BezNakazu.pl
EPU - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: żale i problemy związane z długami (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: EPU (/showthread.php?tid=122)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


EPU - Katisia 77 - 14-11-2018

Witam potrzebuję waszej rady. Otóż wchodzę dziś na swoje konto w Epu i widzę że sprawa za In credit zmieniła status z status nowa na status wydano a w opisie jest nakaz. Co to dla mnie oznacza. Czy dostanę do domu pismo. Rozumiem że jeśli tak to wypadałoby się odwołać . Miałam jedno przedłużenie jakieś wpłaty też robiłam. Myślałam że do świąt będzie spokój a tu widzę że wszystko przyspiesza.  Płacz


RE: EPU - Mila1 - 14-11-2018

(14-11-2018, 01:30:03)Katisia 77 napisał(a): Witam potrzebuję waszej rady. Otóż wchodzę dziś na swoje konto w Epu i widzę że sprawa za In credit zmieniła status z status nowa na status wydano a w opisie jest nakaz. Co to dla mnie oznacza. Czy dostanę do domu pismo. Rozumiem że jeśli tak to wypadałoby się odwołać . Miałam jedno przedłużenie jakieś wpłaty też robiłam. Myślałam że do świąt będzie spokój a tu widzę że wszystko przyspiesza.  Płacz
Ściągnij sobie papiery. Czekaj bo z tego co wiem musi się uprawomocnić i dopiero wtedy dostaniesz nakaz. No i oczywiście wtedy sprzeciw.


RE: EPU - grabi_en - 14-11-2018

(14-11-2018, 01:30:03)Katisia 77 napisał(a): Witam potrzebuję waszej rady. Otóż wchodzę dziś na swoje konto w Epu i widzę że sprawa za In credit zmieniła status z status nowa na status wydano a w opisie jest nakaz. Co to dla mnie oznacza. Czy dostanę do domu pismo. Rozumiem że jeśli tak to wypadałoby się odwołać . Miałam jedno przedłużenie jakieś wpłaty też robiłam. Myślałam że do świąt będzie spokój a tu widzę że wszystko przyspiesza.  Płacz

Nakaz zapłaty powinnaś dostać listem poleconym do domu i masz 14 dni na uregulowanie należności lub wniesienie sprzeciwu, ale skoro przedłużałaś ja bym wybrała 2 opcję. Podliczyć czy zgadza się kwota w pozwie z Twoimi wpłatami.


RE: EPU - Katisia 77 - 14-11-2018

Kwota się nie zgadza bo jej nie uwzględnili. W tej chwilówce to było kilka cesji. Dostanę papiery to się odwołam i zobaczę co dalej. Żałuję że cokolwiek wpłacałam.

I Dzięki ?

Miała być buźka


RE: EPU - grabi_en - 14-11-2018

(14-11-2018, 09:15:17)Katisia 77 napisał(a): Kwota się nie zgadza bo jej nie uwzględnili. W tej chwilówce to było kilka cesji. Dostanę papiery to się odwołam i zobaczę co dalej. Żałuję że cokolwiek wpłacałam.

I Dzięki ?

Miała być buźka

Raczej chyba wniesiesz sprzeciw. Teraz to ani 1 grosza nie wpłacaj, widzisz  i tak to jest, że plany, planami, a życie koryguje nasze decyzje. Sama chcesz sie bronić?


RE: EPU - Katisia 77 - 14-11-2018

Sama napiszę sprzeciw ale co do obrony w sądzie to niemam szans sama. Poczekam co będzie po sprzeciwie. Pewno oddadzą do rejonowego to wtedy skontaktuje się z BN. Popytam co i jak. I mam nadzieję że pomoże i weznie mnie pod skrzydła. Miałam taką nadzieję że odrzucą i będę miała więcej czasu. No ale trudno. Trzeba spiąć pośladki i próbować to ogarnąć.


RE: EPU - grabi_en - 14-11-2018

(14-11-2018, 09:33:39)Katisia 77 napisał(a): Sama napiszę sprzeciw ale co do obrony w sądzie to  niemam szans sama. Poczekam co będzie po sprzeciwie. Pewno oddadzą do rejonowego to wtedy skontaktuje się z BN. Popytam co i jak. I mam nadzieję że pomoże i weznie mnie pod skrzydła. Miałam taką nadzieję że odrzucą i będę miała więcej czasu. No ale trudno. Trzeba spiąć pośladki i próbować to ogarnąć.

Jak napiszesz ten sprzeciw to rzuć go na forum, żebyś za dużo od razu nie napisała i się nie pogrążyła.


RE: EPU - Sowa_Owa - 14-11-2018

Na koniec roku te firmy często przyśpieszają z działaniami....

Moim zdaniem najlepiej będzie jak napiszesz, ze kwestionujesz roszczenie i ze dalsze stanowisko
przedstawisz w SR - uzgodnij to jeszcze z kimś mądrzejszym Uśmiech

Mi już dawno EPU nie wydało nakazu - wszystko przekazują do SR


RE: EPU - qwertyytrewq - 14-11-2018

To ja już widzę swoją walkę, 9miesiac ciąży i latanie po sądach;D No cóż. Walczyć z tym wszystkim trzeba, najważniejsze się nie poddawaćUśmiech


RE: EPU - Łukasz_G - 14-11-2018

Pewnie pozwalo Cie Svea. Napisz do Pana Marka, sprzeciw mozna wysłać bez odbierania nakazu, tzn przesylki listownej z nakazem Uśmiech

Jak nakaz sie uprawomocni to wtedy juz nic nie mozna zdzialac. Od momentu odbioru z poczty jest 14 dni na sprzeciw. Albo można wyslac bez odbierania i miec z głowy latanie na poczte.

U Ciebie byla cesja jesli to Svea. Wiec tutaj bedzie pewnie całkowite oddalenie. Tylko daj to komus kto sie na tym zna Uśmiech

Do epu pisze sie dwa zdania:
Kwestionuje roszczenie zarowno co do zasady i wysokości. Rozwine swoje stanowisko po otrzymaniu materialu dowodowego.


Nic wiecej. Zadnych tekstow ze bylo wplacane na przedluzenia, ze kwota sie nie zgadza czy ze chcesz raty.