BezNakazu.pl
Wygrane/ przegrane przed sądem - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sądy (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Dział: postępowanie przed sądem (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Wygrane/ przegrane przed sądem (/showthread.php?tid=11)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Wygrane/ przegrane przed sądem - Wonder_Woman - 01-09-2018

Opiszcie swoje przygody z sądem. Wygraliście coś? Albo niestety coś przegraliście?
Ja jeszcze nie mam doświadczeń na szczęście...


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - grabi_en - 01-09-2018

(01-09-2018, 17:20:03)Wonder_Woman napisał(a): Opiszcie swoje przygody z sądem. Wygraliście coś? Albo niestety coś przegraliście?
Ja jeszcze nie mam doświadczeń na szczęście...

Mam trzy chwilówki w Sadzie Rejonowym:
1) Credilo - wycofali się gdyż chwilówkę spłaciłam
2) ID Finance - ponowne rozpatrzenie sprawy
3) Tani Kredyt - umorzenie bo nie uzupełnili braków


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - MarwPL - 01-09-2018

Postępowanie sądowe to często najlepsze wyjście dla dłużnika.
To sąd powinien stwierdzić, czy zawyżone prowizje, opłaty i ubezpieczenia są należne pożyczkodawcy.
Niejednokrotnie sąd oddala całość powództwa łącznie z kapitałem pożyczki.
Oczywiście gdy zadłużenie jest mikroskopijne lepiej spłacić jak najszybciej.


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - Wonder_Woman - 01-09-2018

(01-09-2018, 17:37:53)grabi_en napisał(a):
(01-09-2018, 17:20:03)Wonder_Woman napisał(a): Opiszcie swoje przygody z sądem. Wygraliście coś? Albo niestety coś przegraliście?
Ja jeszcze nie mam doświadczeń na szczęście...

Mam trzy chwilówki w Sadzie Rejonowym:
1) Credilo - wycofali się gdyż chwilówkę spłaciłam
2) ID Finance - ponowne rozpatrzenie sprawy
3) Tani Kredyt - umorzenie bo nie uzupełnili braków
U mnie Tani ktedyt niepokojąco milczy 
Muszę pilnować sądów, chociaż to dopiero dwa miesiące po terminie, ale kto wie


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - Mariuszd37 - 01-09-2018

U mnie narazie 9 spraw, ale większość musi uzupelnic.


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - Anis - 12-09-2018

Ultimo - kupili dług od AAsa - od razu złożyli pozew do Rejonowego. W lipcu dostałam pozew, złożyłam sprzeciw i czekam co dalej.

Provident, Optima i Vivus - złożyli w lipcu pozew do EPU i od lipca wiszą zadekretowane jako nowe.


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - Mila1 - 12-09-2018

U mnie jedna w EPU brak podstaw i się wycofali, druga aktualnie zadekretowana - nowa.


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - grabi_en - 13-09-2018

(12-09-2018, 16:00:14)Mila1 napisał(a): U mnie jedna w EPU brak podstaw i się wycofali, druga aktualnie zadekretowana - nowa.

To, że się wycofali - nie oznacza, że masz temat zamknięty będą składać do skutku, aż uzyskają nakaz zapłaty.


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - Mila1 - 13-09-2018

Wiem, napisałam jak to u mnie wygląda.


RE: Wygrane/ przegrane przed sądem - grabi_en - 13-09-2018

(13-09-2018, 06:48:40)Mila1 napisał(a): Wiem, napisałam jak to u mnie wygląda.
EPU przekazuje do SR kiedy nie widzi podstaw do wydania nakazu zapłaty. W SR przewodniczący wydziału powołuje sędziego, który ma zająć się twoją sprawą. Następnie sędzie w postępowaniu niejawnym wydaje nakaz zapłaty tylko wtedy kiedy nie widzi żadnych braków formalnych. W przypadku braków wzywa powoda do uzupełnienia tych braków w terminie 14 dni. Jeżeli powód tego nie zrobi umarza postępowanie. Umorzenie nie jest jednoznaczne z zakończeniem sprawy ani z tym , że dług znika. Sprawę kończy tylko wyrok zawierający stwierdzenie oddalenia powództwa.
Jeżeli jest wydany nakaz zapłaty otrzymujesz go pocztą listem poleconym. Masz 14 dni od daty odebrania na złożenie sprzeciwu. Potem kiedy twój sprzeciw od nakazu zapłaty dotrze do SR i jest napisany tak jak powinien być sędzia wyznacza termin rozprawy. Też o tym jesteś informowany listem poleconym.
Oczywiście , że jeżeli nie złożysz w terminie sprzeciwu od nakazu zapłaty to ten nakaz się uprawomocnia i pojawia się komornik.