BezNakazu.pl
Smart Pożyczka - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: propozycje (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Smart Pożyczka (/showthread.php?tid=152)

Strony: 1 2 3


RE: Smart Pożyczka - Jarosław82 - 05-05-2023

Szukam rozważnej drogi i staram się unikać pułapek.

Niedawno na tym forum czytałem, iż windykator może w roli windykatora terenowego, wejść do posesji. Czy rzeczywiście mają takie prawo? Czy to realne zagrożenie, czy po prostu blaga, obliczona na to, aby wywrzeć presję.

Jak rozmawiać w takich sytuacjach? Jak się zachować?

I jeszcze coś. O co chodzi z tymi refinansowaniami? Czy to legalne? Czy możesz mi podać podstawę prawną?


RE: Smart Pożyczka - grabi_en - 06-05-2023

(05-05-2023, 23:06:17)Jarosław82 napisał(a): Szukam rozważnej drogi i staram się unikać pułapek.

Niedawno na tym forum czytałem, iż windykator może w roli windykatora terenowego, wejść do posesji. Czy rzeczywiście mają takie prawo? Czy to realne zagrożenie, czy po prostu blaga, obliczona na to, aby wywrzeć presję.

Jak rozmawiać w takich sytuacjach? Jak się zachować?

I jeszcze coś. O co chodzi z tymi refinansowaniami? Czy to legalne? Czy możesz mi podać podstawę prawną?

Jak wpuścisz windykatora (tylko po co?) to bądź pewny, że nie przyszedł rozmawiać z Tobą o pogodzie, tylko odzyskać kasę, jest taka zasada mój dom i wpuszczam do niego kogo ja chcę w innym przypadku jak ktoś chce wejść na siłę - to zakłóca mój mir domowy i od takiego intruza jest policja.

Refinansowanie chwilówki to w praktyce zaciągnięcie kolejnej pożyczki na pokrycie zadłużenia, ale w innej firmie, z którą współpracuje pożyczkodawca. Nowa pożyczka przeznaczana jest na spłatę zadłużenia, a zobowiązanie w całości przechodzi na nowego pożyczkodawcę.

Ogólnie rzecz ujmując nie ma prawnego zakazu używania przez firmy pożyczkowe instytucji refinansowania chwilówek. Ujmując jaśniej, przepisy prawa publicznego (np. karnego, wykroczeń) nie zabraniają firmom pożyczkowym stosowania tego typu procedur. Nawet prawo cywilne w tym względzie jest liberalne i nie zabrania refinansowania chwilówek.
Czym innym jednak jest to, że prawo wprost nie staje w opozycji do refinansowania chwilówek, a czym innym to, że można z taki proceder skutecznie zwalczać. TAK, można uniknąć kosztów refinansowania chwilówek, ale należy to zrobić wyłącznie w sprawie sądowej! Wszystko sprowadza się do tego, że osoba, na którą nabierane są kolejne pożyczki w celu spłaty poprzednio zaciąganych może zaprzestać ich spłaty. W takiej sytuacji ostatni „pożyczkodawca” będzie musiał skierować sprawę do sądu. Refinansowanie chwilówek jest ewidentnie klauzulą niedozwoloną stosowaną w umowach z konsumentami. Pamiętać jednak należy, że sąd sam z siebie tego nie zbada, kiedy będzie rozpatrywał pozew z firmy pożyczkowej. W takiej sytuacji należy pilnować własnych interesów. Co to oznacza? Odwoływać się do sądów po otrzymaniu niekorzystnych orzeczeń i podnosić stosowne zarzuty tamujące roszczenia firmy pożyczkowej.


RE: Smart Pożyczka - Mariuszd37 - 06-05-2023

Nie musisz wpuszczać windykatora


RE: Smart Pożyczka - MarwPL - 09-05-2023

(05-05-2023, 23:06:17)Jarosław82 napisał(a): Szukam rozważnej drogi i staram się unikać pułapek.

Niedawno na tym forum czytałem, iż windykator może w roli windykatora terenowego, wejść do posesji. Czy rzeczywiście mają takie prawo? Czy to realne zagrożenie, czy po prostu blaga, obliczona na to, aby wywrzeć presję.

Jak rozmawiać w takich sytuacjach? Jak się zachować?

I jeszcze coś. O co chodzi z tymi refinansowaniami? Czy to legalne? Czy możesz mi podać podstawę prawną?

Co do windykatora, to człowiek takowy nie ma większych praw niż ty sam masz.
Oczywistym jest, że nie może wejść na twoją posesję bez twojej wiedzy i zgody.
Jeśli narusza mir domowy lub wtargnie na twoją działkę wzywaj policję mówiąc, że obawiasz się o swoje życie i zdrowie.

Co do refinansów, to są one legalne, a raczej na granicy prawa, a walczy się z nimi poprzez art. 36a-c ustawy o kredycie konsumenckim oraz art. 58 kodeksu cywilnego.


RE: Smart Pożyczka - Jarosław82 - 11-05-2023

Od pewnego czasu terenowy wysyła mi smsy, że chce mnie odwiedzić. Czy muszę na takie smsy odpowiadać? Jakiś pan x chce mnie straszyć. Dlaczego miałbym kontaktować się z obcą osobą? A co jeśli to jakiś koleś od zastraszania ludzi...

(06-05-2023, 16:35:42)Mariuszd37 napisał(a): Nie musisz wpuszczać windykatora

Ale czy muszę z nim rozmawiać? Jak z tą firmą postępować, aby uniknąć przykrych sytuacji i spłacić dług w korzystnym terminie? Wszak chodzi o to, aby było uczciwie.


RE: Smart Pożyczka - grabi_en - 11-05-2023

(11-05-2023, 02:02:32)Jarosław82 napisał(a): Od pewnego czasu terenowy wysyła mi smsy, że chce mnie odwiedzić. Czy muszę na takie smsy odpowiadać? Jakiś pan x chce mnie straszyć. Dlaczego miałbym kontaktować się z obcą osobą? A co jeśli to jakiś koleś od zastraszania ludzi...

(06-05-2023, 16:35:42)Mariuszd37 napisał(a): Nie musisz wpuszczać windykatora

Ale czy muszę z nim rozmawiać? Jak z tą firmą postępować, aby uniknąć przykrych sytuacji i spłacić dług w korzystnym terminie? Wszak chodzi o to, aby było uczciwie.

Proponuję żebyś przeczytał cały dział WINDYKACJA i tam znajdziesz odpowiedź.
https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=53


RE: Smart Pożyczka - MarwPL - 11-05-2023

(11-05-2023, 02:02:32)Jarosław82 napisał(a): Od pewnego czasu terenowy wysyła mi smsy, że chce mnie odwiedzić. Czy muszę na takie smsy odpowiadać? Jakiś pan x chce mnie straszyć. Dlaczego miałbym kontaktować się z obcą osobą? A co jeśli to jakiś koleś od zastraszania ludzi...

(06-05-2023, 16:35:42)Mariuszd37 napisał(a): Nie musisz wpuszczać windykatora

Ale czy muszę z nim rozmawiać? Jak z tą firmą postępować, aby uniknąć przykrych sytuacji i spłacić dług w korzystnym terminie? Wszak chodzi o to, aby było uczciwie.

Jeszcze raz napiszę.
Windykator nie ma ani krzty więcej uprawnień lub praw niż Ty sam masz.
Nie masz ochoty odpisywać, to nie odpisuj.
Jeśli masz za dużo czasu wolnego i lubisz pisać, to możesz widykatorowi odpisywać.
Niemal żadna firma windykacyjna nie odpuści Ci ani złotówki.
Ich celem jest odzyskać tyle ile im wierzyciel wskazał.

Nie szukaj uczciwości na rynku pożyczek i kredytów - od dawna jej nie ma.


RE: Smart Pożyczka - grabi_en - 12-05-2023

(11-05-2023, 02:02:32)Jarosław82 napisał(a): Od pewnego czasu terenowy wysyła mi smsy, że chce mnie odwiedzić. Czy muszę na takie smsy odpowiadać? Jakiś pan x chce mnie straszyć. Dlaczego miałbym kontaktować się z obcą osobą? A co jeśli to jakiś koleś od zastraszania ludzi...

(06-05-2023, 16:35:42)Mariuszd37 napisał(a): Nie musisz wpuszczać windykatora

Ale czy muszę z nim rozmawiać? Jak z tą firmą postępować, aby uniknąć przykrych sytuacji i spłacić dług w korzystnym terminie? Wszak chodzi o to, aby było uczciwie.

Nie odpowiadaj na sms, bo tylko będą Cię straszyć jeszcze bardziej, a czy przyjadą - wątpliwe, natomiast jeżeli podałeś numer telefonu do pracy to go za wszelką cenę zlikwiduj, bo zachodzi prawdopodobieństwo, że jak  nic nie wskórają  na Twoim telefonie, to zaczną się telefony do pracy.


RE: Smart Pożyczka - Mariuszd37 - 12-05-2023

Wolna wola.