BezNakazu.pl
Extrportfel i spółka - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Extraportfel (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Extrportfel i spółka (/showthread.php?tid=15)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Extrportfel i spółka - grabi_en - 22-09-2018

Mam pytanie do Łukasza_G - niestety spłaciłam ich (Ferratum) w grudniu 2017 roku i rozumiem, że mogę pomimo tego faktu wystąpić do nich po SKD i jak nie zwrócą dobrowolnie powołać ich do sądu. Pytanie czy zajmiesz się sprawą w sensie wypunktowania ich o SKD?


RE: Extrportfel i spółka - MarwPL - 22-09-2018

(21-09-2018, 18:36:52)Łukasz_G napisał(a): Dziwnym trafem Creamfinance (czyli rzekomy operator i pośrednik) jest jedynym właścicielem spółek KIM i MDP. Jeszcze większy zbieg okoliczności jest w wypadku RRM LTD, gdzie na czele zarządu stoi... dyrektor operacyjny międzynarodowego konsorcujm Creamfinance holding ltd Duży uśmiech wlascicielem Creamfinance Polska jest oczywiście Creamfinance holding ltd.

I po co przepisy o odsetkach maksymalnych, po co art. 36a ustawy o kredycie? Wszystkie chwilowki tak dzialaja. Pod przykrywką cesji, refinansowan, spółek córek tworzą pozory działania w granicach prawa. A nieświadomy konsument nabija ich kieszeń kolejnymi wplatami na refinansowanie...

Przed sądem te argumenty w przypadku cesji nie chwycą.
Spółki prawa handlowego mają prawo dokonywać transakcji wzajemnie.
A w przypadku Creamfinanse trzeba będzie udowodnić fikcję.


RE: Extrportfel i spółka - Mariuszd37 - 22-09-2018

Maja prawo o ile robia to zgodnie z prawem o cesjachUśmiech


RE: Extrportfel i spółka - Łukasz_G - 23-09-2018

(22-09-2018, 10:50:01)MarwPL napisał(a):
(21-09-2018, 18:36:52)Łukasz_G napisał(a): Dziwnym trafem Creamfinance (czyli rzekomy operator i pośrednik) jest jedynym właścicielem spółek KIM i MDP. Jeszcze większy zbieg okoliczności jest w wypadku RRM LTD, gdzie na czele zarządu stoi... dyrektor operacyjny międzynarodowego konsorcujm Creamfinance holding ltd Duży uśmiech wlascicielem Creamfinance Polska jest oczywiście Creamfinance holding ltd.

I po co przepisy o odsetkach maksymalnych, po co art. 36a ustawy o kredycie? Wszystkie chwilowki tak dzialaja. Pod przykrywką  cesji, refinansowan, spółek córek tworzą pozory działania w granicach prawa. A nieświadomy konsument nabija ich kieszeń kolejnymi wplatami na refinansowanie...


Przed sądem te argumenty w przypadku cesji nie chwycą.
Spółki prawa handlowego mają prawo dokonywać transakcji wzajemnie.
A w przypadku Creamfinanse trzeba będzie udowodnić fikcję.


Mój znajomy sam napisał sprzeciw (pozwało go RRM ltd), trohę spierdzielił sprawę, ale napisałem  mu kolejne pismo procesowe, gdzie dążyłem do udowodnienia, że całe te refinansowania to jedna wielka fikcja, dam znać co z tego wynikło :Uśmiech jakoś w tym pozwie nie był dołączony dowód w postaci potwierdzenia przelewu ze spółki refinansującej do spółki pierwotnej (zgodnie z pkt 2 litera a umowy refinansującej), a jeśli umowa będącą podstawą dochodzonego roszzenia nie istnieje, to tym bardziej nie może byc przedmiotem jaiejś cesji.


[Obrazek: 4c40a33351bc8.png]


"RRM Ltd., the subsidiary company of Creamfinance (...)" - > RRM Ltd., spółka zależna od Creamfinance... (...)". Sami piszą, że to ich spółka córka Duży uśmiech  Wychodzi na to,  że spółka Creamfinance Poland wypłaca kwotę pożyczki refinansującej sama sobie a potem sprzedaje niespłacony dług też... sama sobie. Komedia. 

Zobaczicie sobie na strukturę właścicielską np kasomat.pl, chwilowkomat.pl czy halopozyczka.pl. Wszędzie ten sam wałek i jawna kpina z prawa. 


(22-09-2018, 08:14:50)grabi_en napisał(a): Mam pytanie do Łukasza_G - niestety spłaciłam ich (Ferratum) w grudniu 2017 roku i rozumiem, że mogę pomimo tego faktu wystąpić do nich po SKD i jak nie zwrócą dobrowolnie powołać ich do sądu. Pytanie czy zajmiesz się sprawą w sensie wypunktowania ich o SKD?


Wysłałem @ na priv, podeślij umowę to luknę.


RE: Extrportfel i spółka - grabi_en - 23-09-2018

(23-09-2018, 00:48:56)Łukasz_G napisał(a):
(22-09-2018, 08:14:50)grabi_en napisał(a): Mam pytanie do Łukasza_G - niestety spłaciłam ich (Ferratum) w grudniu 2017 roku i rozumiem, że mogę pomimo tego faktu wystąpić do nich po SKD i jak nie zwrócą dobrowolnie powołać ich do sądu. Pytanie czy zajmiesz się sprawą w sensie wypunktowania ich o SKD?


Wysłałem @ na priv, podeślij umowę to luknę.

Nie mam żadnej wiadomości od Ciebie.


RE: Extrportfel i spółka - Łukasz_G - 23-09-2018

(23-09-2018, 06:55:03)grabi_en napisał(a):
(23-09-2018, 00:48:56)Łukasz_G napisał(a):
(22-09-2018, 08:14:50)grabi_en napisał(a): Mam pytanie do Łukasza_G - niestety spłaciłam ich (Ferratum) w grudniu 2017 roku i rozumiem, że mogę pomimo tego faktu wystąpić do nich po SKD i jak nie zwrócą dobrowolnie powołać ich do sądu. Pytanie czy zajmiesz się sprawą w sensie wypunktowania ich o SKD?


Wysłałem @ na priv, podeślij umowę to luknę.

Nie mam żadnej wiadomości od Ciebie.

Poszlo jeszcze raz.


RE: Extrportfel i spółka - Mila1 - 30-09-2018

No i weszłam sobie na długi info, a tam kwota 1750 wystawca cremfinanc. Sprzedali i zmienili kwotę. To co teraz na Maltę jedną kwotę, a u nich drugą. Nie nadążam i oczywiście nic nie rozumiem. To u kogo mam dług i ile? Bo przecież chyba mało możliwe, że odliczyli wpłaty i refinansowanie.


RE: Extrportfel i spółka - Mariuszd37 - 30-09-2018

W sądzie.


RE: Extrportfel i spółka - MarwPL - 01-10-2018

(30-09-2018, 19:43:10)Mila1 napisał(a): No i weszłam sobie na długi info, a tam kwota 1750 wystawca cremfinanc. Sprzedali i zmienili kwotę. To co teraz na Maltę jedną kwotę, a u nich drugą. Nie nadążam i oczywiście nic nie rozumiem. To u kogo mam dług i ile? Bo przecież chyba mało możliwe, że odliczyli wpłaty i refinansowanie.

Jeśli refinansowałaś, to można prawie jednoznacznie stwierdzić, że już nie musisz się martwić i spłacać.
Żaden pozew z Lendona, czy Extraportfela po refinasowaniu jeszcze nie przeszedł w sądzie u klientów, których my broniliśmy.


RE: Extrportfel i spółka - Mila1 - 01-10-2018

No to się cieszę. Dzięki za odpowiedź.