BezNakazu.pl
Chwilowki - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: chcę opisać swoją historię jak się wpakowałam w długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Chwilowki (/showthread.php?tid=1704)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Chwilowki - grabi_en - 16-09-2021

(16-09-2021, 15:53:50)Mrówa napisał(a): Wlasnie czas ponownie zaglebic się w historię refinansowań, co to znaczy , jezeli dwie pierwsze są po dwóch umowach cesji? Sprawdzilam dzis  w epu nic sie dzieje. Po czym poznam że ktos się zajął tymi sprawami?

Pewnie to wynika z doświadczenia i praktyki BN, że pożyczka jest po dwóch cesjach.
Uściślij o jakie zajęcie sprawami Ci chodzi?

(15-09-2021, 20:00:42)Mrówa napisał(a): Nie będzie 17 bo zostało mi 9 do spłacenia..jaki to człowiek byl glupi pomagalam i ufałam a teraz jestem w czarnej d...

Tak sobie myślę czasem że mnie szlag trafi zanim dożyję emerytury.. nerwy, stres, praca , depresja, całe życie się czegoś boję czymś sie przejmuję,czasami już brak sił

Nie życzę Ci, byś pośród błota znalazła bryłkę złota, lecz życzę Ci, byś w ludzkim tłumie  znalazła serce które Cię zrozumie.


RE: Chwilowki - Mrówa - 16-09-2021

Chodzi o to że sprawy są zakreślone jako nowe, założyli mi sprawę nie mam pojęcia co się dzieje dalej. Zanim pojawi się nakaz zapłaty będzie widoczne jakieś orzeczenie?Chodzi o to co się dzieje między założeniem sprawy a wydaniem nakazu, jeśli to głupie pytanie wybaczcie. Mam nadzieję że za dwa lata ja będę udzielać porad na tym forum, wspiminając z rozrzewnieniem swą naiwność ?


RE: Chwilowki - grabi_en - 16-09-2021

(16-09-2021, 19:39:17)Mrówa napisał(a): Chodzi o to że sprawy są zakreślone jako nowe, założyli mi sprawę nie mam pojęcia co się dzieje dalej. Zanim pojawi się nakaz zapłaty będzie widoczne jakieś orzeczenie?Chodzi o to co się dzieje między założeniem sprawy a wydaniem nakazu, jeśli to głupie pytanie wybaczcie. Mam nadzieję że za dwa lata ja będę udzielać porad na tym forum, wspiminając z rozrzewnieniem swą naiwność ?

Co tak panikujesz ??? skoro sprawa wpłynęła stoi w kolejce na swoje rozpatrzenie i wcale to nie oznacza, że będzie na 100% nakaz zapłaty - to zależy jak powód złożył wniosek, czy wnikliwie, czy niechlujnie. Myśl pozytywnie - nie przyciągaj złych emocji!! Myślisz, że jesteś jedyna do rozpatrzenia, otóż nie stoisz w tysięcznej kolejce do jakiegoś referendarz. idzie 4 fala pandemii - więc pewnie znów wszystko się przeciągnie w czasie.

Tylko nie wpadnij na pomysł - teraz ich spłacać, bo skoro Cię pozwali to czekamy co się wydarzy w sprawie,  każda Twoja wpłata - to uznanie długu i wyrok korzystny dla powoda.


RE: Chwilowki - Mariuszd37 - 16-09-2021

Nie przeżywaj jak mrówka okupację, będzie dobrze. Po pierwsze, po drugie i trzecie słuchaj prawnika i rob co każe. Z windą się nie gada, jak planujesz sąd, chyba że planujesz spłatę. Sąd to nasz sprzymierzeniec nie wróg, często uwalą cesje i chore koszty. Pamiętaj że najpierw musi być wyrok a to po dwóch, trzech latach np się dzieje przeważnie.


RE: Chwilowki - Mrówa - 17-09-2021

Nie już nic nie wpłacam, miałam nauczkę, macie rację, niepotrzebnie panikuję. Dobra wieść jest taka że jednak się zwalniam i jade w pażdzierniku za granicę. Przynajmniej większa kasa będzie w razie czego


RE: Chwilowki - grabi_en - 17-09-2021

(17-09-2021, 05:27:27)Mrówa napisał(a): Nie już nic nie wpłacam, miałam nauczkę, macie rację, niepotrzebnie panikuję. Dobra wieść jest taka że jednak się zwalniam i jade w pażdzierniku za granicę. Przynajmniej większa kasa będzie w razie czego

No wreszcie - jakieś obrany dobry kierunek, moje dziecko też wyjechało za granicę i jak wyjeżdżał oznajmił, że jedzie na 3 miesiące - wyjechał na początku maja, a ostatnio pisał, że w tym roku nie przyjedzie do domu rodzinnego. Podejrzewam, że skoro nie masz perspektywy dobrze płatnej pracy w kraju, to pewnie całe życie ułożysz sobie za granicę i będziesz kiedyś wdzięczna, że wpadłaś w długi, po to żeby zmienić sobie swój los, widocznie tak musiało być, bo nic nie dzieje się bez przyczyny, zawsze ktoś nad nami czuwa i musi się cos wydarzyć, aby zmienić  swoje nawyki, podejście do dnia codziennego jak nie całe życie. Powodzenia.


RE: Chwilowki - MarwPL - 17-09-2021

(16-09-2021, 19:39:17)Mrówa napisał(a): Chodzi o to że sprawy są zakreślone jako nowe, założyli mi sprawę nie mam pojęcia co się dzieje dalej. Zanim pojawi się nakaz zapłaty będzie widoczne jakieś orzeczenie?Chodzi o to co się dzieje między założeniem sprawy a wydaniem nakazu, jeśli to głupie pytanie wybaczcie. Mam nadzieję że za dwa lata ja będę udzielać porad na tym forum, wspiminając z rozrzewnieniem swą naiwność ?

Zerkaj na portal raz w tygodniu.
Jeśli referendarz wyda orzeczenie - nakaz zapłaty lub brak podstaw do wydania nakazu zapłaty, to właśnie na portalu to znajdziesz.
Pamiętaj, że wydany przez EPU nakaz zapłaty otrzymasz również listem poleconym(pod warunkiem, że nie zgłosiłaś komunikacji przez interent z sądem podczas zakładania konta.
Jeśli sąd wyśle Ci odpis nakazu zapłaty listem poleconym, to od dnia jego odebrania liczy się termin na wniesienie sprzeciwu.

(16-09-2021, 15:53:50)Mrówa napisał(a): Wlasnie czas ponownie zaglebic się w historię refinansowań, co to znaczy , jezeli dwie pierwsze są po dwóch umowach cesji? Sprawdzilam dzis w epu nic sie dzieje. Po czym poznam że ktos się zajął tymi sprawami?

To znaczy, że podmiot który pozwał Cię do sądu nie kupił Twojego zadłużenia od pożyczkodawcy, tylko od innego podmiotu, który nabył ją od pożyczkodawcy.
Tworzy się taki ciąg zdarzeń prawnych:

Pożyczkodawca - 1 nabywca - 2 nabywca - Ty

Daje to często duże pole do wygrania sprawy.

Po dokumentach i zmianach statusu zobaczysz czy coś się zmieniło w sprawie.


RE: Chwilowki - grabi_en - 17-09-2021

Wszystko pięknie, tylko zanim wyfruniesz za granicę, to musisz ustanowić Pełnomocnika do odbioru  listów  poleconych z Poczty.


RE: Chwilowki - Mrówa - 17-09-2021

Mam ustawioną komunikacje przez internet, zeby się nie martwić o listy

Chyba nie zostanę na stałe, już byłam za granicą 12 lat, wróciłam w 2017 roku, zobaczymy co będzie


RE: Chwilowki - Mariuszd37 - 18-09-2021

Uważaj tylko bo w rejonie nie ma elektronicznych doręczeń.