BezNakazu.pl
Łatwy kredyt - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Łatwy kredyt (/showthread.php?tid=154)

Strony: 1 2


Łatwy kredyt - Biedronka 24 - 11-12-2018

Wczoraj dokonałam końcowej spłaty chwilówki w Łatwy Kredyt. Spłacałam ile mogłam, na profilu pod koniec listopada widziałam kwotę około 650 zł do całkowitej spłaty. Po wpłacie wysłałam maila z prośbą o rozliczenie i zamknięcie. Zadzwoniłam dziś jednak i dostałam informację, że mój dług jest w trakcie wyceny dla innego wierzyciela i nie mogą zaksięgować na spłatę. Czy to nie dziwne? Zapytałam wiec co z tymi pieniędzmi, bedą wisieć na ich koncie? Otrzymałam odpowiedź, że tak, środki będą czekały na nowego wierzyciela i nie jest powiedziane czy te środki wystarczą, bo wierzyciel naliczy sobie swoje opłaty.
Poopowiedzcie mi co z tym zrobić? Skoro nikt jeszcze długu nie kupił to czemu nie mogą zamknąć pożyczki?


RE: Łatwy kredyt - Mila1 - 11-12-2018

(11-12-2018, 14:46:47)Biedronka 24 napisał(a): Wczoraj dokonałam końcowej spłaty chwilówki w Łatwy Kredyt. Spłacałam ile mogłam, na profilu pod koniec listopada widziałam kwotę około 650 zł do całkowitej spłaty. Po wpłacie wysłałam maila z prośbą o rozliczenie i zamknięcie. Zadzwoniłam dziś jednak i dostałam informację, że mój dług jest w trakcie wyceny dla innego wierzyciela i nie mogą zaksięgować na spłatę. Czy to nie dziwne? Zapytałam wiec co z tymi pieniędzmi, bedą wisieć na ich koncie? Otrzymałam odpowiedź, że tak, środki będą czekały na nowego wierzyciela i nie jest powiedziane czy te środki wystarczą, bo wierzyciel naliczy sobie swoje opłaty.
Poopowiedzcie mi co z tym zrobić? Skoro nikt jeszcze długu nie kupił to czemu nie mogą zamknąć pożyczki?

Bo pewnie sprzedają swojej firmie córce i liczą na kasę. Ja na szczęście już dawno ich spĺaciłam. Chociaż tyle mniej!


RE: Łatwy kredyt - AnowiB - 11-12-2018

U mnie inna historia .Łatwy mam spłacony ale został tani kredyt.Na koniec pażdziernika było do spłaty ok.1000.13 listopada wpłaciłam im 600 i 400 z groszami widnieje na moim profilu.A 30 pażdzienika niby mnie sprzedali (tak datowane jest pismo) 17 listopada wysłali informację (pieczątka na kopercie list polecony)ja odebrałam 24 i na cesji jest zadłużenie pierwotne ok.1000.Tani kredyt powinien chyba kolejnemu wierzycielowi przelać te 600 zł.....bo już im się wg mnie nie należały.Nie moja wina,że tak późno mnie zawiadomili.Czekać za sądem z tą końcówką?


RE: Łatwy kredyt - Mila1 - 11-12-2018

(11-12-2018, 17:30:21)AnowiB napisał(a): U mnie inna historia .Łatwy mam spłacony ale został tani kredyt.Na koniec pażdziernika było do spłaty ok.1000.13 listopada wpłaciłam im 600 i 400 z groszami widnieje na moim profilu.A 30 pażdzienika niby mnie sprzedali (tak datowane jest pismo) 17 listopada wysłali informację (pieczątka na kopercie list polecony)ja odebrałam 24 i na cesji jest zadłużenie pierwotne ok.1000.Tani kredyt powinien chyba kolejnemu wierzycielowi przelać te 600 zł.....bo już im się wg mnie nie należały.Nie moja wina,że tak późno mnie zawiadomili.Czekać za sądem z tą końcówką?

Dokładnie, powinni przekazać nowemu wierzycielowi, bo im są nienależne, ale im się nie spieszy, to działa tylko w przypadku dłużnika - już najlepiej wczoraj! Język


RE: Łatwy kredyt - Biedronka 24 - 11-12-2018

Nie wiem czy napisać może kolejnego maila z wezwaniem do zaksięgowania wpłaty?


RE: Łatwy kredyt - grabi_en - 11-12-2018

(11-12-2018, 19:27:33)Biedronka 24 napisał(a): Nie wiem czy napisać może kolejnego maila z wezwaniem do zaksięgowania wpłaty?
Poczekaj, co Ci BN napisze.
Ja to bym ich wezwała, do natychmiastowego wydania zaświadczenia o zamknięciu pożyczki i niech spadają. Przedłożyła to tego swoje rozliczenie, z którego by wynikało, że długu u nich nie mam, pamiętaj wezwanie wyślij listem poleconym i daj im termin 3 dni od daty otrzymania, przyklej żółtą zwrotkę do koperty(która wróci do Ciebie), żeby poświadczyli kiedy dostali wezwanie i tyle w temacie.


RE: Łatwy kredyt - Biedronka 24 - 11-12-2018

Tak pewnie zrobię, poczekam jeszcze co napisze BN.


RE: Łatwy kredyt - MarwPL - 11-12-2018

Prawdopodobnie rozmawiałaś z kimś, kto nie miał pojęcia co Ci przekazuje.
Pieniądze wpłacone do nich, muszą zaliczyć na spłatę zadłużenia od razu.
Masz dwa wyjścia:
1. wezwać ich do rozliczenia wpłat, wskazując im 7 lub 14 dniowy termin,
2. nic nie robić, jak Cię sprzedadzą i Ci pozwie nowy wierzyciel, to pokażesz dowody wpłaty do wierzyciela pierwotnego i wtedy powinnaś wygrać.
Nawiasem mówiąc, nowy wierzyciel będzie miał prawo naliczyć "dodatkowe opłaty", jedynie w granicach umowy pożyczki jaką zawarłaś.
Jak chcesz to podeślij info:
kwota i data otrzymania pożyczki,
oprocentowanie i opłaty pozaodsetkowe,
wysokość i terminy Twoich spłat.

Grabien- raczej pożyczka nie jest jeszcze do końca wpłacona, podejrzewam że pozostały jeszcze jakieś grosze odsetek za opóźnienie.

(11-12-2018, 17:30:21)AnowiB napisał(a): U mnie inna historia .Łatwy mam spłacony ale został tani kredyt.Na koniec pażdziernika było do spłaty ok.1000.13 listopada wpłaciłam im 600 i 400 z groszami widnieje na moim profilu.A 30 pażdzienika niby mnie sprzedali (tak datowane jest pismo) 17 listopada wysłali informację (pieczątka na kopercie list polecony)ja odebrałam 24 i na cesji jest zadłużenie pierwotne ok.1000.Tani kredyt powinien chyba kolejnemu wierzycielowi przelać te 600 zł.....bo już im się wg mnie nie należały.Nie moja wina,że tak późno mnie zawiadomili.Czekać za sądem z tą końcówką?

Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeśli wpłaciłaś wierzycielowi pierwotnemu, przed nabyciem wiedzy o nowym wierzycielu, to wpłaty do poprzedniego traktujesz jakbyś spłaciła nowemu.
Jeśli Cię nowy pozwie, to pokazujesz wpłaty, list i wygrywasz o tę kwotę, o którą wpłaciłaś w czasie kiedy nie wiedziałaś o nowym wierzycielu.


RE: Łatwy kredyt - Biedronka 24 - 11-12-2018

(11-12-2018, 22:14:13)MarwPL napisał(a): Prawdopodobnie rozmawiałaś z kimś, kto nie miał pojęcia co Ci przekazuje.
Pieniądze wpłacone do nich, muszą zaliczyć na spłatę zadłużenia od razu.
Masz dwa wyjścia:
1. wezwać ich do rozliczenia wpłat, wskazując im 7 lub 14 dniowy termin,
2. nic nie robić, jak Cię sprzedadzą i Ci pozwie nowy wierzyciel, to pokażesz dowody wpłaty do wierzyciela pierwotnego i wtedy powinnaś wygrać.
Nawiasem mówiąc, nowy wierzyciel będzie miał prawo naliczyć "dodatkowe opłaty", jedynie w granicach umowy pożyczki jaką zawarłaś.
Jak chcesz to podeślij info:
kwota i data otrzymania pożyczki,
oprocentowanie i opłaty pozaodsetkowe,
wysokość i terminy Twoich spłat.

Grabien- raczej pożyczka nie jest jeszcze do końca wpłacona, podejrzewam że pozostały jeszcze jakieś grosze odsetek za opóźnienie.

(11-12-2018, 17:30:21)AnowiB napisał(a): U mnie inna historia .Łatwy mam spłacony ale został tani kredyt.Na koniec pażdziernika było do spłaty ok.1000.13 listopada wpłaciłam im 600 i 400 z groszami widnieje na moim profilu.A 30 pażdzienika niby mnie sprzedali (tak datowane jest pismo) 17 listopada wysłali informację (pieczątka na kopercie list polecony)ja odebrałam 24 i na cesji jest zadłużenie pierwotne ok.1000.Tani kredyt powinien chyba kolejnemu wierzycielowi przelać te 600 zł.....bo już im się wg mnie nie należały.Nie moja wina,że tak późno mnie zawiadomili.Czekać za sądem z tą końcówką?

Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeśli wpłaciłaś wierzycielowi pierwotnemu, przed nabyciem wiedzy o nowym wierzycielu, to wpłaty do poprzedniego traktujesz jakbyś spłaciła nowemu.
Jeśli Cię nowy pozwie, to pokazujesz wpłaty, list i wygrywasz o tę kwotę, o którą wpłaciłaś w czasie kiedy nie wiedziałaś o nowym wierzycielu.
Pożyczkę spłaciłam do końca, na profilu parę dni temu było koło 650 zł  do końca a ja wpłaciłam 700 zł. To wezwanie mogę wysłać mailem ?


RE: Łatwy kredyt - MarwPL - 11-12-2018

Można też i mailem.