BezNakazu.pl
Aasa - sprawa w Sądzie - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Parabanki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Aasa Polska S.A. (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Wątek: Aasa - sprawa w Sądzie (/showthread.php?tid=115)

Strony: 1 2 3 4 5


Aasa - sprawa w Sądzie - Mar654 - 06-11-2018

Moja sprawa trafiła niedawno do Sądu Rejonowego we Wrocławiu Fabryczna. Wcześniej była w EPU, ale została oddalona. Dobrze, że założyłem konto na Portalu Informacyjnym, bo nic bym nie wiedział.  Sprawa wpłynęła 19-10-2018, narazie w toku.
W tej sprawie jest o tyle problem, że Ja odstąpiłem od umowy pożyczki i w sumie nie zwróciłem na czas kapitału. Jednak po odstąpieniu na stronie Aasy pojawił się harmonogram spłat (co wprowadziło mnie w błąd), gdzie według tego harmonogramu zacząłem spłacać pożyczony kapitał. Screeny całego profilu mam porobione, jakby to miało być w czymś przydatne. Po trzech spłaconych ratach, harmonogram zniknął, Ja przestałem spłacać, a sprawa trafiła do EPU. Spłaciłem jakieś 972,01 zł.  W Sądzie Rejonowym jest kwota 6265,61 zł (kapitał zaległy plus odsetki).
I teraz pytanie: Ja te około 6300 zł mam uzbierane, chcę to im oddać, i mieć temat z głowy. Tylko jak piszą z obsługą klienta, żeby mi podali kwotę do spłaty, to podają mi razem z kosztami czynności sądowych. A tych chciałbym uniknąć, jeżeli to jeszcze możliwe. Jakie czynności poczynić? Mogę im to przelać teraz/zaraz, ale Oni odpisują, że nie ma możliwości wycofania. Jednakże, tu podaje słowa z biura obsługi klienta:  Ja mogę poinformować Sąd o swojej spłacie. Sąd powinien to uwzględnić i anulować koszty związane z postępowaniem sądowniczym. Następnie może zamknąć sprawę bezprzedmiotowo, ponieważ przedmiot sporu zostanie przez Pana spłacony. Ile w tym racji ?

Proszę o rady.


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - grabi_en - 06-11-2018

(06-11-2018, 16:56:27)Mar654 napisał(a): Moja sprawa trafiła niedawno do Sądu Rejonowego we Wrocławiu Fabryczna. Wcześniej była w EPU, ale została oddalona. Dobrze, że założyłem konto na Portalu Informacyjnym, bo nic bym nie wiedział.  Sprawa wpłynęła 19-10-2018, narazie w toku.
W tej sprawie jest o tyle problem, że Ja odstąpiłem od umowy pożyczki i w sumie nie zwróciłem na czas kapitału. Jednak po odstąpieniu na stronie Aasy pojawił się harmonogram spłat (co wprowadziło mnie w błąd), gdzie według tego harmonogramu zacząłem spłacać pożyczony kapitał. Screeny całego profilu mam porobione, jakby to miało być w czymś przydatne. Po trzech spłaconych ratach, harmonogram zniknął, Ja przestałem spłacać, a sprawa trafiła do EPU. Spłaciłem jakieś 972,01 zł.  W Sądzie Rejonowym jest kwota 6265,61 zł (kapitał zaległy plus odsetki).
I teraz pytanie: Ja te około 6300 zł mam uzbierane, chcę to im oddać, i mieć temat z głowy. Tylko jak piszą z obsługą klienta, żeby mi podali kwotę do spłaty, to podają mi razem z kosztami czynności sądowych. A tych chciałbym uniknąć, jeżeli to jeszcze możliwe. Jakie czynności poczynić? Mogę im to przelać teraz/zaraz, ale Oni odpisują, że nie ma możliwości wycofania. Jednakże, tu podaje słowa z biura obsługi klienta:  Ja mogę poinformować Sąd o swojej spłacie. Sąd powinien to uwzględnić i anulować koszty związane z postępowaniem sądowniczym. Następnie może zamknąć sprawę bezprzedmiotowo, ponieważ przedmiot sporu zostanie przez Pana spłacony. Ile w tym racji ?

Proszę o rady.
Kwota roszczenia dochodzonego pozwem spłacona w trakcie postępowania sądowego spowoduje uznanie powództwa w całości przez Ciebie i wtedy sąd nie będzie miał wyboru jak postanowieniem umorzy postępowanie i zasadzi od Ciebie kwotę 1817,00 zł i dodatkowo 5%(około 300 zł) wartości żądania pozwu.  Jeśli potrafisz sam się bronić czekaj na sąd, w innym przypadku szukaj Pełnomocnika do obrony w Sądzie. Osobiście polecam profesjonalnego Pełnomocnika i takiego mamy na forum lub znajdź sobie kogoś kto ma doświadczenie i wygrywa z nimi w sadzie.


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - Mar654 - 06-11-2018

Jeżeli będę się sam bronił, obawiam się, że będę popełniał błędy. Jeżeli to możliwe, skorzystałbym z pomocy Pełnomocnika Naszego forum (prosiłbym o podanie orientacyjnej kwoty).
A tak w temacie sprawy, wydawało mi się, że jestem w przysłowiowej czarnej du... Uśmiech Skutecznie odstąpiłem od umowy, ale nie wypełniłem terminu zwrotu kapitału. Dług oczywiście trzeba oddać. Jednakże jesteśmy w stanie tak wybronić sytuację, że nie będzie dodatkowych opłat w postaci tych 1800 zł i 300 zł ? Tylko do zwrotu pozostała reszta zapożyczonego kapitału (z 7000 zł) plus ustawowe odsetki?


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - uspokajaczka - 06-11-2018

Generalna zasada jest, że jak nas pozywają to nie płacimy, gdyż uznajemy roszczenie - co wierzyciel skrupulatnie wykorzysta to w obronie procesowej, czekamy co się wydarzy w Sadzie, sprawa Aasy jest to ugrania w Sądzie, przy obronie przez Pełnomocnika co z nimi wygrywa.

(06-11-2018, 19:01:53)Mar654 napisał(a): Jeżeli będę się sam bronił, obawiam się, że będę popełniał błędy. Jeżeli to możliwe, skorzystałbym z pomocy Pełnomocnika Naszego forum (prosiłbym o podanie orientacyjnej kwoty).
A tak w temacie sprawy, wydawało mi się, że jestem w przysłowiowej czarnej du... Uśmiech Skutecznie odstąpiłem od umowy, ale nie wypełniłem terminu zwrotu kapitału. Dług oczywiście trzeba oddać. Jednakże jesteśmy w stanie tak wybronić sytuację, że nie będzie dodatkowych opłat w postaci tych 1800 zł i 300 zł ? Tylko do zwrotu pozostała reszta zapożyczonego kapitału (z 7000 zł) plus ustawowe odsetki?


Odradzam obronę samemu, bo zamiast sobie pomóc raczej sobie zaszkodzisz.
Pełnomocnikiem z ramienia Bez Nakazu jest Pan Marek - nick MarwPL, który pewnie pojawi się na forum i Ci udzieli odpowiedzi. Wszystkie kwestie związane z kosztami obrony musisz indywidualnie uzgodnić z nim oraz z nim uzgodnić co chcesz zrobić w sprawie.
Może być tak, że nic nie zapłacisz, ale te szczegóły to raczej na rozmowę telefoniczną.


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - MarwPL - 06-11-2018

Witam.
Aasa jest dość częstym naszym przeciwnikiem w sądzie.
Należy wziąć pod uwagę, że w ostatnich czasach nawet nie podejmują prób walki już po otrzymaniu sprzeciwu, czy odpowiedzi na pozew.
Ma to o tyle znaczenie, że osoba nie mająca z postępowaniem cywilnym o zapłatę na co dzień doświadczenia, nie jest w stanie ponieść odpowiednich zarzutów.
Prawdopodobnie w Twojej sprawie, nie ma nawet potrzeby przyznawać się przed sądem do dokonanych wpłat i do odstąpienia od umowy.
Jeśli przekażesz sądowi, że odstąpiłeś od umowy pożyczki, to tylko sobie zaszkodzisz.
Ma to o tyle znaczenie, że Aasa nie radzi sobie z podstawowymi kwestiami w zakresie wykazania roszczenia co do zasady i co do wysokości.
Można się próbować bronić samemu, aczkolwiek trzeba mierzyć siły na zamiary.
Na stronie naszej jest kilka wyroków z Aasą.
Czy otrzymałeś pocztą wypowiedzenie umowy?


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - Mar654 - 06-11-2018

Od dłuższego czasu w miejscu zameldowania, gdzie przychodzi korespondencja, nie mieszkam. Jednak pocztę odbieram. Ze zwykłych listów nie było nic od Aasy, jednak były też awiza nie odebrane przez zemnie, jeżeli coś, to tylko w poleconych. Wypowiedzenie umowy jednak nie posiadam.


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - Mariuszd37 - 07-11-2018

Walcz z aasa


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - uspokajaczka - 07-11-2018

(06-11-2018, 22:17:00)Mar654 napisał(a): Od dłuższego czasu w miejscu zameldowania, gdzie przychodzi korespondencja, nie mieszkam. Jednak pocztę odbieram. Ze zwykłych listów nie było nic od Aasy, jednak były też awiza nie odebrane przez zemnie, jeżeli coś, to tylko w poleconych. Wypowiedzenie umowy jednak nie posiadam.

Nie dobrze, pilnuj wszystkich listów poleconych i je odbieraj.


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - grabi_en - 07-11-2018

Załóż sobie obowiązkowo konta w EPU i Sądzie Rejonowym i śledź co się na nich wydarzy, żebyś się nie obudził z komornikiem.


RE: Aasa - sprawa w Sądzie - Mar654 - 07-11-2018

Konto w EPU i w Sądzie Rejonowym mam założone. Z EPU zostało to oddalone. Stwierdzono brak podstaw do wydania nakazu zapłaty i na podstawie art. 505 [33] $ 1 k.p.c. sprawa podlegała przekazaniu do rozpoznania sądowi właściwości ogólnej pozwanego. Z Akt Sprawy, które Aasa przedłożyła do EPU, wynika, że wysłali tylko listem poleconym Wezwanie Do Zapłaty. Nie ma wzmianki od wypowiedzeniu umowy (akta mam w formie dokumentu). Również nie ma wzmiany o moich pierwszych wpłatach.
Powracając jeszcze do momentu po odstąpieniu od umowy pożyczki, na moim profilu pojawił się nowy harmonogram, na 24 raty, po 323,46 zł (mam porobione screeny, jeżeli mogłoby by to być jakimś czynnikiem do obrony). Według tego zacząłem spłatę, Po trzech spłaconych, harmonogram zniknął.
W Sądzie Rejonowym jest już wyznaczona Pani sędzina (nie wiem, czy można podawać personalia). Sprawa ma obecnie status W TOKU. Nie ma żadnych dodanych dokumentów, przynajmniej nawigując po stronie Portalu Informacyjnego, nie odnalazłem takowych.

Taka dygresja. Miałem sprawę z Finansec (Pożyczkodaj), kwota około 600 zł. Złożyli do EPU. Ja im to w międzyczasie spłaciłem. Po tym Finanse złożył pismo do Sądu, gdzie cofnął pozew bez zrzeczenia się roszczenia. Sąd nie wydał orzeczenia abym zapłacił jakieś koszty postępowania, jedynie orzeczenie zwroty opłaty 30 zł uiszczonej opłaty sądowej od pozwu.