BezNakazu.pl
Jak spłacać chwilówki? - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: pomysły i sposoby wyjścia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Jak spłacać chwilówki? (/showthread.php?tid=129)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Jak spłacać chwilówki? - MarwPL - 15-01-2020

(15-01-2020, 16:33:20)grabi_en napisał(a):
(15-01-2020, 16:05:08)Devotional napisał(a):
(15-01-2020, 14:44:27)Mariuszd37 napisał(a): Od 7 lutego każdy sprzeciw w epu to umorzenie, dotyczy spraw wniesiony h od 7 lutego

Czyli jak to się ma do naszych spraw? Dłużej będą nas windykowac a SR będą zawalone sprawami?

Każdy pozew wniesiony do EPU od 7 lutego i wniesienie sprzeciwu przez dłużnika jest jednoznaczne z umorzeniem, do tej pory było tak, albo EPU nie widziało podstaw i przekazywało sprawę do SR lub jak wydało nakaz zapłaty, a wpłynął sprzeciw od dłużnika to sprawa trafiała do SR, a teraz będzie się kończyła w EPU umorzeniem.

Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie Sejmu RP nowe brzmienie
art. 50536–50538 wejdzie w życie po 6 miesiącach od dnia podpisana ustawy przez prezydenta, czyli z dniem 7.02.2020 r. (Dz. U. z 2019 r.poz. 1469).
Art. 50536 . W przypadku wniesienia sprzeciwu sąd umarza postępowanie w zakresie, w którym nakaz zapłaty utracił moc.


RE: Jak spłacać chwilówki? - Mariuszd37 - 15-01-2020

W skrócie jak nie wniosą od 7 lutego w rejonie to mogą nam skoczyć.


RE: Jak spłacać chwilówki? - joanna310 - 22-01-2020

Witam
Potrzebuje pomocy bo nie moge sobie znalesc na kacie czy ktos pamieta jaki byl numer kata refinansowan w zylion


RE: Jak spłacać chwilówki? - edyta.s - 28-01-2020

Witam jestem w tym nowa. Nie wiem jak się zabrać za to. Mam dług w lendon 2059 i extraportfel 1700 oczywiście wydzwaniają straszą dogadać się nie można z nimi. Jak to dalej będzie wyglądać?? Będzie możliwość spłaty w ratach czy raczej już nastawić się na sąd??


RE: Jak spłacać chwilówki? - grabi_en - 28-01-2020

(28-01-2020, 19:04:47)edyta.s napisał(a): Witam jestem w tym nowa. Nie wiem jak się zabrać za to. Mam dług w lendon 2059 i extraportfel 1700 oczywiście wydzwaniają straszą dogadać się nie można z nimi. Jak to dalej będzie wyglądać?? Będzie możliwość spłaty w ratach czy raczej już nastawić się na sąd??

Nie dzwoń nie proś się, bo się nie dogadasz jedynie nazbierają na Ciebie dowody do pozwu, jak chcesz to spłacić to wpłacaj sama z dopiskiem spłata kapitału pożyczki nr.... później Cię sprzedadzą i dalej będą straszyć.


RE: Jak spłacać chwilówki? - edyta.s - 28-01-2020

Czyli jak będę wpłacać co. Miesiąc jakąś kwotę oni później gdzieś sprzedadzą i tam będzie można się dogadać jakoś na raty?? I czy ta kwota wpłacana będzie odliczona??


RE: Jak spłacać chwilówki? - grabi_en - 28-01-2020

(28-01-2020, 19:49:19)edyta.s napisał(a): Czyli jak będę wpłacać co. Miesiąc jakąś kwotę oni później gdzieś sprzedadzą i tam będzie można się dogadać jakoś na raty?? I czy ta kwota wpłacana będzie odliczona??

Co zrobi wierzyciel tego nikt nie zgadnie, masz nie DZWONIĆ I SIĘ NIE DOGADYWAĆ, wpłacaj sama obierz 1 pożyczkę na cel i spłać ja jak najszybciej, później na cel obierz 2. Po to Ci kazałam napisać spłata kapitału pożyczki nr.... gdyby poszli do sądu to masz dowody, że tą pożyczkę spłaciłaś, albo gdyby jakimś cudem im się Twoja kasa rozmyła, a z chwilówkami wszystko możliwe.


RE: Jak spłacać chwilówki? - edyta.s - 28-01-2020

No dobra załóżmy że obiorę na cel lendon zaczynam spłacać a oni nie chcą w ratach spłacę do kwoty 2100 i co dalej oni mają prawo i tak to gdzieś dalej sprzedać czy dać do sądu??


RE: Jak spłacać chwilówki? - grabi_en - 28-01-2020

(28-01-2020, 20:02:37)edyta.s napisał(a): No dobra załóżmy że obiorę na cel lendon zaczynam spłacać a oni nie chcą w ratach spłacę do kwoty 2100 i co dalej oni mają prawo i tak to gdzieś dalej sprzedać czy dać do sądu??

Poczytaj może forum - tu jest pełno rad, wyjaśnień i podpowiedzi!
Musisz zbierać wszystkie dokumenty i dowody do 1 teczki posegregowanej na chwilówkę - po to żebyś nie zginęła i wiedziała ile spłaciłaś.  Chwilówki stosują różne nieprzewidywalne chwyty, ciosy, uderzenia i ruchy, dlatego Ty jako dłużnik musisz mieć porządek w papierach, bo im często i gęsto nie zgadza się kasa i jak wyczują, że dłużnika można zastraszyć to ciągną z niego ile się da.


RE: Jak spłacać chwilówki? - Marta81 - 29-01-2020

Mam problem z lonme wypowiedzieli mi umowę ale i tak spłacam o tydzień raty wyższe niż były w umowie