BezNakazu.pl
Zwrot kosztów - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Zaplo (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Wątek: Zwrot kosztów (/showthread.php?tid=128)

Strony: 1 2


Zwrot kosztów - Biedronka 24 - 19-11-2018

Pewnie wiele z nas pisała prośby o rozliczenie pożyczek spłaconych przed terminem i zwrot odsetek i prowizji. Ja też i miałam odmowę za każdym razem, tym bardziej, że brałam u nich kolejną pożyczkę konsolidacyjną z dobieraniem małej kwoty.  
Okazało się że moja koleżanka wzięła u nich 7000 zł na 24 miesiące, spłaciła dwie albo trzy raty, zadzwoniła zapytać jaka jest całkowita spłata bo chce spłacić jednorazowo. Podano jej telefonicznie kwotę ponad 13 000 zł informując, że to już jest kwota proporcjonalnie rozliczna. Zdziwiła ją ta duża kwota, więc napisała maila z prośbą o rozliczenie. Okazało się, że ma do spłaty całkowitej 6800 zł...można? Można


RE: Zwrot kosztów - grabi_en - 19-11-2018

(19-11-2018, 19:26:36)Biedronka 24 napisał(a): Pewnie wiele z nas pisała prośby o rozliczenie pożyczek spłaconych przed terminem i zwrot odsetek i prowizji. Ja też i miałam odmowę za każdym razem, tym bardziej, że brałam u nich kolejną pożyczkę konsolidacyjną z dobieraniem małej kwoty.  
Okazało się że moja koleżanka wzięła u nich 7000 zł na 24 miesiące, spłaciła dwie albo trzy raty, zadzwoniła zapytać jaka jest całkowita spłata bo chce spłacić jednorazowo. Podano jej telefonicznie kwotę ponad 13 000 zł informując, że to już jest kwota proporcjonalnie rozliczna. Zdziwiła ją ta duża kwota, więc napisała maila z prośbą o rozliczenie. Okazało się, że ma do spłaty całkowitej 6800 zł...można? Można

O jakiej chwilówce piszesz?


RE: Zwrot kosztów - Biedronka 24 - 19-11-2018

(19-11-2018, 19:29:12)grabi_en napisał(a):
(19-11-2018, 19:26:36)Biedronka 24 napisał(a): Pewnie wiele z nas pisała prośby o rozliczenie pożyczek spłaconych przed terminem i zwrot odsetek i prowizji. Ja też i miałam odmowę za każdym razem, tym bardziej, że brałam u nich kolejną pożyczkę konsolidacyjną z dobieraniem małej kwoty.  
Okazało się że moja koleżanka wzięła u nich 7000 zł na 24 miesiące, spłaciła dwie albo trzy raty, zadzwoniła zapytać jaka jest całkowita spłata bo chce spłacić jednorazowo. Podano jej telefonicznie kwotę ponad 13 000 zł informując, że to już jest kwota proporcjonalnie rozliczna. Zdziwiła ją ta duża kwota, więc napisała maila z prośbą o rozliczenie. Okazało się, że ma do spłaty całkowitej 6800 zł...można? Można

O jakiej chwilówce piszesz?

O Zaplo, ratalna.


RE: Zwrot kosztów - grabi_en - 19-11-2018

(19-11-2018, 19:36:22)Biedronka 24 napisał(a):
(19-11-2018, 19:29:12)grabi_en napisał(a):
(19-11-2018, 19:26:36)Biedronka 24 napisał(a): Pewnie wiele z nas pisała prośby o rozliczenie pożyczek spłaconych przed terminem i zwrot odsetek i prowizji. Ja też i miałam odmowę za każdym razem, tym bardziej, że brałam u nich kolejną pożyczkę konsolidacyjną z dobieraniem małej kwoty.  
Okazało się że moja koleżanka wzięła u nich 7000 zł na 24 miesiące, spłaciła dwie albo trzy raty, zadzwoniła zapytać jaka jest całkowita spłata bo chce spłacić jednorazowo. Podano jej telefonicznie kwotę ponad 13 000 zł informując, że to już jest kwota proporcjonalnie rozliczna. Zdziwiła ją ta duża kwota, więc napisała maila z prośbą o rozliczenie. Okazało się, że ma do spłaty całkowitej 6800 zł...można? Można

O jakiej chwilówce piszesz?

O Zaplo, ratalna.

Nie mam tej chwilówki.


RE: Zwrot kosztów - Mila1 - 19-11-2018

(19-11-2018, 19:42:57)grabi_en napisał(a):
(19-11-2018, 19:36:22)Biedronka 24 napisał(a):
(19-11-2018, 19:29:12)grabi_en napisał(a):
(19-11-2018, 19:26:36)Biedronka 24 napisał(a): Pewnie wiele z nas pisała prośby o rozliczenie pożyczek spłaconych przed terminem i zwrot odsetek i prowizji. Ja też i miałam odmowę za każdym razem, tym bardziej, że brałam u nich kolejną pożyczkę konsolidacyjną z dobieraniem małej kwoty.  
Okazało się że moja koleżanka wzięła u nich 7000 zł na 24 miesiące, spłaciła dwie albo trzy raty, zadzwoniła zapytać jaka jest całkowita spłata bo chce spłacić jednorazowo. Podano jej telefonicznie kwotę ponad 13 000 zł informując, że to już jest kwota proporcjonalnie rozliczna. Zdziwiła ją ta duża kwota, więc napisała maila z prośbą o rozliczenie. Okazało się, że ma do spłaty całkowitej 6800 zł...można? Można

O jakiej chwilówce piszesz?

O Zaplo, ratalna.

Nie mam tej chwilówki.
Hurra! Ja też Duży uśmiech


RE: Zwrot kosztów - Mariuszd37 - 20-11-2018

Ja tam kapitał i troche odsetek tylko spłaciłem.
I w sumie nie chciałbym mieć z nimi nic wspólnego.


RE: Zwrot kosztów - Marcingw18 - 04-01-2019

Witam
Posiadalem pożyczkę w zaplo lecz była cesja na kredyt inkaso Ale zanim była cesja to miałem pare razy w zaplo tak zwane " wakacje kredytowe " oczywiście zaplo tych pieniędzy nie zaliczylo na poczet pożyczki chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania tych pieniędzy??


RE: Zwrot kosztów - MarwPL - 04-01-2019

Jest możliwość zaliczenia na spłatę pożyczki w trakcie postępowania sądowego z powództwa aktualnego wierzyciela.
Drugą możliwością jest pozwanie Zaplo lub aktualnego wierzyciela o zwrot nienależnie pobranej kwoty, przy czym kiedy Ty pozwiesz, to ciężar udowodnienia, że kwota ta jest nienależna spoczywa na Tobie.
Ja bym przyjął taktykę czekania na sąd i dopiero o to walczył, jeśli pożyczka jest nadal nie spłacona.
Zawsze decyzję podejmuje sąd, o tym czy masz rację, czy nie.


RE: Zwrot kosztów - Sk0pek - 04-01-2019

Ja splacilem aase 11 miesiecy wczesniej i raczej dobrowolnie kasy nie oddadza


RE: Zwrot kosztów - MarwPL - 04-01-2019

Aasa zasłania się, że kwota opłaty przygotowawczej jest kosztem jednorazowym, więc nie należy się zwrot opłaty za wcześniejszą spłatę, ale nigdy w sądzie nie udało im się tej opłaty obronić i zawsze jak do tej pory sądy oddalały tą opłatę w całości.
Należy wezwać pisemnie Aasę do rozliczenia pożyczki i do zwrotu tej opłaty.
Dobrowolnie raczej nie oddadzą, trzeba będzie pozwać ich w celu odzyskania tej kwoty.
Ryzykiem w sądzie może być tylko podejście sędziego, że konsument godził się na tak wysoką opłatę, a na Twoją obronę, że opłata została narzucona jednostronnie, nie jest wykazana jako koszt niezbędny i faktycznie poniesiony, uzależniony od wysokości pożyczki i oderwany od realnych kosztów przygotowania umowy pożyczki.
W jednej sprawie ich pełnomocnik próbował kiedyś bronić tej opłaty, twierdząc że Aasa ponosi koszty utrzymania informatycznego i prawnego na poziomie 255 000 euro miesięcznie, ale i to im nic nie dało.