BezNakazu.pl
Pożyczka w Lendon i jej windykacja - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Lendon (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Pożyczka w Lendon i jej windykacja (/showthread.php?tid=1547)

Strony: 1 2


RE: Pożyczka w Lendon i jej windykacja - grabi_en - 31-12-2020

(31-12-2020, 20:32:02)Monczi1 napisał(a):
(31-12-2020, 14:27:04)grabi_en napisał(a): Sprawa  wygrana, nie masz długu na zawsze.
Spłata wiąże się ze spłata długu i odsetek, jak oczywiście po drodze Cię nie pozwą do sądu to do tego dojdą koszty sądowe.
Pomyśl i sam zadecyduj.

A jak w takim razie to załatwić, by obyło się bez sądu? Wiadomo, że oczywiście spłacając pożyczkę, ale co w przypadku, gdy nie mam w tej chwili takiej kwoty?

Wszyscy Ci piszą, że sprawę masz wygraną w sądzie - a sąd to nie więzienie, więc po co chcesz to spłacać, a nie zakończyć raz na zawsze sprawy w sądzie?
Nigdzie nie będziesz chodził, bo wszystko za Ciebie załatwi Pełnomocnik.


RE: Pożyczka w Lendon i jej windykacja - Mariuszd37 - 01-01-2021

To tylko tak brzmi, ty palcem nie ruszasz nic od pewnego momentu.


RE: Pożyczka w Lendon i jej windykacja - Monczi1 - 01-01-2021

(31-12-2020, 21:29:59)MarwPL napisał(a):
(31-12-2020, 13:26:46)Monczi1 napisał(a):
(31-12-2020, 12:25:34)Monczi1 napisał(a):
(31-12-2020, 11:54:45)MarwPL napisał(a):
(31-12-2020, 11:52:16)Monczi1 napisał(a): Witam. Wiem, że było wiele osób przede mną, które miały ten sam problem i o to samo pytali, ale przeszukuje internet i ciężko mi się dokopać to takiej świeżej sprawy (wszystko z przed kilku lat), a nie wiem czy coś się zmieniło czy nadal sytuacja z lex wygląda tak samo. Ja mam 1,5 miesiąca po terminie w Lendon. Kwota to 6500zl. Dostaje maile od windykacji typu "W związku z dalszym brakiem wpłaty, jestem zmuszony opiniować sprawę na drogę sądową w celu uzyskania nakazu zapłaty, co może znacznie zwiększyć saldo długu.

Proszę o ostateczną decyzję. Wpłata zostanie zrealizowana w dniu dzisiejszym, czy mam odnotować odmowę zapłaty i przekazać sprawę na dalszy etap windykacji?". Czy rzeczywiście lepiej jest nie odpisywać na maile i czekać? A może lepiej starać się dogadać? Dziękuję za pomoc. 

Czy to była pożyczka refinansująca?

Tak. Raz już przesunęłam termin spłaty i teraz już nie mogę tego zrobić

Były też już takie wiadomości "Dzień dobry,

Jako prowadząca sprawę w Kancelarii Prawno – Windykacyjnej Lex Actum, wzywam do natychmiastowego kontaktu w sprawie zadłużenia, wynikającego z zaciągniętej pożyczki Lendon.pl Aby uniknąć konsekwencji procesowych – w tym: windykacji terenowej pod adresem zamieszkania, cesji (sprzedaży długu) za pomocą internetowych Giełd Wierzytelności (informacja o roszczeniu zostanie udostępniona na stronach internetowych), skierowania sprawy na drogę sądową, co może skutkować: kosztami sądowymi i egzekucją komorniczą – w dniu dzisiejszym oczekuję informacji o wpłacie. Jeśli dług już został wystawiony na sprzedaż, czynności mające na celu sprzedaż zadłużenia firmie windykacyjnej zostaną podjęte natychmiastowo. Informuję, iż w przypadku braku środków na spłatę całkowitą, Wierzyciel wykazując chęć zamknięcia sprawy na etapie polubownym, udostępnia jeszcze możliwość, skorzystania z opcji przedłużenie terminu spłaty pożyczki, co pozwoli na wycofanie sprawy z firmy zewnętrznej. Z góry zaznaczam, że nie ma możliwości spłaty ratalnej, a dobrowolne wpłaty częściowe nie wstrzymają działań windykacyjnych.

W odpowiedzi proszę o zamieszczenie informacji o aktualnym numerze telefonu, adresie zamieszkania i godzinach w jakich pracownik terenowy może zastać Pana w domu. Brak odzewu może się wiązać z próbą nawiązania kontaktu przez inne kanały np. miejsce pracy.

Chciałabym zamknąć sprawę na etapie polubownym, liczę na taką samą chęć z drugiej strony. Proszę pamiętać, że odpowiedź na tego maila, może mieć kluczową rolę w postępowaniu. W przypadku kontaktu telefonicznego należy prosić o rozmowę bezpośrednio ze mną.". Czy to jest zgodne z prawem? Udanie się do miejsca pracy?

(31-12-2020, 13:23:25)MarwPL napisał(a):
(31-12-2020, 12:25:34)Monczi1 napisał(a):
(31-12-2020, 11:54:45)MarwPL napisał(a): Czy to była pożyczka refinansująca?

Tak. Raz już przesunęłam termin spłaty i teraz już nie mogę tego zrobić

Były też już takie wiadomości "Dzień dobry,

Jako prowadząca sprawę w Kancelarii Prawno – Windykacyjnej Lex Actum, wzywam do natychmiastowego kontaktu w sprawie zadłużenia, wynikającego z zaciągniętej pożyczki Lendon.pl Aby uniknąć konsekwencji procesowych – w tym: windykacji terenowej pod adresem zamieszkania, cesji (sprzedaży długu) za pomocą internetowych Giełd Wierzytelności (informacja o roszczeniu zostanie udostępniona na stronach internetowych), skierowania sprawy na drogę sądową, co może skutkować: kosztami sądowymi i egzekucją komorniczą – w dniu dzisiejszym oczekuję informacji o wpłacie. Jeśli dług już został wystawiony na sprzedaż, czynności mające na celu sprzedaż zadłużenia firmie windykacyjnej zostaną podjęte natychmiastowo. Informuję, iż w przypadku braku środków na spłatę całkowitą, Wierzyciel wykazując chęć zamknięcia sprawy na etapie polubownym, udostępnia jeszcze możliwość, skorzystania z opcji przedłużenie terminu spłaty pożyczki, co pozwoli na wycofanie sprawy z firmy zewnętrznej. Z góry zaznaczam, że nie ma możliwości spłaty ratalnej, a dobrowolne wpłaty częściowe nie wstrzymają działań windykacyjnych.

W odpowiedzi proszę o zamieszczenie informacji o aktualnym numerze telefonu, adresie zamieszkania i godzinach w jakich pracownik terenowy może zastać Pana w domu. Brak odzewu może się wiązać z próbą nawiązania kontaktu przez inne kanały np. miejsce pracy.

Chciałabym zamknąć sprawę na etapie polubownym, liczę na taką samą chęć z drugiej strony. Proszę pamiętać, że odpowiedź na tego maila, może mieć kluczową rolę w postępowaniu. W przypadku kontaktu telefonicznego należy prosić o rozmowę bezpośrednio ze mną.". Czy to jest zgodne z prawem? Udanie się do miejsca pracy?

W zawiązku z tym, że to refinans masz duże szanse na wygranie tego w sądzie. Tym bardziej, że zazwyczaj udaje się z nimi wygrać sprawy po pożyczce refinansującej.
W tej umowie został na pewno naruszony art. 36a związku z art. 36c ustawy o kredycie konsumenckim.
Do Ciebie należy decyzja, czy tą pożyczkę spłacisz czy walczysz w sądzie o nią.
Mogę więcej informacji w wiadomości prywatnej? Chciałabym z tego bagna wyjść i przestać żyć w stresie. A nie wiem co będzie korzystniejsze, spłata czy walka w sądzie? Ale jak to wygląda w sądzie w takim razie? I co mogę dzięki walce sądowej uzyskać? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Oni doskonale wiedzą, że przed sądem mają mniejsze szanse niż jak właśnie zastraszą Cię sądem.
Zanim cokolwiek głupiego zrobisz, to zadzwoń do mnie w poniedziałek i wszystko Ci wyjaśnię. Jest tego tak dużo informacji, że nie będę do Ciebie o tym pisał wiadomości.

Dobrze, dziękuję bardzo za pomoc. Będę się kontaktować w poniedziałek.


RE: Pożyczka w Lendon i jej windykacja - Monczi1 - 03-01-2021

(31-12-2020, 23:12:28)grabi_en napisał(a):
(31-12-2020, 20:32:02)Monczi1 napisał(a):
(31-12-2020, 14:27:04)grabi_en napisał(a): Sprawa  wygrana, nie masz długu na zawsze.
Spłata wiąże się ze spłata długu i odsetek, jak oczywiście po drodze Cię nie pozwą do sądu to do tego dojdą koszty sądowe.
Pomyśl i sam zadecyduj.

A jak w takim razie to załatwić, by obyło się bez sądu? Wiadomo, że oczywiście spłacając pożyczkę, ale co w przypadku, gdy nie mam w tej chwili takiej kwoty?

Wszyscy Ci piszą, że sprawę masz wygraną w sądzie - a sąd to nie więzienie, więc po co chcesz to spłacać, a nie zakończyć raz na zawsze sprawy w sądzie?
Nigdzie nie będziesz chodził, bo  wszystko za Ciebie załatwi Pełnomocnik.
Jakoś sami słowo sąd mnie przeraziło i zawsze źle kojarzyło, ale posłucham sie was i załatwię to tak jak doradzacie