi meilami zawsze byłam nerwowa, ale jak napisała grabi _en wczesniej czy póżniej cos sie pojawi.


RE: Chwilowki - MarwPL - 08-06-2021

(08-06-2021, 10:07:08)Mrówa napisał(a): Własnie to jest najgorsze..czułam taki stres że nie mogłam normalnie funkcjonować przez jakis czas, na szczęście trafilam tutaj zanim popelniłam więcej błędów. Będę sprawdzać czy coś się pojawi w Epu no i odkładać w razie czego. Na razie tylko straszą, tak jak z terenowymi cóż przejęłam się tymi meilami zawsze byłam nerwowa, ale jak napisała grabi _en wczesniej czy póżniej cos sie pojawi.

Bardzo wielu dłużników tak ma.
A wszystko to głównie przez ich nieznajomość przepisów.
Jesteśmy tutaj aby Cię wspierać, edukować i doradzać.
Głowa do góry :-)


RE: Chwilowki - Mrówa - 08-06-2021

Jest nas wielu (•‿•) na początku idąc ulicą miałam wrażenie że mam na czole napisane " zadłużona " wiem że to głupie , nie mogłam spać ,jeść, teraz wiem że ten stres przechodziło wielu ludzi. Dzięki za wszystkie rady.