BezNakazu.pl
Ja z windykacją nie rozmawiam - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Windykacja (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Jak radzić sobie z windykacją (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=54)
+--- Wątek: Ja z windykacją nie rozmawiam (/showthread.php?tid=12)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - grabi_en - 08-03-2019

Oto wiadomość od Inkaso Kredytowe - za VIA SMS (wydawało mi się, że już o nich pisałam i dlaczego nie chcę spłacić, bo policzyłam sobie przedłużenia i moje wpłaty i rachunek wyszedł mi na zero, a oni mnie tak od roku straszą.

Szanowni Państwo,
Informujemy, że dalsze uchylanie się od spłat spowoduje automatyczne skierowanie wniosku na drogę postępowania sądowego w celu uzyskania nakazu zapłat oraz o nadanie sprawie klauzuli wykonalności na
wydanym tytule wykonawczym a następnie przekazanie sprawy do egzekucji komorniczej.
Czekamy na wpłatę i wiadomość jaka jest Państwa decyzja w sprawie.

Z poważaniem, Dział Prawny Inkaso Kredytowe sp z o.o. 


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - Mila1 - 08-03-2019

(08-03-2019, 19:17:15)grabi_en napisał(a): Oto wiadomość od Inkaso Kredytowe - za VIA SMS (wydawało mi się, że już o nich pisałam i dlaczego nie chcę spłacić, bo policzyłam sobie przedłużenia i moje wpłaty i rachunek wyszedł mi na zero, a oni mnie tak od roku straszą.

Szanowni Państwo,
Informujemy, że dalsze uchylanie się od spłat spowoduje automatyczne skierowanie wniosku na drogę postępowania sądowego w celu uzyskania nakazu zapłat oraz o nadanie sprawie klauzuli wykonalności na
wydanym tytule wykonawczym a następnie przekazanie sprawy do egzekucji komorniczej.
Czekamy na wpłatę i wiadomość jaka jest Państwa decyzja w sprawie.

Z poważaniem, Dział Prawny Inkaso Kredytowe sp z o.o. 

To dostaję takie same, a nie wychodzi mi na zero Płacz


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - grabi_en - 09-03-2019

(08-03-2019, 20:19:38)Mila1 napisał(a):
(08-03-2019, 19:17:15)grabi_en napisał(a): Oto wiadomość od Inkaso Kredytowe - za VIA SMS (wydawało mi się, że już o nich pisałam i dlaczego nie chcę spłacić, bo policzyłam sobie przedłużenia i moje wpłaty i rachunek wyszedł mi na zero, a oni mnie tak od roku straszą.

Szanowni Państwo,
Informujemy, że dalsze uchylanie się od spłat spowoduje automatyczne skierowanie wniosku na drogę postępowania sądowego w celu uzyskania nakazu zapłat oraz o nadanie sprawie klauzuli wykonalności na
wydanym tytule wykonawczym a następnie przekazanie sprawy do egzekucji komorniczej.
Czekamy na wpłatę i wiadomość jaka jest Państwa decyzja w sprawie.

Z poważaniem, Dział Prawny Inkaso Kredytowe sp z o.o. 

To dostaję takie same, a nie wychodzi mi na zero Płacz
Mnie to tylko zastanawia, że od roku  stosują straszak idziemy do sądu, kiedyś im odpisywałam ale na szczęście napisałam:
- mam tyle wpłat
- mam tyle przedłużeń
i nie jestem Wam nic winna, jeżeli macie inne zdanie proszę iść do sądu.
Czy napisałam w sposób jasny i zrozumiały? Dla mnie tak, ale nie oni od czasu do czasu zamiast złożyć pozew w sądzie piszą - nie robi to na mnie żadnego wrażenia, ale stosują metodę zmęczenia tak samo jak Obligo za SMS365 (Tleno).


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - grzesiek0704 - 18-04-2022

Może moglibyście coś poradzić w takiej sytuacji. Jedna z firm windykacyjnych wykupiła moje zadłużenie od wezsobie.pl , było to w czerwcu 2020. Od tego momentu wysłali pocztą zawiadomienie o cesji, oraz spamowali skrzynkę e-mail wezwaniami do zapłaty. Sytuacja się zmieniła w lutym 2022, gdyż pod adres pod którym już nie mieszkam zaczął się pojawiać windykator terenowy. Zostawiał karteczki w skrzynce z prośbą o kontakt. Poprzedniego wierzyciela informowałem o zmianie adresu. Skorzystałem z Waszego generatora dokumentów i wysłałem listownie do tej firmy pismo "Skarga na firmę windykacyjną". Odpowiedzieli mi na e-maila dołączając dokumenty pożyczki, którą miałem zawrzeć wraz z potwierdzeniem wypłaty:

W odpowiedzi na Pana pismo informuję Pana, że nabyliśmy to zobowiązanie w drodze umowy cesji i rozpoczęliśmy w stosunku do Pana działania windykacyjne w dniu 3 czerwca 2020 r. Wierzycielem pierwotnym w tej sprawie jest C2Finance Sp. z o.o.
Pragnę zaznaczyć, że staraliśmy się z Panem skontaktować za pomocą wiadomości e-mail, SMS i wizyt pracowników terenowych. Jednakże pomimo Naszych starań usilnie unika Pan kontaktu w tej sprawie i w żaden sposób nie ustosunkowuje się do Naszego roszczenia, które jest w pełni zasadne i wymagalne. Ponadto pragnę odnotować, że jako Pana wierzyciel mamy prawo kontaktować się z Panem również za pośrednictwem pracowników terenowych, którzy działają na podstawie Zasad Dobrych Praktyk ZPF.


Czy mogę jeszcze coś zrobić aby przestali przyjeżdżać i nachodzić adres pod którym nie jestem zameldowany ani nie mieszkam bo się wyprowadziłem?


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - MarwPL - 19-04-2022

(18-04-2022, 17:15:48)grzesiek0704 napisał(a): Może moglibyście coś poradzić w takiej sytuacji. Jedna z firm windykacyjnych wykupiła moje zadłużenie od wezsobie.pl , było to w czerwcu 2020. Od tego momentu wysłali pocztą zawiadomienie o cesji, oraz spamowali skrzynkę e-mail wezwaniami do zapłaty. Sytuacja się zmieniła w lutym 2022, gdyż pod adres pod którym już nie mieszkam zaczął się pojawiać windykator terenowy. Zostawiał karteczki w skrzynce z prośbą o kontakt. Poprzedniego wierzyciela informowałem o zmianie adresu. Skorzystałem z Waszego generatora dokumentów i wysłałem listownie do tej firmy pismo "Skarga na firmę windykacyjną". Odpowiedzieli mi na e-maila dołączając dokumenty pożyczki, którą miałem zawrzeć wraz z potwierdzeniem wypłaty:

W odpowiedzi na Pana pismo informuję Pana, że nabyliśmy to zobowiązanie w drodze umowy cesji i rozpoczęliśmy w stosunku do Pana działania windykacyjne w dniu 3 czerwca 2020 r. Wierzycielem pierwotnym w tej sprawie jest C2Finance Sp. z o.o.
Pragnę zaznaczyć, że staraliśmy się z Panem skontaktować za pomocą wiadomości e-mail, SMS i wizyt pracowników terenowych. Jednakże pomimo Naszych starań usilnie unika Pan kontaktu w tej sprawie i w żaden sposób nie ustosunkowuje się do Naszego roszczenia, które jest w pełni zasadne i wymagalne. Ponadto pragnę odnotować, że jako Pana wierzyciel mamy prawo kontaktować się z Panem również za pośrednictwem pracowników terenowych, którzy działają na podstawie Zasad Dobrych Praktyk ZPF.


Czy mogę jeszcze coś zrobić aby przestali przyjeżdżać i nachodzić adres pod którym nie jestem zameldowany ani nie mieszkam bo się wyprowadziłem?

Witam.
Z tego co można wywnioskować z Twojej wypowiedzi, to po pierwsze kupili roszczenie za pożyczkę refinansującą.
Po drugie nie zaprzeczyłeś w dotychczasowej korespondencji z nimi, że roszczenie jakiego żądają od Ciebie istnieje.
Teraz powinieneś napisać do nich pismo(maila bez wskazywania aktualnego adresu) i w dwóch zdaniach powinieneś wskazać że:
1. zaprzeczasz, że byłeś winien jakąkolwiek sumę pieniędzy firmie C2Finance Sp. z o.o.,
2. nie zamieszkujesz już pod adresem .......... i nie czujesz się w obowiązku do podawania aktualnego adresu.


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - grzesiek0704 - 19-04-2022

(19-04-2022, 10:04:09)MarwPL napisał(a):
(18-04-2022, 17:15:48)grzesiek0704 napisał(a): Może moglibyście coś poradzić w takiej sytuacji. Jedna z firm windykacyjnych wykupiła moje zadłużenie od wezsobie.pl , było to w czerwcu 2020. Od tego momentu wysłali pocztą zawiadomienie o cesji, oraz spamowali skrzynkę e-mail wezwaniami do zapłaty. Sytuacja się zmieniła w lutym 2022, gdyż pod adres pod którym już nie mieszkam zaczął się pojawiać windykator terenowy. Zostawiał karteczki  w skrzynce z prośbą o kontakt. Poprzedniego wierzyciela informowałem o zmianie adresu. Skorzystałem z Waszego generatora dokumentów i wysłałem listownie do tej firmy pismo "Skarga na firmę windykacyjną". Odpowiedzieli  mi na e-maila dołączając dokumenty pożyczki, którą miałem zawrzeć wraz z potwierdzeniem wypłaty:

W odpowiedzi na Pana pismo informuję Pana, że nabyliśmy to zobowiązanie w drodze umowy cesji i rozpoczęliśmy w stosunku do Pana działania windykacyjne w dniu 3 czerwca 2020 r. Wierzycielem pierwotnym w tej sprawie jest C2Finance Sp. z o.o.
Pragnę zaznaczyć, że staraliśmy się z Panem skontaktować za pomocą wiadomości e-mail, SMS i wizyt pracowników terenowych. Jednakże pomimo Naszych starań usilnie unika Pan kontaktu w tej sprawie i w żaden sposób nie ustosunkowuje się do Naszego roszczenia, które jest w pełni zasadne i wymagalne. Ponadto pragnę odnotować, że jako Pana wierzyciel mamy prawo kontaktować się z Panem również za pośrednictwem pracowników terenowych, którzy działają na podstawie Zasad Dobrych Praktyk ZPF.


Czy mogę jeszcze coś zrobić aby przestali przyjeżdżać i nachodzić adres pod którym nie jestem zameldowany ani nie mieszkam bo się wyprowadziłem?

Witam.
Z tego co można wywnioskować z Twojej wypowiedzi, to po pierwsze kupili roszczenie za pożyczkę refinansującą.
Po drugie nie zaprzeczyłeś w dotychczasowej korespondencji z nimi, że roszczenie jakiego żądają od Ciebie istnieje.
Teraz powinieneś napisać do nich pismo(maila bez wskazywania aktualnego adresu) i w dwóch zdaniach powinieneś wskazać że:
1. zaprzeczasz, że byłeś winien jakąkolwiek sumę pieniędzy firmie C2Finance Sp. z o.o.,
2. nie zamieszkujesz już pod adresem .......... i nie czujesz się w obowiązku do podawania aktualnego adresu.
Tak była to pożyczka refinansowana z miloan. Dziękuję za pomoc.


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - grzesiek0704 - 26-04-2022

(19-04-2022, 10:04:09)MarwPL napisał(a):
(18-04-2022, 17:15:48)grzesiek0704 napisał(a): Może moglibyście coś poradzić w takiej sytuacji. Jedna z firm windykacyjnych wykupiła moje zadłużenie od wezsobie.pl , było to w czerwcu 2020. Od tego momentu wysłali pocztą zawiadomienie o cesji, oraz spamowali skrzynkę e-mail wezwaniami do zapłaty. Sytuacja się zmieniła w lutym 2022, gdyż pod adres pod którym już nie mieszkam zaczął się pojawiać windykator terenowy. Zostawiał karteczki  w skrzynce z prośbą o kontakt. Poprzedniego wierzyciela informowałem o zmianie adresu. Skorzystałem z Waszego generatora dokumentów i wysłałem listownie do tej firmy pismo "Skarga na firmę windykacyjną". Odpowiedzieli  mi na e-maila dołączając dokumenty pożyczki, którą miałem zawrzeć wraz z potwierdzeniem wypłaty:

W odpowiedzi na Pana pismo informuję Pana, że nabyliśmy to zobowiązanie w drodze umowy cesji i rozpoczęliśmy w stosunku do Pana działania windykacyjne w dniu 3 czerwca 2020 r. Wierzycielem pierwotnym w tej sprawie jest C2Finance Sp. z o.o.
Pragnę zaznaczyć, że staraliśmy się z Panem skontaktować za pomocą wiadomości e-mail, SMS i wizyt pracowników terenowych. Jednakże pomimo Naszych starań usilnie unika Pan kontaktu w tej sprawie i w żaden sposób nie ustosunkowuje się do Naszego roszczenia, które jest w pełni zasadne i wymagalne. Ponadto pragnę odnotować, że jako Pana wierzyciel mamy prawo kontaktować się z Panem również za pośrednictwem pracowników terenowych, którzy działają na podstawie Zasad Dobrych Praktyk ZPF.


Czy mogę jeszcze coś zrobić aby przestali przyjeżdżać i nachodzić adres pod którym nie jestem zameldowany ani nie mieszkam bo się wyprowadziłem?

Witam.
Z tego co można wywnioskować z Twojej wypowiedzi, to po pierwsze kupili roszczenie za pożyczkę refinansującą.
Po drugie nie zaprzeczyłeś w dotychczasowej korespondencji z nimi, że roszczenie jakiego żądają od Ciebie istnieje.
Teraz powinieneś napisać do nich pismo(maila bez wskazywania aktualnego adresu) i w dwóch zdaniach powinieneś wskazać że:
1. zaprzeczasz, że byłeś winien jakąkolwiek sumę pieniędzy firmie C2Finance Sp. z o.o.,
2. nie zamieszkujesz już pod adresem .......... i nie czujesz się w obowiązku do podawania aktualnego adresu.

Wysłałem im maila zgodnie z Pana radą. Odpisali mi tak:
Obecnie jest Pan zadłużony na kwotę ...zł wobec Kancelarii Prawnej .....
W poprzednim mailu przesłałem Panu wszelkie dokumenty stanowiące dowody zaciągnięcia przez Pana zobowiązania w C2Finance Sp. z o.o. Jeżeli twierdzi Pan inaczej to proszę, żeby Pan w jakikolwiek sposób to wykazał.

Pragną zauważyć, że kontaktuje się Pan z Nami za pomocą adresu e-mail, na który została zaciągnięta pożyczka.

Większy problem jest dla mnie to, że dalej ktoś przyjeżdża pod adres gdzie już nie mieszkam i zostawia karteczki z prośbą o kontakt. Czy można w jakiś sposób przerwać te działania?


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - MarwPL - 27-04-2022

(26-04-2022, 16:23:22)grzesiek0704 napisał(a):
(19-04-2022, 10:04:09)MarwPL napisał(a):
(18-04-2022, 17:15:48)grzesiek0704 napisał(a): Może moglibyście coś poradzić w takiej sytuacji. Jedna z firm windykacyjnych wykupiła moje zadłużenie od wezsobie.pl , było to w czerwcu 2020. Od tego momentu wysłali pocztą zawiadomienie o cesji, oraz spamowali skrzynkę e-mail wezwaniami do zapłaty. Sytuacja się zmieniła w lutym 2022, gdyż pod adres pod którym już nie mieszkam zaczął się pojawiać windykator terenowy. Zostawiał karteczki  w skrzynce z prośbą o kontakt. Poprzedniego wierzyciela informowałem o zmianie adresu. Skorzystałem z Waszego generatora dokumentów i wysłałem listownie do tej firmy pismo "Skarga na firmę windykacyjną". Odpowiedzieli  mi na e-maila dołączając dokumenty pożyczki, którą miałem zawrzeć wraz z potwierdzeniem wypłaty:

W odpowiedzi na Pana pismo informuję Pana, że nabyliśmy to zobowiązanie w drodze umowy cesji i rozpoczęliśmy w stosunku do Pana działania windykacyjne w dniu 3 czerwca 2020 r. Wierzycielem pierwotnym w tej sprawie jest C2Finance Sp. z o.o.
Pragnę zaznaczyć, że staraliśmy się z Panem skontaktować za pomocą wiadomości e-mail, SMS i wizyt pracowników terenowych. Jednakże pomimo Naszych starań usilnie unika Pan kontaktu w tej sprawie i w żaden sposób nie ustosunkowuje się do Naszego roszczenia, które jest w pełni zasadne i wymagalne. Ponadto pragnę odnotować, że jako Pana wierzyciel mamy prawo kontaktować się z Panem również za pośrednictwem pracowników terenowych, którzy działają na podstawie Zasad Dobrych Praktyk ZPF.


Czy mogę jeszcze coś zrobić aby przestali przyjeżdżać i nachodzić adres pod którym nie jestem zameldowany ani nie mieszkam bo się wyprowadziłem?

Witam.
Z tego co można wywnioskować z Twojej wypowiedzi, to po pierwsze kupili roszczenie za pożyczkę refinansującą.
Po drugie nie zaprzeczyłeś w dotychczasowej korespondencji z nimi, że roszczenie jakiego żądają od Ciebie istnieje.
Teraz powinieneś napisać do nich pismo(maila bez wskazywania aktualnego adresu) i w dwóch zdaniach powinieneś wskazać że:
1. zaprzeczasz, że byłeś winien jakąkolwiek sumę pieniędzy firmie C2Finance Sp. z o.o.,
2. nie zamieszkujesz już pod adresem .......... i nie czujesz się w obowiązku do podawania aktualnego adresu.

Wysłałem im maila zgodnie z Pana radą. Odpisali mi tak:
Obecnie jest Pan zadłużony na kwotę ...zł wobec Kancelarii Prawnej .....
W poprzednim mailu przesłałem Panu wszelkie dokumenty stanowiące dowody zaciągnięcia przez Pana zobowiązania w C2Finance Sp. z o.o. Jeżeli twierdzi Pan inaczej to proszę, żeby Pan w jakikolwiek sposób to wykazał.

Pragną zauważyć, że kontaktuje się Pan z Nami za pomocą adresu e-mail, na który została zaciągnięta pożyczka.

Większy problem jest dla mnie to, że dalej ktoś przyjeżdża pod adres gdzie już nie mieszkam i zostawia karteczki z prośbą o kontakt. Czy można w jakiś sposób przerwać te działania?

Odpisali Ci to co odpisują wszystkim, którzy twierdzą, że nie zawierali umowy pożyczki.
Musisz im odpisać jedynie, nadal przystajesz przy swoim stanowisku i nie masz żadnego obowiązku niczego im wykazywać.

To oni są zobowiązani wykazać, że jesteś im cokolwiek winien.

A wiesz co dokładnie jest na tych karteczkach napisane?


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - grabi_en - 27-04-2022

Na przesłuchaniu z chwilówki na Policji też w taki sam sposób formuje prokurator pytania jest pani winna taką i taką kwotę wobec wierzyciela i kiedy mam zamiar to oddać. I tu jak komuś wyłączy się myślenie i wpadnie w panikę - to podaje się na tacy. Odpowiedziałam dokładnie tak jak w poście powyżej, że to wierzyciel musi mi udowodnić, że zaciągnęłam u nich pożyczkę....


RE: Ja z windykacją nie rozmawiam - grzesiek0704 - 27-04-2022

Dzięki za porady. Karteczki wyglądają raczej niewinnie, bo napisane jest tak " Proszę o kontakt 796 ........". Właściciela numeru znalazłem w google. Moja mama znalazła już 3 sztuki w skrzynce w różnych odstępach czasu. Generalnie w tej kancelarii pracują chyba jacyś ułomni ludzie, tracą kasę na wizyty terenowe w małej wiosce mimo, że zaprzeczam im twierdzeniom. Pierwszy raz z się z czymś takim spotykam, a mam kilka innych spraw.