BezNakazu.pl
Visset - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Visset (/showthread.php?tid=155)

Strony: 1 2


Visset - grabi_en - 13-12-2018

Co mnie dzisiaj zaskoczyło:
- V 2017 pożyczka 2 tys. zł
- VI 2017 przedłużenie pożyczki  - 620 zł
a oni mi dzisiaj ochoczo wysyłają sms, że mam im wpłacić  3 474,79 czyli na m-c wychodzi 77,62 odsetek/kar.


RE: Visset - Mariuszd37 - 13-12-2018

Pisac sobie moga.


RE: Visset - grabi_en - 13-12-2018

(13-12-2018, 18:26:56)Mariuszd37 napisał(a): Pisac sobie moga.

Jadą do mnie, oby jutro byli, bo później jestem na urlopie i mogę niechcący windykatora wpuścić.


RE: Visset - Anis - 14-12-2018

Grabien u mnie Visset długo była cisza tzn. pisali listy, maile ale nikogo nie było, po kilku miesiącach oddali sprawę do windykacji.
Do pracy zadzwonił gościu i prosił o kontakt, nazywa się Jacek Komoder.
Jak na windykację był wyjątkowo spoko, ja wtedy zgodziłam się na ugodę i spłacałam w ratach.
Z pożyczki 2200 spłaciłam im ponad 4 tysiące albo i więcej.

Dziś już taka głupia bym nie była i czekałabym na sąd.


RE: Visset - grabi_en - 14-12-2018

(14-12-2018, 09:14:02)Anis napisał(a): Grabien u mnie Visset długo była cisza tzn. pisali listy, maile ale nikogo nie było, po kilku miesiącach oddali sprawę do windykacji.
Do pracy zadzwonił gościu i prosił o kontakt, nazywa się Jacek Komoder.
Jak na windykację był wyjątkowo spoko, ja wtedy zgodziłam się na ugodę i spłacałam w ratach.
Z pożyczki 2200 spłaciłam im ponad 4 tysiące albo i więcej.

Dziś już taka głupia bym nie była i czekałabym na sąd.

Oni u mnie już raz byli, do pracy również dzwonili.
Mam dwie chwilówki, które zostawiłam na sam koniec to są oni i Szybka Gotówka.


RE: Visset - Anis - 14-12-2018

O SZG nawet nie mów ... non stop dzwonią do pracy :/
A najgorsze że teraz mam urlop i to nie ja bedę odbierać telefony...


RE: Visset - Łukasz_G - 14-12-2018

Visset to jeden z największych wałków na rynku szybkich pożyczek w Polsce, a lista zarzutów, które można im przedstawić jest bardzo długa.



Przede wszystkim, nie wysyłają umowy na trwałym nośniku (chyba, że coś się w tej materii zmieniło). Dokumentami umownymi nie nazwiemy przecież niewypełnionych wzorców umownych.  Poza tym, nawet gdyby wszystkie dokumenty były okej, to ogólne warunki umowne należy wysłać przed zawarciem umowy, a nie po jej zawarciu. Gdy wyślą po - takie ogólne warunki nie wiążą Was jako konsumenta. Jeśli więc w ogólnych warunkach umownych znajdą się normatywne zapisy (np wysokość odsetek za opóźnienie, założenia przyjęte do obliczenia RRSO itp - a to znajduje się  w owu Visset) to można skorzystać z sankcji kredytu darmowego. 

[Obrazek: 0ff499fc13015.jpg]


Załącznikiem do OWU jest tabela opłat. Oczywiście Was nie wiąże, a to z kilku względów:
  • nie została wysłana przed zawarciem umowy
  • opłaty windykacyjne nie mogą wynosić więcej, niż 14 % w stosunku rocznym, a jak Grabien napisała koszty windykacyjne są wzięte z kosmosu
  • od kiedy wysyłka maila kosztuje 1 zł?  
[Obrazek: 9d26a30193168.jpg]

I to też upoważnia Was do złożenia oświadczenia o sankcji kredytu darmowego.


Poza tym, koszt poręczenia musi być wykazany w całkowitym koszcie pożyczki. Sprawdźcie, jak to wygląda u Was. Zapewne jest tak, że koszt poręczenia nie jest wykazany w całkowitym koszcie pożyczki, a poręczenie jest obowiązkowe i inaczej pożyczki się nie dostanie. 


Na sam koniec, żeby pokazać Wam, że ta cała konstrukcja to obejście prawa zobaczcie na strukturę właścicielską spółek związanych z visset.pl. Powiązana pomiędzy pośrednikiem, pożyczkodawcą oraz fikcyjnym poręczycielem są aż za nadto widoczne.


[Obrazek: 573bf3b6756bb.jpg]

Reasumując - pójście z nimi na ugodę to danie zgody na to, żeby  państwo Dawid i Kinga Potoccy dalej robili sobie co chcą, działali niezgodnie z prawem i ciągnęli kasę od nieświadomych niczego konsumentów! 


RE: Visset - grabi_en - 27-12-2018

Sms od Visset:
Umorzymy Ci 403,20 zł. Zapłać tylko 1186,08 do 31.12.


RE: Visset - Mila1 - 27-12-2018

(27-12-2018, 16:48:37)grabi_en napisał(a): Sms od Visset:
Umorzymy Ci 403,20 zł. Zapłać tylko 1186,08 do 31.12.

No to leć! W try miga, uznaj dług! Mnie tak proponuje Obligo, a sprawa już w EPU!


RE: Visset - grabi_en - 27-12-2018

(27-12-2018, 17:54:22)Mila1 napisał(a):
(27-12-2018, 16:48:37)grabi_en napisał(a): Sms od Visset:
Umorzymy Ci 403,20 zł. Zapłać tylko 1186,08 do 31.12.

No to leć! W try miga, uznaj dług! Mnie tak proponuje Obligo, a sprawa już w EPU!

A mogę do 31.12 pomyśleć?