BezNakazu.pl
Fundusz korona - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Fundusz korona (/showthread.php?tid=169)

Strony: 1 2 3


RE: Fundusz korona - Julieta13 - 23-03-2019

(22-03-2019, 21:07:49)sami napisał(a):
(08-01-2019, 21:26:45)Biedronka 24 napisał(a): Odebrałam dziś wezwanie do wykupu weksla, nie bardzo rozumiem o co chodzi. Nie ma tam kwoty do spłaty ani numeru konta.
Miał Pan rację, że to powiązania rodzinne, bo nawet koperta zaadresowana przez ta samą osobę.

Podobna sytuacja. Po dwuletniej batalii udało mi się wygrać z nimi w sądzie apelacyjnym. Czekam na odpis wyroku z uzasadnieniem

Czy może Pan/Pani  napisać coś więcej, jak sytuacja się rozwijała? Ja mam spłacony kapitał i odsetki, otrzymałam po 6 miesiącach niespłacania wypowiedzenie i powiadomienie o przelewie wierzytelności i przeniesieniu praw z weksla na firmę o tym samym adresie i podane nowe konto do spłaty.  Oczywiście, czekam na sąd, ale ciekawa jestem jak długo będzie ta windykacja do pozwania.
Przy okazji pozdrawiam Wszystkich


RE: Fundusz korona - Biedronka 24 - 24-03-2019

(23-03-2019, 21:51:25)Julieta13 napisał(a):
(22-03-2019, 21:07:49)sami napisał(a):
(08-01-2019, 21:26:45)Biedronka 24 napisał(a): Odebrałam dziś wezwanie do wykupu weksla, nie bardzo rozumiem o co chodzi. Nie ma tam kwoty do spłaty ani numeru konta.
Miał Pan rację, że to powiązania rodzinne, bo nawet koperta zaadresowana przez ta samą osobę.

Podobna sytuacja. Po dwuletniej batalii udało mi się wygrać z nimi w sądzie apelacyjnym. Czekam na odpis wyroku z uzasadnieniem

Czy może Pan/Pani  napisać coś więcej, jak sytuacja się rozwijała? Ja mam spłacony kapitał i odsetki, otrzymałam po 6 miesiącach niespłacania wypowiedzenie i powiadomienie o przelewie wierzytelności i przeniesieniu praw z weksla na firmę o tym samym adresie i podane nowe konto do spłaty.  Oczywiście, czekam na sąd, ale ciekawa jestem jak długo będzie ta windykacja do pozwania.
Przy okazji pozdrawiam Wszystkich

U mnie po wypowiedzeniu umowy, dosłownie za miesiąc poszli do sądu.


RE: Fundusz korona - sami - 24-03-2019

(24-03-2019, 11:48:49)Biedronka 24 napisał(a):
(23-03-2019, 21:51:25)Julieta13 napisał(a):
(22-03-2019, 21:07:49)sami napisał(a):
(08-01-2019, 21:26:45)Biedronka 24 napisał(a): Odebrałam dziś wezwanie do wykupu weksla, nie bardzo rozumiem o co chodzi. Nie ma tam kwoty do spłaty ani numeru konta.
Miał Pan rację, że to powiązania rodzinne, bo nawet koperta zaadresowana przez ta samą osobę.

Podobna sytuacja. Po dwuletniej batalii udało mi się wygrać z nimi w sądzie apelacyjnym. Czekam na odpis wyroku z uzasadnieniem

Czy może Pan/Pani  napisać coś więcej, jak sytuacja się rozwijała? Ja mam spłacony kapitał i odsetki, otrzymałam po 6 miesiącach niespłacania wypowiedzenie i powiadomienie o przelewie wierzytelności i przeniesieniu praw z weksla na firmę o tym samym adresie i podane nowe konto do spłaty.  Oczywiście, czekam na sąd, ale ciekawa jestem jak długo będzie ta windykacja do pozwania.
Przy okazji pozdrawiam Wszystkich

U mnie po wypowiedzeniu umowy, dosłownie za miesiąc poszli do sądu.

Sąd Rejonowy zasądził na rzecz FK całość, wyłączając po sprzeciwie koszty windykacji, wniosłam apelację bez pomocnika, podważając m.in. koszty prowizji trzykrotnie wyższe od kwoty głównej, zwróciłam także uwagę na powiązania rodzinne i pozorną cesję.  
Wyrok pomyślny dla mnie. Mam do spłaty jedynie małą kwotę (pozostałość z kwoty głównej) Czekam na uzasadnienie wyroku. Wtedy będę wiedziała więcej na temat tego, co uznano w apelacji. W ubiegłym tygodniu 
FK , a właściwie MW zwrócił się do mnie z pismem o podanie konta, aby zwrócić koszty sądowe. 
Nie mam wprawy w pisaniu na forach, ale postanowiłam podzielić się tą informacją. 
Pozdrawiam Żartownisiów!
Żona Sama

Nakaz zapłaty z weksla ok. pół roku po wypowiedzeniu. Wszystko zależy od obłożenia sprawami w Sądzie. Po sprzeciwie przez prawie rok nie było odzewu. Potem dostałam pismo, że odrzucają sprzeciw, na skutek błędów formalnych (Zagubili opłatę sądową, więc złożyłam zaskarżenie). Następna rozprawa była przekładana w czasie. Później po wyroku apelacja . W sumie trwało to przeszło 2 lata


RE: Fundusz korona - Julieta13 - 24-03-2019

Bardzo, bardzo dziękuję za cenne info


RE: Fundusz korona - Biedronka 24 - 16-06-2019

Ja też jestem po rozprawie i wyroku. Wiem to od Pełnomocnika, bo na portalu nie widzę nawet daty rozprawy. Mam spłacić tyko pozostałość kapitału czyli około 500 zł. Bardzo ten wyrok mnie cieszy, ale zdaję sobie sprawę, że mogą złożyć apelację.


RE: Fundusz korona - Biedronka 24 - 22-07-2019

(16-06-2019, 18:34:26)Biedronka 24 napisał(a): Ja też jestem po rozprawie i wyroku. Wiem to od Pełnomocnika, bo na portalu nie widzę nawet daty rozprawy. Mam spłacić tyko pozostałość kapitału czyli około 500 zł. Bardzo ten wyrok mnie cieszy, ale zdaję sobie sprawę, że mogą złożyć apelację.

Złożyli apelację, BN sądzi, że mogą chcieć odzyskać prowizję.
Dziś widzę na portalu: "cod- wezwanie do usunięcia braków śr odwoławczego." Co to oznacza?


RE: Fundusz korona - grabi_en - 22-07-2019

(22-07-2019, 21:29:58)Biedronka 24 napisał(a):
(16-06-2019, 18:34:26)Biedronka 24 napisał(a): Ja też jestem po rozprawie i wyroku. Wiem to od  Pełnomocnika, bo na portalu nie widzę nawet daty rozprawy. Mam spłacić tyko pozostałość kapitału czyli około 500 zł. Bardzo ten wyrok mnie cieszy, ale zdaję sobie sprawę, że mogą złożyć apelację.

Złożyli apelację, BN sądzi, że mogą chcieć odzyskać prowizję.
Dziś widzę na portalu: "cod- wezwanie do usunięcia braków śr odwoławczego." Co to oznacza?

Powód został zobowiązany do dostarczenia dowodów na które dochodzi roszczenie.


RE: Fundusz korona - MarwPL - 22-07-2019

(22-07-2019, 21:29:58)Biedronka 24 napisał(a):
(16-06-2019, 18:34:26)Biedronka 24 napisał(a): Ja też jestem po rozprawie i wyroku. Wiem to od Pełnomocnika, bo na portalu nie widzę nawet daty rozprawy. Mam spłacić tyko pozostałość kapitału czyli około 500 zł. Bardzo ten wyrok mnie cieszy, ale zdaję sobie sprawę, że mogą złożyć apelację.

Złożyli apelację, BN sądzi, że mogą chcieć odzyskać prowizję.
Dziś widzę na portalu: "cod- wezwanie do usunięcia braków śr odwoławczego." Co to oznacza?

Prawdopodobnie pełnomocnik złożył apelacje zapominając dopełnić wszystkich obowiązków z tym związanych.
Sąd odwoławczy nie przeprowadza dowód spóźnionych, które strona mogła wnieść w postępowaniu przed sądem I instancji.


RE: Fundusz korona - Biedronka 24 - 03-11-2019

Jestem po wyroku z apelacji, niestety wyrok nie po mojej myśli. Mam zapłacić prawie 4000 zł. Mam pytanie w związku z tym, jakie macie doświadczenia z "dogadaniem" się w sprawie rat z wierzycielem? Są jakieś szanse? Wyrok już wysłany, mam dosłownie chwilę na spłatę, boję się tego bo nie mam kasy.


RE: Fundusz korona - grabi_en - 03-11-2019

(03-11-2019, 14:05:23)Biedronka 24 napisał(a): Jestem po wyroku z apelacji, niestety wyrok nie po mojej myśli. Mam zapłacić prawie 4000 zł. Mam pytanie w związku z tym, jakie macie doświadczenia z "dogadaniem" się w sprawie rat z wierzycielem? Są jakieś szanse? Wyrok już wysłany, mam dosłownie chwilę na spłatę, boję się tego bo nie mam kasy.

Strasznie szybko to u Ciebie poszło.
Nie mam jeszcze doświadczenia, ale ja bym próbowała zawrzeć ugodę pisemną z wierzycielem.